Stránka 1 z 1
Termoizolační materiál
Napsal: 14 kvě 2013 16:41
od LiberaleMiguel
Poraďte prosím nějaký kvalitní termoizloační materiál na obalení trubek v motoru atp. Svody budou omotané termopáskou, ale třeba trubka do IC vede dost blízko truba(jinak to nešlo), tak ať se zbytečně nezahřívá. Stejně tak další pár komponentů... Díky
Re: Termoizolační materiál
Napsal: 22 kvě 2013 23:33
od Ivan
Na toto jsou speciální materiály od ThermoTecu, měl jsem tím obalené hadice od intercooleru. V zásadě ale stačí cokoli, co odráží teplo.
Re: Termoizolační materiál
Napsal: 01 čer 2013 01:31
od Aldwine
Myslím, že race-shop.sk ma celkom slušný sortiment takýchto vecí.
Nechcem robiť reklamu, ale poradiť.

Re: Termoizolační materiál
Napsal: 01 čer 2013 07:42
od tom406
IC trubky jsem obalil 3mm izolací s fólií, kterou koupíš např v OBI. Používá se to např. za topení na odražení tepla. Je to v roli a stojí to pár kč. Z role jsem ukrojil pruh cca 5cm a přemotal ve dvou vrstvách všechny trubky. Po změření byla teplota vzduchu při stejných podmínkách o 30% nižší. Po vrchu jsem to přemotal hliníkovou páskou na izolace, aby se to zcelilo.
Na turbu na výfukové části jsem pak měl kabát od Thermo-Tec pro stabilní teplotu a navíc od turba nešlo teplo do prostoru. Turbo má pak vyšší a stabilní teplotu a tím pádem vyšší tlak a nezpomaluje se. Hned po pile na to dáš ruku a jen se ohřeješ-fakt to funguje
http://www.lkperformance.co.uk/sites/1/ ... Shield.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tím bych začal.
Re: Termoizolační materiál
Napsal: 01 čer 2013 22:14
od Libor12
http://www.designengineering.com/catalo ... eering-inc" onclick="window.open(this.href);return false; určitě najdeš co potřebuješ.

Re: Termoizolační materiál
Napsal: 05 čer 2013 18:43
od Ivan
Přesně, jak píše Libor - DEI a ThermoTec jsou ideální volba.