Stránka 1 z 1

teoria vstreku kyslika

Napsal: 12 říj 2009 22:19
od sykye
je to len teoria chcem vediet preco by to nemalo vyznam, resp. co by to spravilo s motorom...teda ci by ho to upieklo alebo by na to hned reagovali cidla atd... chcem len vediet ci by to malo vyznam ako narazovy kratkodoby vzrast vykonu. vsade je zname ze cim viac kysliku tym ohen lepsie hori. aj ked sa montuje siska ako sportovy vzduchovy filter tak je snaha oddelit ju od motorovej casti koli chladnejsiemu vzduchu ktory obsahuje viac kyslika ako teply od motora. preco potom by neuspel system ktory by hadickou priviedol kyslik pred vzduchovy filter, resp hned pred vahu vzduchu? povedzme podobny system ako NOS... len toto by pustilo kyslik do sania vzduchu... asi je to hlupost ale zaujima ma to ci by to bolo vobec mozne pretoze tekuty kyslik sa da zohnat a aj ten elektronicky ventil by sa dal poriesit . jasne ze ten vstrek by bol cca 10 sekund nie viac.. chcel by som to vyskusat ze kyslikovu flasu na sedadlo, hadicu do filtra a pri 150kmh pomalicky otvorit ventil ze co by to spravilo ale bojim sa aby som si neposkodil motor.. mam 2.0 8V 85KW. malo by to vobec vyznam bol by narast vykonu badatelny? davajte nazory JE TO LEN TEORIA CIZE AJ TOTO LEN DISKUSIA

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 12 říj 2009 23:58
od Taboo
Smazano

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 00:36
od Anděl
Proč být troškař. :D Na co řešit nějaký ztlačený kyslík, když ještě lépe poslouží peroxid vodíku. :D Dokonce se rozloží na kyslík a vodík. To je ještě lepší.Stačí nalít do nádrže a pak rychle utíkat, protože jsi právě udělal zamozápanou bombu. :lol:

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 13:14
od elviiis
jak napsal taboo z kyslikem neni radno si zahravat :nono:

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 13:28
od sykye
ale sak nieze pustim ventil naplno fakt len male mnozstvo na cca 10 sekund.. ok skusim to povedat inak... vzduch obsahuje cca 21 % kyslika ak by som nasteloval vstrek tak ze na tych 10 sekund by bol vzduch okysliceny povedzme na 35 percent? cize by v nom bola o 15 percent vecsia koncentracia kyslika? po dobu 10 sekund...

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 13:43
od elviiis
hodne ti vadi ze jsi zivej... ze je ve vzduchu kyslik jeste neznamena ze je ten kyslik safety... ve vode je taky vodik a do motoru bych ho nestrikal hadickou :lol:

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 13:57
od tsin
sykye píše:je to len teoria chcem vediet preco by to nemalo vyznam, resp. co by to spravilo s motorom...teda ci by ho to upieklo alebo by na to hned reagovali cidla atd... chcem len vediet ci by to malo vyznam ako narazovy kratkodoby vzrast vykonu. vsade je zname ze cim viac kysliku tym ohen lepsie hori. aj ked sa montuje siska ako sportovy vzduchovy filter tak je snaha oddelit ju od motorovej casti koli chladnejsiemu vzduchu ktory obsahuje viac kyslika ako teply od motora. preco potom by neuspel system ktory by hadickou priviedol kyslik pred vzduchovy filter, resp hned pred vahu vzduchu? povedzme podobny system ako NOS... len toto by pustilo kyslik do sania vzduchu... asi je to hlupost ale zaujima ma to ci by to bolo vobec mozne pretoze tekuty kyslik sa da zohnat a aj ten elektronicky ventil by sa dal poriesit . jasne ze ten vstrek by bol cca 10 sekund nie viac.. chcel by som to vyskusat ze kyslikovu flasu na sedadlo, hadicu do filtra a pri 150kmh pomalicky otvorit ventil ze co by to spravilo ale bojim sa aby som si neposkodil motor.. mam 2.0 8V 85KW. malo by to vobec vyznam bol by narast vykonu badatelny? davajte nazory JE TO LEN TEORIA CIZE AJ TOTO LEN DISKUSIA

jestli to budes zkouset na dalnici tak dej vedet predem at zustanu doma..

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 13 říj 2009 14:42
od blázen
elviiis píše:hodne ti vadi ze jsi zivej... ze je ve vzduchu kyslik jeste neznamena ze je ten kyslik safety... ve vode je taky vodik a do motoru bych ho nestrikal hadickou :lol:
přes trysku jo :lol:

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 28 říj 2009 20:32
od tequilaman-4G63
stlaceny kyslik neni dobre pouzit jak kvuli mastnote jak spravne podotkl taboo a take kvuli obrovskemu narustu teploty ve spalovacim prostoru. teoreticky je myslenka spravna vice kysliku muzeme spalit vice paliva :) lidi co se tim zabyvali )verte tomu nebone ale bylo to uz pred 2.sv. valkou( to dotahli dal zjistili ze je vyhodnejsi pouzit vazany kyslik a rozkladem slouceniny zabranit nekontrolovatelnemu narustu teploty pri co nejvysim narustu tlaku. nevim co vse museli zkusit nebo to proste prislo nahodou samo ale vysledek je takovy ze se pouziva rajsky plyn neboli oxid dusny /N2O/ neboli to co je nejlepe medializovano v rychle a zbesile pod prekladatelsky zprznenym nazvem dusik. princip je takovy ze oxid dusny je ztlacen natolik az zkapalni a pak natlacen do lahve. kdyz ho z lahve vypustime do sani dojde k odparovani kapaliny cimz dostaneme prvni bonus a tim je zchlazeni nasavaneho vzduchu druhy bonus ziskame po nasati schlazeeho vzduchu spolu s n2o a palivem do valce kde vse stlacime a zapalime . pri teplote neco pres 300C se nam dve n2o rozlozi na jeden o2 a dva n2 kde o2 vyuzijeme ke spaleni vice paliva n2 nam stabilizuje proces horeni a samotny rozklad n2o nam odebere dostatecne mnozstvi tepla z valce k tomu aby jsme zabranili moc velke teplote... jinak hotove kity vstrikovani n2o se daji koupit /NOS , NX nitrous , ZEX .../ anebo sou i typci co se zabyvaj i homemade... /diynitrous.co.uk/

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 29 říj 2009 07:14
od elviiis
stacilo proste rict ze N2O je proste katalisator procesu horeni smesi v motorovem prostoru :lol:

Re: teoria vstreku kyslika

Napsal: 29 říj 2009 08:37
od tequilaman-4G63
nestacilo pac katalyzator to neni :) on sam se procesu horeni primo ucastni... a navic bych tim nevysvetlil proc nejde pouzit cisty kyslik :wink: