Stránka 1 z 1

opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 15 dub 2012 18:30
od Herisson
mám pár otázek ohledně Oplu corsy b. Auto je rok výroby 1994 a známý od kterého ho mám se o něj vůbec nestaral, pokud vím tak tam nikdy nebyly měněné rozvody prostě skoro nic, akorát dolíval olej a auto má najeté už 181 000 km :( chci se zeptat kolik tak stojí nové písty a pístní kroužky na Opel corsa B 1,5D a kolik tak může stát nová převodovka? rozvody mě vyjdou na 3500 jsem se díval na netu a převodovky jsem tam našel většinou používané a za 2-3000 ale nová by byla samozřejmě nejlepší :) Totiž mě trochu zlobí řazení tak se ptám na tu převodovku, často mi nějaký kvalt nechce zaskočit a když zaskočí tak to s tím autem vždycky jakoby kopne atd. prostě to řazení není v pořádku
Díky moc za odpovědi a věci jako kup si nové auto mi neříkejte :D

Re: opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 15 dub 2012 20:26
od JRD McLAREN
vydel by som to na chybu spojky..
prip na chybu toho radiaceho mechanizmu..


nestacili by nove kruzky ..?? = +cela sada tesneni motoru

Re: opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 15 dub 2012 21:55
od Herisson
možná že jo proto jsem se tu ptal kolik stojí píst a kroužky :) možná to je aji spojkou ale i tak bych rád věděl kolik stojí ta převodovka

Re: opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 15 dub 2012 22:37
od Tead
Cena nové převodovky-pokud ji vůbec opel jako konkrétní díl dělá bude tipuji nejméně 40 000..ale ostatně stačí zavolat, nebo zajít do nejbližšího opelu a poptat se 8) myslím, že na tebe budou koukat jako na blázna...rozhodně chyba se řazením půjde vyřešit jinak než koupením nové převodovky 8)

Re: opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 16 dub 2012 17:06
od Herisson
mno tak to je logický že se můžu jít zeptat někde do oplu ale to se mi nechce proto se ptám tady jestli o tom něco nevíte
Navíc myslím že to tou převodovkou bude když aji na technické mi řekli, že těsnost převodovky není v pořádku
tak mi tu když tak prosím řekněte co stím mám dělat
dík

Re: opel corsa B 1,5 D písty, převodovka .....

Napsal: 16 dub 2012 17:28
od m.artty
V první řadě si ujisti, jestli se do té Corsy vyplatí opravdu investovat. Je to normální Corsa, které se v pěkném stavu prodávají za pár korun.

Co tě vede k tomu z ničeho nic měnit kroužky? Pokud auto normálně startuje, má normální chod motoru a jezdí zhruba jak by mělo, tak bych se do toho zbytečně nevrtal.

Než budeš měnit převodovku za novou (která přesáhne několikrát cenu auta), tak se nejprve podívej na mechanismu řazení jestli a případně ho zkus doštelovat. Další věcí co by mohlo pomoct je doštelování spojkového pedálu.

To, že ti na STK napsali do závod "netěsnost" převodovky je u starého auta úplně normální. Pro klid duše, můžeš vyměnit olej v převodovce.

Moderátor: Přesuň to někam jinam, tohle tuning moc není :lol: