Audiobahn: Nejaké skúsenosti?

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Forty
Příspěvky: 10
Registrován: 13 srp 2016 14:54

Audiobahn: Nejaké skúsenosti?

Příspěvek od Forty »

Zdravím zohnal som pár basákov 12'' 400w značky Audiobahn, ktoré by mali byť amerického pôvodu. Sú to dvojcievkové basáky čo beriem jedine ako výhodu, sú aj nejaké závažnejšie nevýhody dvoch cievok? Dnes som ich prvý krát otestoval a bol som veľmi milo prekvapený, už pri minimálnej hlasitosti hrali čistý presný a a dobrý bas, zmenilo sa to ale už pri väčšej hlasitosti, basujú síce silno ale nie až tak presne, vzniká hučanie namiesto basov. Tak som si povedal že skúsim čo to urobí keď ho strčím do ozvučnice od klávesového komba :D Nečakal som nič extra keďže to nieje ozvučnica pre tento basák ale osadenie basy ešte zosilnilo (bassreflexová ozvučnica bassreflexy v predu). Ako som spomínal pri nižších hlasitostiach má krásny bas doposiaľ som ešte taký čistý a sýty bas doma nemal. Je možné že by sa tento problém mohol vyriešiť uzavretou ozvučnicou? Plánujem ich dať do auta (fábia1) ale mám pocit že basreflexová ozvučnica by mi urobila z auta kopu vibrujúceho plechu a kvalita hudby by šla dole. Niesú ešte zahorené ale predpokladám že to bas jedine zvýrazní po zahorení ale nespresní. Za akýkoľvek postreh diki a hlavne by som ocenil keby sa ozval niekto kto ich mal alebo ich počul. Viem že každý sa bude odvolávať na nemeckú kvalitu gladenov ground zero ale chcel som skúsiť či aj tam za morom majú niečo dobré za tú cenu.

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“