Spojka na crx

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Spojka na crx

Příspěvek od Sly »

Tak jsem pred par dny oddelal spojku. Chtel jsem zahrat slicky, zatahl jsem rucku, dal 7tis otacek a pustil spojku. Slysel jsem sice mirne piskani gum, auto se zacalo pomalinku posouvat a ve zpetnem zrcatku se objevil modrobily kour, ale jak jsem zahy zjistil, tak nebyl z gum, ale ze spojky. No, co vam budu povidat, spojka to ma za sebou. Na nejake nedelni jezdeni do kostela a na nakupy by se jeste pouzit dala, ale pokud s ni chci sprintovat, tak je nepouzitelna.
Proto bych vas chtel poprosit o radu, kde nebo odkud muzu objednat neco lepsiho. Pravdepodobne by bylo vyhodnejsi objednat nejaky kit z usa nebo Japonska. Pokud mate nekdo tip a moznost toto zbozi dodat za dobrou cenu, budu rad.
Mam crx ED9 r.v. 1989 s motorem D16A9. Nevim, jestli je to dulezite, kazdopadne mam duralovy setrvacnik 3.2kg. Proto si myslim, ze by to chtelo nejaky lepsi pritlacak, resp. celou sadu. Ovsem nekde jsem zaslechl, ze dragove spojky nejsou pro crx dobre. Co je na tom pravdy, to posoudit nedokazu, jelikoz nejsem odbornik.
Mnohokrat dekuji za vase rady a nazory.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Tady je muj zdroj informaci tak si to tam procti...

http://www.d-series.org/forums/?
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

sic
Příspěvky: 1064
Registrován: 04 kvě 2004 10:49

Příspěvek od sic »

Zemi píše:This happened to Sly > http://users2.ev1.net/~subaru/Movies/Pr ... oking.mpeg 10MB
jj :lol: :lol: :lol:
when I grow up, I want to be a racing driver

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Tak jsem objevil pritlacak s lamelou, ktery se mi zamlouva. Ted bych jeste potreboval poradit, jestli to bude pasovat. Abych sakra neobjednal neco spatneho.
Mam crx ED9 1.6 DOHC, r.v. 1989 s motorem D16A9.
Jde mi o to, ze tam jsou snad 4 druhy sad. Se 4mi a 6ti rameny a potom prumer 200 a 212mm. Pokud se nepletu, tak prave moje auto by melo mit tu lamelu se 4ma "packama" a prumerem 200mm, ale nejsem si tim vubec jisty. Potreboval bych radu. Pak se chci jeste zeptat na pritlacak. Koukal jsem na ten, ktery se mi libi, zapsal jsem si jeho objednaci cislo a pak jsem prepl na crx r.v. 91 a k memu udivu tam ten pritlacak byl taky a dokonce pod stejnym objednacim cislem, coz se mi zda divne. Na model 91 by mel byt prece trochu jiny, ne? Hazim tedy linky na lamelu a pritlacak, ktery bych chtel objednat. prosim, poradte, jestli je to v poradku. Loziska bych snad mohl objednat tady v Cesku (pokud nebudou soucasti pritlacaku).

lamela (typ 4P200D): http://www.speedyperformanceparts.com/p ... &brand=act

pritlacak (typ H023X): http://www.speedyperformanceparts.com/p ... &brand=act

PREDEM DIKY ZA VASE RADY.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

http://www.thezcresource.com/forums/sea ... chid=51485

http://www.thezcresource.com/forums/sea ... chid=51489

Ja ti neporadim pac jsem se o to jeste nezajimal... :( Puvodni lamelu jsem nechal oblozit a vesele funguje...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
sub13
Příspěvky: 72
Registrován: 15 čer 2004 16:04

Příspěvek od sub13 »

je skoro jedno, jestli ma 4 nebo 6 pacek. Pozor ale na keramicky oblozeni, protoze to neni moc vhodny pro bezny provoz, protoze toto oblozeni neumoznuje velky prokluz (takze popojizdeni v zacpach nepripada v uvahu-uz sem videl tuto lamelu roztrhlou+zniceny setrvak). A kdyz uz, tak lamelu s pružinama...

