rentgen kol..?

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

pozná se nějak, jestli jsou kola KO? jsou ze shořelýho auta a jedno to docela odneslo, ale je normálně v celku, ale dost ohořelý, mám se nějak oávat o jeho pevnost atd? tá se to nějak zrentgenovat nebo podobně?
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od BIGPAPA »

no záleží jaká byla teplota požáru okolo kola ale nejspíš bude jen očouzený a ohořelej jak, přeci jen se ta slitina taví určitě při větších teplotách než je běžná teplota požáru, chtělo by to omejt zbavit a všeho bordelu...
jinak nevím zda by byl röentgen nějak průkaznej ale magnetka nebo třeba ultrazvuk by ti prokázal nějaký vady 8) 8)
nějaký info je TADY
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

ok no ja je jeste ani nevidel.. :cry:

ale prave jestli vis jak jsou fotky toho clia V6 jak hori tak zadni kolo je pak na sracku tak nevim no... kazdopadne dik, obratim se na ne.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Conscious »

já si myslím jestli spíš nezáleží na materiálu ze kterého bylo kolo odlito,hliník jak známo nemá tak vysokou tavnou teplotu jako třeba železo,ale zase myslím že alu kola jsou spíš duralový,čistej AL by asi neměl takovou pevnost jaká je třeba. Pak byly hořčíkový,elektrony atd.,takže asi bych daný kolo vzal do firmy která se zabývá renovacema alu kol na pořádnou prohlídku. Ale ty jako běžnej smrtelník poznáš max. jestli je nakopaný nebo viditelně prasklý. :? Každopádně jsem renovoval jednu sadu Breytonů Vision a nikdy více,osobní rada je vysrat se na to. :( Když sečtu náklady na pořízení,na opravu,na opískování,na přilnavostní základ a na lak... tak jsem na částce za kterou ty kola nikdo nekoupí takže mi zůstanou doma. :lol:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

no nevim, jsou to "obyc" origo kola zn. Speedline. pokud vim, tak takovato bezna kola jsou ze slitiny Al a Mg.
ty kola jsem koupil od brachy z jeho bouracky a nasledne shoreleho auta a jsou docela vzacna tak bych je rad zachoval. na renovaci musi urcite, ale nechci aby to jedno drzelo jen lakem. videl jsem to zatim jen na fotkach takze tezko soudit.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Conscious »

Chlape tak uvidíš až je budeš mít na očích,z fotek nebo z doslechu (jsou dobrý,nenakopaný apod.) nepozná nikdo nic. A jestli je chceš pro sebe tak proč si je neudělat žejo... Já ty Visiony taky neprodám,jsou skvělý. Ale na kšeft se to moc nevyplatí pokud teda nejde o kola za 100 klacků koupený za bůro žejo. :lol:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Kesam »

Nebrat ani náhodou hliník ovlivněnej teplotou třeba z toho požáru a nebo už jenom když kola rovnaj a nahřívají je autogenem tak ztrácí v místě pevnost i 80% takže bacha.
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Simmy »

a nemáš teď třeba strach si sednout na svůj bicykl? :D duralový rám vyrobený svářením .. mno .. po poklesu pevnosti o 80% ... asi bych si někde v terénu nebyl moc jistý :D
kdes to slyšel prosímtě?

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Kesam »

Simmy :Nevím co děláš za práci ale já jsem svářeč hliniku mám zkoušku za 50 litru tak o tom asi něco vím a z duralu máš tak možná svařený hovno jelikož dural je sám osobě nesvařitelnej materiál.Takže máš tak možná nějakou slitinu s duralem mede :lol:
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od BIGPAPA »

a taky si klempíř, lakýra a dalších spoustu profesí zvládáš 8) :lol: :lol:
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Kesam »

BIGPAPA:uplně přesný 8) :lol:
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

v reálu vypadá v pohodě :lol:
ale zevnitř to bude asi horší... ještě jsem je nesundal.
Přílohy
P1140878.JPG
P1140878.JPG (91.27 KiB) Zobrazeno 3398 x
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Simmy »

Kes@m: to tě o tom svařování hliníku za těch 50 klacků taky naučili hovno :) dural už je sám o sobě slitinou, což bys měl za 50k vědět ... a svařitelný je, sice hůř, ale je ;)

Uživatelský avatar
sotomaior
Příspěvky: 1217
Registrován: 12 úno 2004 22:09
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od sotomaior »

hodně záleží na teplotě, mrkni jak vypadají plasty, laky kolem...
jinak asik bych do toho nešel, kdo ví jakými postupy byl materiál upravován ( homogenizační žíhání, rekrystalizační žíhání;
žíhání na eliminaci účinků předcházejícího kalení a stárnutí,žíhání na „změkčení“ hliníkových slitin).. a tyto postupy mohla teplota výrazně ovlivnit, takže jeho materiálové charakteristiky mohou být úplně jiné, a jednoduše to nepoznáš...
Škoda Octavia 1.9TDIFUN 4x4

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Kesam »

nebrat to kolo.
musíš umět hlavně ti říkám že dural je svařitelnej hodně na hovno už sem vařil rám kola motorku vejpul drží to :-)
Mě povídal instruktor v EGE že dural je nesvařitelnej materiál koukal jsem na forum a tam chlap říká že to jde ale ztratí to pevnost jako prase.http://www.autohificlub.cz/forum/13/100 ... big-air-/0" onclick="window.open(this.href);return false; nikdy nikdo nepřišel že to prasklo ještě jim to vyztužuji zadní kyvky a všechno možný :-) Jo a to kolo asi nějak mord teplotou jak 800 stupnu ovlivněné nebylo jelikož ted nevím přesně ale teplota tavení je asi 680 ale i tak.
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Simmy »

jj, hliník má nějak kolem těch 660°C teplotu tavení, takže myslím, že co se týče stuktury, tak na prdel možná trošku při požáru dostal ... osobně podle barvy opálení nepoznám jak moc mohl být u ohniska a tím pádem blízko vysoké teploty, ale pokud můžeš, tak mrknii na ty plasty no, ty by mohly napovědět víc asi. Osobně bych to řekl tak ... mě se to kolo stejně moc nelíbí :oops: takže bych to nehrotil :D ale o mě tu nejde :)
btw co je to kolo zač? nějaká libůstka?

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od Kesam »

Jo a až z toho sundáš ten bordel od ohně tak bude modré :-)
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od BIGPAPA »

ještě mě napadlo změřit tvrdost u tohodle opálenýho kola a u jednoho z ostatních
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

asi takhle, plasty a lak nevypadaj nijak, nejsou tam :lol:
to druhý zadní kolo je jen trošku šlehnutý plamenem, ale tohleto je takhle no... uvidim, až to sundám, za tu cenu, co jsem to koupil je prodám vždycky. jako mě se taky zas tak nelíbej, ale jsou raritka a chci aby zustali v rodine :D. puvodne jsem je teda zamyslel na moje auto, ale nehodily by se k nemu.
zadek a interier jsou fakt kurva vyhorely
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od V12 »

hele ja tam vidim jeste zbytek gumy, takze to podle me zas takovej zar nebyl... a ta stredova poklicka je z ceho?
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: rentgen kol..?

Příspěvek od bóďa »

jo, zbytky pneu tam jeste jsou. az budu na notasu tak hodim fotky celyho auta pro predstavu... jinak poklicky jsou hlinik, ne plast :D
me tedka napadlo, co takhle zavazi? nedalo by se to trochu poznat podle toho? z ceho to dneska vubec je?
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“