Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Stehn0
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2015 15:23

Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Stehn0 »

Zdravím,
vím, že tu již bylo pár témat tohoto typu, ale zajímalo by mě, zda by nebyl problém nasadit 195/50 pneu na 15x8j ráfek. Oficiálně je max. povoleno na 195 pneu 7,5'' šířka ráfku pokud se nepletu, ale zde mi chybí takové to ''áčko'', i když neříkám, že se všem musí líbit aneb 100 lidí 100 chutí. Nejsem žádný závodník, nemám zapotřebí řezat zatáčky stylem, že pískají pneu a tak se ptám na váš názor, zda je to dobrý nápad, přeci jen s touto technikou nemám žádné zkušenosti. (!Případně by bylo fájn, kdyby jste mi doporučili určitou značku pneu, která má pevnější konstrukci kostry).

Děkuji za rozumné odpovědi k tématu. :pifko:
Naposledy upravil(a) Stehn0 dne 21 led 2015 17:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od SomČarovný »

Ne,nebyl by to problém.
7GTD

Stehn0
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2015 15:23

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Stehn0 »

SomČarovný píše:Ne,nebyl by to problém.
A nemáš nějaké zkušenosti ohledně STK nebo PČR ? Abych nepořídil a zas neprodal :D

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od m.artty »

Mrkni: http://www.tyrestretch.com/8.0_195_50_R15/" onclick="window.open(this.href);return false;
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od SomČarovný »

Na stk můžeš nazout třeba zimáky :pifko:

A PČR, buď budeš platit, nebo si necháš kola s danou gumou zapsat do TP a budeš mít klid jak s pčr, tak na stk
7GTD

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Mě jeden orgán z PČR řekl, že s odhaleným límcem můžu někomu amputovat noh, kdybych mu jí přejel :lol: tak bacha na tyhle chytráky pak :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od pufko »

Kúp si taký ráfik ako treba , alebo k ráfiku patričný rozmer pneu, lebo je možné že dopadneš presne takto
Obrázek

Hanuš
Příspěvky: 2412
Registrován: 14 črc 2006 00:09

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Hanuš »

z vlastni zkusenosti vim, ze jde jezdit 165/45/15 na 8x15, jen se musi zvolit spravny vyrobce pneu. At si to kazdy prebere, jak chce. Nekomu se to libi, nekdo na to nadava. Pokud mas tyrestretch, tak to policajty zajima az jako posledni. Protoze pri takove olacce na disku vetsinou z pod auta litaji jiskry.

Stehn0
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2015 15:23

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Stehn0 »

Hanuš píše:z vlastni zkusenosti vim, ze jde jezdit 165/45/15 na 8x15, jen se musi zvolit spravny vyrobce pneu. At si to kazdy prebere, jak chce. Nekomu se to libi, nekdo na to nadava. Pokud mas tyrestretch, tak to policajty zajima az jako posledni. Protoze pri takove olacce na disku vetsinou z pod auta litaji jiskry.
Rád bych věděl o nějakých tich kvalitnějších značkách pneu, případně co doporučuješ na tento způsob obutí. Nerad bych koupil pneu, která se po 20tkm začne trhat.

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Lordík »

kamaráde, pokud chceš takovýto výmysl je to s určitého důvodu a to veliké snížení? pokud ne bude to na vysokém autě doslova směšné. pokud ano při takovým snížení dochází ke sjíždění vnitřních hran gum a věř že ani sebelepší pneu za X tisíc nevydrží ani půlku tvých 20tis km :D budeš rád že koupíš někde s půlky jetý gumy za litr a najezdíš "několik stovek kilometrů a gumy přezouváš za znova" 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
petrsk
Příspěvky: 201
Registrován: 02 pro 2006 22:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od petrsk »

[quote="pufko"]Kúp si taký ráfik ako treba , alebo k ráfiku patričný rozmer pneu, lebo je možné že dopadneš presne takto

to je prodreny o misku tlumice ne? :)
Rover 825 SD .V kůži a dřevě. R.I.P
Autocrossovy Swišť 1.3 prodáno
Daewoo Nubira 2.0

Hanuš
Příspěvky: 2412
Registrován: 14 črc 2006 00:09

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Hanuš »

na ptakoviny s natahlou gumou na disku zadne premiove pneu pro vetsinu low-end aut fakt nepotrebujes. Proto "jizdni vlastnosti" a "zivotnost" pneu jsou bohuzel podradnejsi faktor, prioritni je stretch a zapadnuti do lemu :D. Gumy zhulakas klidne i po 5t km, kdyz mas blbou sbihavost a vetsi odklony. Bavim se o tech velmi blaznivych rozmerech pneu na sirokych discich.

Tobe bych poradil, at si vyberes pneu, ktere maji dobre reference na jizdni vlastnosti, zivotnost a jsou ti financne dostupne.Kup je, obuj je. Udelej geosku a jezdi. :wink:

Uživatelský avatar
janos666
Příspěvky: 219
Registrován: 12 čer 2011 13:18
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od janos666 »

no osobně si nemyslim ze pneu 195/50 na 8 palcovej rafek je nějakej extremní stretch, tady je pro ilustraci co mam na Mantě vzadu na 9palcovym rafku, je to 195/55. ale az to slitam dam 225/45... taky nejsem extra priznivce velkej áček... :lol: ale zase mi bylo líto ty pneu hned vyhodit...
Přílohy
WP_20140522_19_44_12_Pro.jpg
Subaru Impreza GT (víkendovka)
Opel Manta B GT/E 2.0i 8v
Honda Accord 2.0is (daily)
Škoda Superb II, 2.0TDI 125kw (daily nr.2)
Opel Manta B 400 + c20xe (zatím pouze polotovar)...

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od maRkus »

zadni kolo je 8x15 a 195/50 takze stretch skoro nulovy :)
Obrázek

EDIT: ted mam 8x15-185/45 (mam to vzadu, najeto cca 23000 km a opotrebeni zadny)
Obrázek
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Rudi »

mám to na felicii a když slítáš jeden kraj, tak tu gumu prostě otočíš a slítáš druhej kraj, pak mi takhle guma vydrží i 40tis. 8)
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od BIGPAPA »

Rudi píše:mám to na felicii a když slítáš jeden kraj, tak tu gumu prostě otočíš a slítáš druhej kraj, pak mi takhle guma vydrží i 40tis. 8)
8) 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Kane13 »

Rudi píše:mám to na felicii a když slítáš jeden kraj, tak tu gumu prostě otočíš a slítáš druhej kraj, pak mi takhle guma vydrží i 40tis. 8)
To je dost málo. Já měl na Felicii v tomhle stupu gumy a vydržely mi 90tis. Něco jsi udělal blbě... možná jsi zapomněl proházet gumy předek/zadek...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Lordík »

směrový / nesměrový - stranový / nestranový ano i tak se to dá řešit :lol:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Stehn0
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2015 15:23

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od Stehn0 »

maRkus píše:zadni kolo je 8x15 a 195/50 takze stretch skoro nulovy :)
Obrázek

EDIT: ted mam 8x15-185/45 (mam to vzadu, najeto cca 23000 km a opotrebeni zadny)
Obrázek
Takhle nějak by jsem si to představoval, žádný extrém a aby to sloužilo, nedělalo to problémy (nějaké výrazné nesouvislé opotřebení apod.)

PS: libový kolečka :)

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Tire stretch, aneb nevím si rady :)

Příspěvek od maRkus »

díky.. je na nich ale este strasne moc prace :( ale tak bavi me to :D
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“