uhlikova doska

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Zozzi

uhlikova doska

Příspěvek od Zozzi »

Zdravim,

potreboval by som zohnat uhlikovu dosku 2.5 mm asi tak 100 x 300 mm

neviete o nejakom mieste kde by sa to dalo zohnat?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Desku z čistýho uhlíku pravděpodobně nikde neseženeš, leda bys někde v dolu na černý uhlí rozřezal nějakou uhelnou žílu na destičky.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

Neni problem, děláme cokoli na zakázku z carbonu, carbon kevlaru, deska to je to nejjednodušší :)
Jsme z Prahy tak to musíme vymyslet jak to k tobě přepravit.
Jukni na naše stránky www.gms-composites.com tam je kontakt na Petra tak se mu v pondělí ozvy.

Šubi
Příspěvky: 327
Registrován: 28 bře 2005 12:18
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šubi »

2 martin: dokázali by ste vyrobit karbonový kola....tak 5 paprsků a límec...jednodílný samozřejmě

Uživatelský avatar
OndrejGTi
Příspěvky: 281
Registrován: 01 bře 2005 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndrejGTi »

Šubi píše:2 martin: dokázali by ste vyrobit karbonový kola....tak 5 paprsků a límec...jednodílný samozřejmě
niekto je tu asi bohaty.... alebo zlacnelo? :D

Šubi
Příspěvky: 327
Registrován: 28 bře 2005 12:18
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šubi »

jen by mě zajímalo jestli se u nás daj sehnat nebo na zákázu nechat vyrobit komplet karbonovýkola......
možná bych věděl o zájemci...

Uživatelský avatar
Šigy
Příspěvky: 1163
Registrován: 02 úno 2005 18:09
Bydliště: Ostravice (okr. Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šigy »

Šubi píše:jen by mě zajímalo jestli se u nás daj sehnat nebo na zákázu nechat vyrobit komplet karbonovýkola......
možná bych věděl o zájemci...
Nemáš náhodou foto karbonových kol (ne VT)? Asi jsem je jaksi ještě neviděl :roll:
Subaru Impreza GT

ex: felDa 1,9

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Ty karbonový kola by mě taky zajímaly jak vypadaj, taky nemam potuchy jak to vypadá a nemyslim si že by to Petr uměl. Ale s tou deskou se Petrovi ozvi, můžu doporučit a navíc super jednání a rychlsot :D
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Karbonové kola se požívají běžně pro cyklistiku a zavodní silniční motocykly. Ale pokud vím tak je na to speciální mašina, který uplete z těch vláken vhodnou strukturu, ze které se pak s přidáváním "pryskyřice" uplácá kolo. :D Ale kolo bohužel není carbonové zrcátko - musí být rovnoměrná vrstva kvůli vyvážení a pevnosti.
Obrázek
Obrázek
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

To že se to dá na jízdní kolo sem tušil když to dělali i z plastu, na motorku budiž, ale chtěl bych vidět karbonový kolo na auto :D
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Tak karbonový by určitě nebyli, to by musel být minimálně karbonkevlar aby se to nerozpadlo pod váhou auta a i tak by to nejspíš nebyla žádná prdel vyrobit. Poslední dobou lidi vymýšlí dost ptákovin, koukám že tak okolo toho věku 17 let nejvíc. Na chatu už se mě kdosi ptal na skleněný spoilery. Teďka karbonový kola... no aspoň je sranda :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Tak už jsem Vám splašil tu uhlíkovou dosku :lol:
Obrázek
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

CCCO 1.8T píše:Tak už jsem Vám splašil tu uhlíkovou dosku :lol:
http://img.photobucket.com/albums/v176/ ... 191010.jpg
:smich: :smich:
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Obrázek
a tady kdyby tohle někoho zajímalo :wink:
http://www.autovelocityinc.com/wheels.htm
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Uživatelský avatar
OndrejGTi
Příspěvky: 281
Registrován: 01 bře 2005 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndrejGTi »

Beaver píše:Tak karbonový by určitě nebyli, to by musel být minimálně karbonkevlar aby se to nerozpadlo pod váhou auta a i tak by to nejspíš nebyla žádná prdel vyrobit. Poslední dobou lidi vymýšlí dost ptákovin, koukám že tak okolo toho věku 17 let nejvíc. Na chatu už se mě kdosi ptal na skleněný spoilery. Teďka karbonový kola... no aspoň je sranda :D
hovoril si neco? :twisted: :lol:
kazdy bol mlady (a niekto este je :D ) inak tie kolesa aj tak cele z karbonu nikdy nebudu.....

Uživatelský avatar
mr.modena
Příspěvky: 2653
Registrován: 17 dub 2004 13:35
Bydliště: Č.Budějovice www:Czechferrari.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.modena »

Beaver píše: Na chatu už se mě kdosi ptal na skleněný spoilery.
což skleněný, to by se dalo přežít... :lol: ...ale už jsem viděl zadní skleněnej spoiler na F360M s neonovýma trubicema :smich: :roll:
>> Czechferrari.cz <<
>> Advokátní kancelář Mgr. Jaroslav Hanus <<

Uživatelský avatar
Shr3k
Příspěvky: 591
Registrován: 09 bře 2004 20:01
Bydliště: bažina ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shr3k »

Šubi píše:jen by mě zajímalo jestli se u nás daj sehnat nebo na zákázu nechat vyrobit komplet karbonovýkola......
možná bych věděl o zájemci...
možná bych věděl Kdo je ten šťastlivec? ;)
Gr33N MoNsT3R

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 727
Registrován: 20 lis 2004 14:16

