uprava vaček

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

uprava vaček

Příspěvek od kozorozecek »

přemejšlim že bych si dokazal vačky upravit svepomoci navařeni neni problem přebroušeni taky ne povrchova uprava taky ne jedine co potřebuji udelat vykres do jakeho tvaru je brousit da se to spočist na papiře jen me ted nenapada jak dokaže nekdo poradit ?
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
Dweeb
Příspěvky: 368
Registrován: 26 lis 2008 10:25
Bydliště: Ruprechtice

Re: uprava vaček

Příspěvek od Dweeb »

Tak tohle by mě taky zajímalo... možnosti na úpravu mám, ale výkres si z prstu nevycucám. :?:

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: uprava vaček

Příspěvek od kozorozecek »

jde vlastne jen oto jakej radius muže byt použit na vrcholu vačky zbytek už se da dopočitat
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
mildatuning
Příspěvky: 259
Registrován: 07 říj 2007 16:00
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: uprava vaček

Příspěvek od mildatuning »

Před nějakou dobou jsem to dělal obráceně, měl jsem vačku a potřeobval ji narýsovat a určit hodnoty. Základ bude kružnice, výška nosu bude potencialní zdvih, rádiusy okolo budou dělat náběh (zrychlení a rychlost ventilu). Velikost nosu dobu otevření ventilu. Je spoustu typů vaček a mohou být složeny z více zakřivení. Třeba z více oblouků křivek...
Přenos centrický, excentrický. Tangenciální , harmonická vačka například.

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: uprava vaček

Příspěvek od honza 2.0 16v »

navařit- za mě ne, vačka se zkroutí jak prase a občas návar není stálej - drolí se atd... něco jinýho je nanášení prášku (o tom sem ale slyšel, nikdy neviděl), měl sme anvařovanou avčku jendou ve stříkačce a nikdy více- zkroucená jak prdel, že s emusela dost násilně rovnat (u odlitků je navíc riziko rozlomení..)

přebrousit- pokud máš stroj , tak ano

výkres- no proč ne, pokud znáš zákonitosti... podle výkresu si udělej mustr v nějakým měřítku (ideálně 2:1 a větší) a kopíruj...jenže navrhnout kloudnej profil není jen tak že se spojej 2 kružnice tečnama, nebo rádiusem...

radši bhc s ena to vypr a tu 10tku na ten přebrus někomu dal... máš alespoň jistej výsledek

Uživatelský avatar
Dweeb
Příspěvky: 368
Registrován: 26 lis 2008 10:25
Bydliště: Ruprechtice

Re: uprava vaček

Příspěvek od Dweeb »

Takže nejlepší sehnat výkres, už ověřeného výrobku... Lepší než dělat nějaké pokusy s nejistým výsledkem.

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: uprava vaček

Příspěvek od kozorozecek »

nevim jak jsi to navařoval nebo kdo ti to navařoval še se to zkroutilo bežne navařuji dilce forem ktere na sebe dosedaji v přesnosti ve stovečkach i mene a droleni pokud použiješ špatnej material i to se stane jak jsem zminil formy navařuji bežne nitrydovane povrchy museji držet takže s navařovanim problem nevidim přebroušeni takžež neni problem přistup k mašine mam jen jak tu padlo navrh te vačky. je my jasne že nejde o dva pulkruhu jen spojit musi tam bejt dalši radius.
a praškove navařovani to je uplne jina liga neznam teda všechny technologie ale tig nebo laser je nejjednodužši
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“