Stránka 1 z 1

Notebook hapruje (BSoD a PIO mód)

Napsal: 25 lis 2008 21:13
od Hans
Prosím o pomoc, mám 2,5 roku starý ntb Acer Aspire 5101AWLMi (Turion64 MK36, 2GB RAM, 120GB HDD Hitachi ATA100, DVD-RW, WLAN, ATI X1300 s 512 MB)

Problém je v tom, že mě poslední dobou výrazně zlobí. Vyskakuje BSoD a po restartu se v 90% přepne primární IDE kanál do PIO módu, což je úplně naprd, páč se to pak chová jak 386tka :roll:

Někdy je klid pár dní, někdy to udělá 3x za hodinu. Ještě jsem si všiml jednoho detailu. Nevím, jestli to může mít spojitost, ale vždycky když se mi ntb sekne a než vyskočí BSoD, tak "prohrábne" mechanika. Je to takový ten zvuk jako při vložení DVD než ho roztočí. To už vím, že je zle.

Testoval jsem si HDD nějakým softem (už nevím co to bylo), ale bylo to bez chyb, stejně tak test RAM proběhl v pohodě. Reinstall systému taky nepomohl.

Přesto mám podezření na HDD či mechaniku. Poradí někdo co s tím? Přeci jen jste tady někteří i z oboru :wink:

Napsal: 27 lis 2008 16:08
od Hans
tak díky za pomoc :wink: je vidět, že pokud tu nejsou kozy nebo pipka ven, tak to nikoho nezajímá :lol:

Napsal: 30 lis 2008 21:31
od iwi
Na mechaniku byh to neviděl, buď bude trabl v disku nebo v horším případě v řadiči na desce. doporučuju otestovat disk softem od výrobce disku a pak budeš vědět víc. Popřípadě zkus Ultimate boot cd, používám ho v takovýh případech, je tam mrtě testovacích programů pokupě ;-)