Příspěvek od martin »

Šubi píše:2 martin: dokázali by ste vyrobit karbonový kola....tak 5 paprsků a límec...jednodílný samozřejmě
Jo tak to je celkem specialitka, to ti poví Petr. Obecně platí že vyrobit cokoli z carbonu neni problem, jediný co potřebuješ je vyrobit formu...tu si bud seženeš (což neni vždycky dostupný) anebo pučíš původní výrobek a my si tu formu odlejeme. Potom nám popíšeš na co se to bude používat a my podle toho použijeme druh vlákna a druh pryskyřice aby sme dali výrobku určitou tuhost. Na takovýhle speciality je výhodný se domluvit s více lidma, protože nejdražší na celém procesu je právě forma. Pokud se Vás domluví víc tak si náklady na její výrobu rozdělíte mezi sebe. Snad jsem to řek vše správně, mám s tim zkušenosti jenom když koukám Petrovy pod ruce takže přesnější info dostaneš od něj. Telefon má na stránkách...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

OndrejGTi píše:
Beaver píše:Tak karbonový by určitě nebyli, to by musel být minimálně karbonkevlar aby se to nerozpadlo pod váhou auta a i tak by to nejspíš nebyla žádná prdel vyrobit. Poslední dobou lidi vymýšlí dost ptákovin, koukám že tak okolo toho věku 17 let nejvíc. Na chatu už se mě kdosi ptal na skleněný spoilery. Teďka karbonový kola... no aspoň je sranda :D
hovoril si neco? :twisted: :lol:
kazdy bol mlady (a niekto este je :D ) inak tie kolesa aj tak cele z karbonu nikdy nebudu.....
No já mám výhrady jen k lidem co se snaží vymyslet co neúchylnější věci, jinak pár známých okolo 17ti let mám a netvrdím, že každej má nutně šílený nápady :D

Celokarbonový ty kola opravdu těžko někdo udělá, mám za to, že v místě uchycení šroubů to asi nikdo nedokáže udělat tak, aby to bez úhony vydrželo dotažení a neprasklo a přitom to sneslo to namáhání. Ostatně, i v F1 se používají pořád litý kola.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Maya_Man
Příspěvky: 351
Registrován: 22 bře 2005 00:47
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maya_Man »

Taky pridavam jeden odkaz kde se daji koupit kola s karbonem.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 72254&rd=1

Jinak myslim ze je to pro nase potreby az moc zbytecna vec :-)

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

Maya_Man píše:Taky pridavam jeden odkaz kde se daji koupit kola s karbonem.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 72254&rd=1

Jinak myslim ze je to pro nase potreby az moc zbytecna vec :-)
Carbon fibre look takové imitace jsou opravdu zbytečná věc :D
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Uživatelský avatar
Maya_Man
Příspěvky: 351
Registrován: 22 bře 2005 00:47
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maya_Man »

Jiste :-) proto sem sem napsal kola s karbonem ne z karbonu mozna to maj jen potazeny :-) ale i kdyby bylo cely z karbonu k cemu by to na tom autu bylo kdyz nechce nekde jezdit sprinty nebo neco jinyho a proto snizovat vahu, at si kvuli tomu radeji vyhazi treba zadni sedadla nebo tapecirung :-) akorat by to byla dalsi frajerinka jako karbonovy nenalakovyny kapoty atd :-) dalsi vec kovany kolo je kovany kolo moc bych tomu karbonu neveril mel bych blbej pocit i kdyz verim ze je to i pevnejsi nez slitiny z kterejch se delaj kola. To bych radeji koupil magnesiovy.
"jen muj nazor"

Uživatelský avatar
CCCO 1.8T
Příspěvky: 389
Registrován: 02 srp 2004 18:30
Bydliště: NORTH-EAST CZ

Příspěvek od CCCO 1.8T »

On je to docela obrovský rozdíl ubrat na tzv. neodpružené hmotě - třeba o 2kg (x4 kola na autě) lehčí kolo nebo vyhodit tu samou váhu z interiéru . Má to velký vliv na setrvačnosti, gyroskopické efekty atd.
Jinak samozřejmě pokud by ty kola z kompozitních materiálů byly opravdu efektivní tak by určitě našly širší využití v automobilovém sportu, ale pokud vím tak se běžně nepoužívají :wink:
real tuning by Taboo 8) Mitsubishi 3000GT VR4, Mitsubishi Eclipse GSX, AUDI A3-S3kit,

Uživatelský avatar
milos
Příspěvky: 282
Registrován: 07 bře 2005 19:47
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos »

opravdu je obrovskej rozdíl mezi ubráním odpružené nebo neodpružené hmoty... pokud odlehčíš neodpružené hmoty tak kolo nebude mít takovou setrvačnost a líp kopíruje povrch - lepší trakce... proč by se jinak věnovala pozornost třeba váze brzdičů...

maya: hořčíkový slitiny se už téměř nepoužívaj - zákeřně praskaj a měli by se občas rentgenovat - právě kvůli odhalení prasklin..

jeden z důvodů proč se nepoužívaj uhlíkový kola (mimo ceny a náročnosti výroby) může bejt izolace!!! ALU kolo výborně odvádí teplo od brzd (protože alu je super vodič - teplo i elektrika) ale troufnu si tvrdit že kolo celé z uhlíku by neodvedlo téměř žádné teplo!!! no a neustále přehřáté brzdy nikdo nepotřebuje...

možná to bude jeden z hlavních důvodů, o namáhání to nebude. když může mít f1 ramena náprav z uhlíku, kdy horní váží asi 700g a dostane takovejch ran....

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“