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Hmmmm, to je dilema s tou keramikou. Ta ramena by opravdu problem byt nemel. Spise to bude v prumeru lamely, resp. pritlacaku. moje lamela ma 200mm, ale meril jsem seriovy setrvacnik a treci plocha je presne 212mm, takze ta 212mm lamela by se tam mela teoreticky vlezt. Ted jeste co na to pritlacak. Jestli se vleze 212mm nebo ne :-( Kazdopadne mam delany setrvacnik, ktery se od serioveho lisi, takze budu muset asi napsat vyrobci, jestli je mozne osadit s 212mm lamelou a pritlacakem. Sacre-bleu, to jsou sachy..
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MattiK »

mam stejnej setrvak od stejnyho vyrobce, mam tam normal seriovou spojku a vse bez problemu, porad se s alienem on ti urcite poradi, ale do te keramiky urcite nechod pokud to nechces jen na sprinty je to na popojizdeni po meste na howno fakt :( taky sem o tom uvazoval

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Dokud jsem mel seriovy setrvacnik, se spojkou problem nebyl. Prokluzovani se projevovalo az po vymene setrvacniku. Markantni je to u sprintu, kdy pri cca 6-7tis na jednicku apojka proste klouze. po prerazeni uz si kola nezapiskaji, ale ozve se jen zvuk, typicky pro automaty. Netvrdim, ze to seriova spojka neutahne, ale pouze pokud je v lepsim stavu. Jelikoz s autem spis blbnu, nez jezdim, opotrebovava se mnohem rychleji. Proto jsem se rozhodl, ze koupim neco poradneho. S Alienem jsem v kontaktu. Bohuzel mam model 88-89 a tady se setrvaky osazovaly lamelami 200mm, takze Xtreme Heavy Duty pressure plate od ACT je pro me tabu :-( Kazdopadne pokud nejak nevymyslim vymenu setrvacniku za model 90+ (pokud je to vubec mozne), pujdu do nizsiho modelu od ACT. Proc kupovat seriovou spojku za 8tis, kdyz se da z usa objednat kvalitni kit za 10tis. S tim spojena vetsi zivotnost a kvalitnejsi pritlacak. ;-)
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Prokluzuje ti to tim, ze ten setrvak od Aliena neni zrejme tak drsnej jako serie... Mel jsi ho normalne vobjet nakym silnejsim smyrkem aby tam byla naka drsnejsi plocha... Nebo brusnou flexou (jemne :lol: )...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Maco
Příspěvky: 436
Registrován: 20 zář 2004 13:14
Bydliště: Niedere Tatra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maco »

zemi zije potlesk

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Zami> Na tohle Alien myslel. Ta treci plocha je drsna dost.

Kazdopadne jsem zjistil, ze setrvak 88-89 neosadim lamelou 90-92 212mm. Ted by me spis zajimalo, jestli je mozne osadit crx 88-89 setrvacnikem 90+ (za predpokladu, ze koupim i spojku 90-92)

A dalsi vec, jestli mate nekdo jakoukoliv zkusenost s keramickou lamelou. Diky moc.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Jeste me napadl doplnujici dotaz. Mate nekdo zkusenosti s keramikou? Je treba ji nejak zahrivat nebo funguje jak ma i hned za studena? Co na to poloosy, cepy atd..?
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Funguje hned... U silnych aut se pouzivaj trojlamely... Nejvic dostavaj zabrat silentbloky a posleze vsechny cepy a i poloosy... Logicky... :D
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
sub13
Příspěvky: 72
Registrován: 15 čer 2004 16:04

Příspěvek od sub13 »

