Mno lidi nechci vam kazit naladu ale Microsoft do roka prestane delat podporu pro XP. Mel to udelat uz o pul roku driv ale protoze neni zatim moc velky zajem posunul to jeste o pul roku.
Jinak asi tak, posilam vam vytah z rohovoru. Zajimave je moznost downgrade z vista na Xp.
DOWNGRADE
| * jde OEM Vista downgradeovat? Pokud ano, jakou verzi musí mít aby mohl
| downgradeovat na XP Professional?
| * když downgradeuje (pěkné slovo), kde vezme s/n na XP Pro? je po nějaké době
| možné začít používat Visty,
| nebo je downgrade trvalý?
Pokud jde o downgrade tak musíš mít vista business nebo vista ultimate, abys mohl downgradovat na windows xp professional. Je to naopak výsada OEM balení, kde vlastně žádnou jinou možnost člověk nemá (když dostal windows vista rovnou přeinstalované v počítači). Mimochodem jsem takto předtím downgradoval z Windows xp Professional na Windows 2000 Professional. Downgrade se provádí tak, že si o downgrade požádáš u Softmailu a oni ti pošlou instalační médium s PK (windows 2000 jsem takto dostal na printable CD
Downgrade funguje tak, že pokud chceš, můžeš mít instalované windows xp, a až tě to přestane bavit tak si nainstaluješ windows vista.
NÁKUP OEM VERZE WINDOWS VISTA
| * jak je to s OEM Vist, k čemu je možné ji pořídit? někde se mluvilo o tom, že k IDE
| kabelu už to nepůjde
OEM licenci Windows si můžeš koupit nadále pouze s novým PC nebo s odpovídajícími komponentami (procesor, paměti, zdroj napájení, skříň, deska, pevný disk). Pokud to takto pořídíš - vlastní skládačku a vše bude figurovat na jedné faktuře, vše je pak ok a jsi legálním vlastníkem licence na windows.
Pokud by jsi koupil OEM windows samostatně a nebude na té faktuře s odpovídajícími komponentami a nainstaloval to, tak se nic sice nestane a windows zprovozníš, ale v případě kontroly nebudeš mít jak doložit vlastnictví této licence. Nabytí licence bude v rozporu s licenčním ujednáním, tzn. neplatné.
REINSTALACE A AKTIVACE WINDOWS
| * mluvilo se o reinstalacích, že po X reinstalacích už nepůjdou znovu aktivovat?
| Humbuk "odborníků" nebo úlet M$?
No to je trochu o něčem jiném. Vzniklo to na základě toho že jeden chlap příliš často měnil HW a přeinstalovával Windows. Aktivační centrum mu pak odňalo kvůli častým aktivacím možnost aktivovat svoje windows po internetu. Mohl je aktivovat pouze s pracovníkem aktivačního centra. Ale mohl je dál používat. Je to spíše bezpečnostní opatření.
Snad vam to pomuze