Kape olej, těžko říct odkud..

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Lena
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2018 16:49

Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od Lena »

Ahoj, zdravím všechny :wink:
Jsem lajk, prosím o radu... Mám auto Mitsubishi carisma, ročník 98, benzin, motor 1,6. Mame ho celých dvacet let, je skoro celou dobu bez závad, ale včera jsem si všimla, že mi kape olej.. nevím odkud, kdyz se postavím čelem k autu zepředu, je to spíš na pravé straně. Přes noc pár kapek na zemi, ale jdou vidět i při pomalejší jízdě/když parkuji. Kontrolky v autě zatím nesvítí. Myslíte, že s tím zatím můžu jezdit? Není to nebezpečné? :cry: Jsem objednana příští týden na přezutí kol.. vydrží to do té doby nebo byste vyhledali servis dřív? :? DĚKUJII za rady 8)

tireguy
Příspěvky: 155
Registrován: 03 kvě 2016 15:33

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od tireguy »

zacal bych prestavbou na turbo :D

http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?f=20&t=120563" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Ideální by bylo aby se na to podíval někdo kdo tomu aspoň trochu rozumí a zjistil odkud to kape. Pokud kape olej černý, pravděpodobně to bude z motoru, pokud kape něco zelenýho tak to není olej ale chladící kapalina, pokud jsou ty kapk tmavě hnědý tak by to mohlo být z převodovky ale to je hodně laicky řečeno. Každopádně do té doby než se na to někdo podívá bych kontroloval olej v motoru pomocí měrky pod kapotou a případně dolil. Pro identifikaci jaký olej dolévat buď najít v manuálu od auta a nebo na stránkách výrobců olejů. Mají tzv" Mazací plány" kde si člověk zadá auto a ono to vyjede jaký olej do toho lít. Nic lepšího se nedá takhle z fleku vymyslet. Vyhledat servis, šikovnýho kamaráda apod....může to být jen povolený filtr třeba...chce se pod to auto podívat.

Lena
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2018 16:49

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od Lena »

Moc děkuji za reakci.. Zdá se mi to na zemi spíš dočerna.. Olej z motoru, to je taková ta klasika, co má označení např. 5W/40? Nedávno jsem totiž dolévala. Zkusím to sledovat a vydržet do příštího týdne.
A kdyby se jednalo opravdu o tohle, nevíte jak dlouho může trvat oprava? Může to být něco složitého? Děkuji..

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Ano je to přesně to, jsou různé specifikace, 5w30,40...apod. Může to být několik věcí, prasklé těsnění na vypouštěcím šroubu, prasklina v olejové vaně, špatné těsnění pod krytem hlavy válců, povolený filtr. Všechno jsou to snadno opravitelné věci, nejvíc časově náročná je asi prasklá olejová vana protože se musí sundat dolů a zavařit.

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od Breakthru »

neviděl bych to tak černě.Je to 20 let starý auto.Určitě už to nebude těsnit tak jak má od vany až po víko.Nicméně víc bych se bál gufer jak na straně rozvodů, tak i převodovky.Odtud ten olej může vytejkat nejvíc...
Zkontroluj olej popř. dolej olej.Tady bych se nebál nějaký slušný 10W40...otázka kdy byl dělanej olej a co tam je.Třeba tam někde je štítek...
Zbytek bych nechal na servis....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od Breakthru »

H.o.m.i.e. píše:Ano je to přesně to, jsou různé specifikace, 5w30,40...apod. Může to být několik věcí, prasklé těsnění na vypouštěcím šroubu, prasklina v olejové vaně, špatné těsnění pod krytem hlavy válců, povolený filtr. Všechno jsou to snadno opravitelné věci, nejvíc časově náročná je asi prasklá olejová vana protože se musí sundat dolů a zavařit.
Ale vůbec ne.Třeba na koncernu se to ani nevyplatí, když stojí třeba 1500,- a stejně spousta má zmrvenej závit na vypušťáku:D....Jinak taková výměna je do 2 hodin s prstama v prdeli a cigárama v hubě hotová....To naopak na některejch motorech jsou problémy třeba víka, ve kterejch jsou uchycený vačky a musíš sundat rozvody nebo u některejch dieselů i vstřiky....taková vana je pak procházka růžovou zahradou...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Lena
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2018 16:49

Re: Kape olej, těžko říct odkud..

Příspěvek od Lena »

Moc děkuji za reakce. Nakonec to začalo téct víc a víc, takže jsem v pátek odložila auto do servisu :cry:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“