Keramika funguje hned, ale je to bud 0% spojení nebo 100% spojeni a mezi tim toho moc neni (zadnej prokluz). JInak jak sem psal, videl sem lamelu roztrhlou a to proto, ze pan nechal spojku trosku prokluzovat, ta prokluzovala az se zahrala natolik, ze se najednou "pripekla" na setrvak a pri tom se roztrhla. PS: a byla to AP-RACING, takze zadnej smejd :wink:

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MattiK »

mam ten setrvak od aliena a spojka neprokluzuje, hledal bych bejt tebou problem jinde

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Spojka neprokluzovala dokud jsem ji nepripalil. Je proste odepsana. Pokud kupuji novou sadu, pravdepodobne dam prednost pred dovozem z usa. Kuprikladu ACT Heavy Duty pressure plate + 6 pucks clutch disk za cca 10tis nebo stock clutch za 9tis z domaciho trhu? Ja jdu do ACT.

http://www.importperformance.com/store/HC3-HDR6
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Tak nakonec padla volba na ACT Xtreme Heavy Duty pressure plate + ACT Performance clutch disc.
Foto zde:
viewtopic.php?t=11025&start=765
Live4Ride Syndicate

Rubber
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2005 08:08
Bydliště: liberecky kraj

Příspěvek od Rubber »

cau, sem natom obdobne spojka pripalena (z mimone HSM) a taky premejslim co poridit jestli nejako obyc nebo neco lepsiho z USA..nej vyhcazla od Exedy vetsinou...ale bracha mel CRX a resili sme problem ne jenom s velikosti lamely ale taky poctem zubu na trnu z prevodovky

Uživatelský avatar
V-Y-V-I
Příspěvky: 4274
Registrován: 10 zář 2004 14:43
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od V-Y-V-I »

Když to shrneme,tak Slaj nemá konkurenci na sev. moravě do 1.6 :pohar: ...snad jen NIKIHO :lol:
das Auto

Uživatelský avatar
MattiK
Příspěvky: 192
Registrován: 07 lis 2004 00:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MattiK »

V-Y-V-I píše:Když to shrneme,tak Slaj nemá konkurenci na sev. moravě do 1.6 :pohar: ...snad jen NIKIHO :lol:

tim bych si jistej nebyl :o)

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sly »

Rubber> Co jsem zjistoval, tak s poctem zubu na trnu prevodovky by pri vymene setrvacniku problem byt nemel. Kazdopadne mam z vice zdroju, ze prevodovku A9/A8 lze osadit obema typy. Jak model 88-89 200mm, tak 90+ 212mm. Ja mam D16A9 a v serii tudis pritlacak, lamelu i setrvacnik s treci plochou 200mm. Premyslel jsem nad znackami ACT, Exedy a Centerforce. Nakonec padla volba na prvni z nich.
Chtel jsem koupit cely kit, protoze seriovy komplet uz toho ma za sebou az az. Jelikoz mam duralovy setrvacnik 3.2 kg a na sprinty pouzivam slicky, chtel jsem tomu doprat poradnou spojku, aby se neopakovalo to, co jsem napsal vyse. Problem byl v tom, ze 200mm kity od ACT (i Exedy) nebyly podle mych predstav. Heavy Duty pritlacak 48% more clumping force a 52% +. Udaje u Exedy udavaly cca kolem +30%, s keramickou lamelou kolem +50%.
Jediny pritlacak, ktery se mi zamlouval byl mozny pouze ve variante 212mm. No nakonec jsem si rekl, pokud uz mam prevodovku dole a budu to menit, tak pridam par tisic navic a udelam to poradne. Xtreme Heavy Duty Pressure Plate + Performance Clutch Disc (dal jsem prednost pred keramikou, jelikoz obcas auto vytahnu i na projizdku - paradox je, ze tenhle kit byl drazsi, nez ten R6 nebo R4 z keramiky).

Zaver: Nutny upgrade na setrvacnik 90+ s treci plochou 212mm, lamela i pritlacak 212mm. Kit je urcen na crx 88-89 s nutnosti upgradu setrvacniku.

Pokud jsem napsal nejaky nesmysl, tak me opravte.
Live4Ride Syndicate

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“