Chcete pomoc při vybírání autohifi?

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Jazz150
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2013 12:01

Chcete pomoc při vybírání autohifi?

Příspěvek od Jazz150 »

Chcete pomoc při vybírání autohifi do Vašeho vozu? Neváhejte mě kontaktovat.
Naposledy upravil(a) Jazz150 dne 06 pro 2013 16:02, celkem upraveno 1 x.

Brandon
Příspěvky: 43
Registrován: 23 zář 2013 16:37

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od Brandon »

Pozn.: původní text výše byl jestli chceme poradit od odborníka na auto hifi + reklama (odkaz) na jeho eshop...:)
_____

Já bych se tedy chtěl zeptat, jestli víte, jaký je rozdíl mezi kondenzátorem a kapacitorem, když jste takoví odborníci. Předem podotýkám, že české názvosloví je v tomto naprosto jednoznačné. Trochu mě zaráží, ve svém obchodě prodáváte kapacitory, za svůj život jsem totiž všechny viděl jen na papíře příp. na tabuli. Chtěl bych jednou takový držet v ruce :D

Jinak bych uvítal odpovědi na otázky zde v kategorii Autohifi, pokud máte takovou chuť pomáhat, proto toto forum existuje.

Děkuji.
Naposledy upravil(a) Brandon dne 07 pro 2013 12:30, celkem upraveno 2 x.

Jazz150
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2013 12:01

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od Jazz150 »

Dobrý den,

jen jsem umožnil zdejším uživatelům širší možnosti hledání odpovědí na jejich otázky.

Pokud se jedná o Váš, podle mého názoru, šťouravý dotaz, pak kapacitor v podstatě není nic jiného než větší kondenzátor. Nabíjí se při menším zatížení (např. pokud nehraje basová linka) a při větším zatížení se vybíjí a tím pádem podpoří baterii.

Doufám, že Vám odpověď stačí.

Brandon
Příspěvky: 43
Registrován: 23 zář 2013 16:37

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od Brandon »

Děkuji, taková odpověď mi stačí a členům tohoto fóra proto nemůžu vaše služby ani rady doporučit.

Pro vaši informaci, kapacitor je teoretická a idealizovaná elektronická součástka, jejíž jedinou vlastností je kapacita, neboli schopnost akumulace elektrického náboje. Kapacitor neumožňuje průchod stejnosměrného proudu po ukončení přechodného děje, naopak, jím procházející proud střídavý prochází skrze čistě imaginární impedanci, která proto posouvá fázi proudu před napětí o 90°. A tak dále.
Kapacitor je tedy v podstatě zjednodušeně řečeno frekvenčně závislý ideální rezistor.

Naproti tomu kondenzátor je reálný prvek, u kterého dochází k jouleovým ztrátám, fázový posuv se kvůli existující reálné impedanci posouvá o několik stupňů oproti kapacitoru.

Kapacitor - jakožto reálná součástka - neexistuje, nelze ji vyrobit, proto ji ani nemůžete prodávat.

Co jste napsal (zatížení, basová linka atd atd.) je naprostý nesmysl shora dolů a pouze zde potvrzujete, že nevíte, co prodáváte, přitom byste rád radil.

Pro další informace doporučuji literaturu pro střední školy, po prostudování problematiky pak univerzitní knihovny atd.

Jazz150
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2013 12:01

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od Jazz150 »

Nejspíš si nerozumíme.

Faradový kapacitor (název, který si nárokuje výrobce), který prodáváme v eshopu funguje tak, jak jsem to zjednodušeně popsal.

Bohužel nejsem obeznámen s kapacitorem jak jste ho uvedl vy, každopádně s naším výrobkem, který prodáváme jsem seznámen velmi dobře a ten funguje tak jak jsem ho popsal. To, že ho nazýváme kapacitor není bohužel vyvoláno z naší strany.

Brandon
Příspěvky: 43
Registrován: 23 zář 2013 16:37

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od Brandon »

:lol: :lol: :lol:
Já snad spadnu smíchy ze židle. Víte, jak se nazývá fyzikální jednotka kapacity? :-D
To je neuvěřitelný, vy nejste ani schopní opsat název výrobku :D Kdybyste aspoň uznal, že si tu jen děláte trapnou reklamu, ale jinak nevíte NIC.

A ten váš výrobce, Boss audio, si nic nenárokuje, vyrábí například 35 Farad Capacitor, opravdu si myslíte že "Farad Capacitor" je název? :lol:

"Faradový kapacitor", no ty vole :lol: :lol: spek

Věřím, že máte výborné znalosti nákupní ceny a marže, to stačí ne? :-D

To je síla tohle, to jsem snad ještě v životě neviděl...

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Chcete poradit o všem co se týká autohifi?

Příspěvek od awaj12 »

Klídek, to je jak když se lékař kouká na Dr.House. Mě jako nezainteresovanému do problematiky to tak těžce směšný nepřijde. Hold ,,poctivá´´ reklama nic víc :D

Jazz150
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2013 12:01

Re: Chcete pomoc při vybírání autohifi?

Příspěvek od Jazz150 »

Přesný název přístroje je nejspíš kondenzátor ale 90% eshopů a lidí ho zná pod názvem kapacitor. Možná to není fyzikálně správný název ale o tom by tohle fórum být podle mě nemělo. Nikdo kromě Vás si na název nestěžoval.

Nejspíš jsem tím názvem příspěvku jen vzbudil pár spících trollů proto jsem ho změnil aby víc odpovídal tomu co jsem měl na mysli a s čím jsem chtěl pomoci..

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“