Stránka 1 z 1
Oprava plastů - lepení
Napsal: 22 čer 2011 22:44
od BADMOPAR
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s lepením prahů, nárazníků a pod. Jakej materiál použít, kde ho sehnat atd. Dík
Re: Oprava plastů - lepení
Napsal: 06 črc 2011 23:52
od bóďa
pokud potrebujes slepit plast, protoze se neda svarit, tak doporucuju tohle...
http://eshop.mototrade.cz/ostatni-3/for ... y-2k-speed" onclick="window.open(this.href);return false;
lepil jsem s tim polyuretanovej naraznik co byl na x kusů, po vytvrdnutí se chová jako plast, po obroušení ani nepoznáš, že je to místo opravované a po bouračce nárazník praskl třeba vedle toho opravovanýho místa, ne v opravovanym místě, což celkem znamená, že to asi fakt drží
ale na nějakym jinym dílu mi to nedrželo, ale to by zase šlo vařit, akorát jsem byl línej s tim někam jezdit, tak jsem to zkusil tim lepidlem a prej nee.
Re: Oprava plastů - lepení
Napsal: 09 črc 2011 23:30
od BADMOPAR
Jakou má to lepidlo barvu a jak se pozná že je nárazník z polyurethanu? Já jsem v pátek na zkoušku koupil lepidlo Durabond. Zatim jsem slepil pár kousků a vypadá to, že to drží skvěle. Praštil jsem s tim o stůl a drží

Re: Oprava plastů - lepení
Napsal: 10 črc 2011 00:34
od bóďa
no pozná se to tak, že snad na každym plastu je někde vyražený, z čeho to je, takže na plyuretanovym je PUR no..

a taky tak, že se nedá svařit. hele to lepidlo vypadá že to budeš mít asi to samý, když jsem ho sháněl tak jsem ho na netu našel od více značek a vypadalo to víceméně stejne, i podle popisu. vyzkoušenej mam ale jen ten förch. koukám, že asi nastavuješ nárazník nebo co. ty "perlinky" a děrovaný plíšky jsou dobrý, zezačátku jsem to tam taky dával, ale potom jsem se na to vyprd, ono to fakt drží jako kráva i bez toho. jen jsem vždy obrousil styčný plochy dokulata, pořádně obrousil zevnitř a zvenku od laku, nejdřív slepil k sobě, aby mi ty díly držely u sebe, po zaschnutí vyplnil zevnitř i zvenku a pak brousil. nejdůležitější je to slepit k sobě rovně, protože pak už s tim nehneš..
Re: Oprava plastů - lepení
Napsal: 12 črc 2011 18:50
od BADMOPAR
Zrovna tohle jsou prahy, ale já mám asi jinej materiál.
Když se to nahřeje, tak se to dá celkem pěkně tvarovat, je to jako guma. Ty plíšky jsem tam dával proto, aby mi to vůbec drželo pohromadě, protože lepim 2 různý dohromady.
Re: Oprava plastů - lepení
Napsal: 24 led 2012 20:39
od Antonín
Zdravím všechny, teď řeším opravu předního nárazníku z Mondea ST220, nárazník je vyrobený z PUR plastu(polyuretan) nejde svařovat. Dle všech recenzí a ústní domluvy s pánem, který opravuje nárazníky mi byl doporučen DURABOND 1209. Zítra dojde tak uvidíme, ale prej velice dobré lepidlo.