Potřebuji poradit s výberem

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

Cau chci si koupit tento subwoofer. potřebuji poradit s výběrem zesilovače k němu. Jde o tento subwoofer http://viewitem.eim.ebay.cz/CAR-HIFI-DO ... 56870/item" onclick="window.open(this.href);return false; . rozhoduji se mezi dvěma zesilovaci tímto http://viewitem.eim.ebay.cz/4KANAL-AUTO ... 93741/item" onclick="window.open(this.href);return false; a tady tímto http://www.ebay.de/itm/2-KANAL-2-CH-AUT ... 53ff7abf64" onclick="window.open(this.href);return false;. taky bych se chtěl zeptat jak jinak by sel sestavit set o teto vykonosti za stejne (podobne) penize.. ci pripadne jak vyrobyt dálkové ovládáni na hlasitost... díky moc

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od All »

O zesilovačích Auna tady byla řeč velmi nadávno. Já bych za ně nedal ani kačku. Podobně bych to viděl i s tím subwooferem. Nijak se to nejmenuje a ať chceš nebo nechceš renomované jméno je obvykle jistou známkou kvality. Další věc je úplnost údajů, které prodejce (výrobce?) uvádí respektive neuvádí. Jedná se o dvoureproduktorový systém a údaj o zatěžovací impedanci (stejně jako u každého reproduktoru) je zásadní a v tom popisu uvedený není. Rozumím tomu, že jdeš po nízkých cenách ale věř, že tohle brzo obrečíš. Dálkové ovládání úrovně subwooferu vyrábět nemusíš. To se dá koupit. Sice jako pasivní člen ale funguje to.
Celé to zařízení bez ohledu na značky je končepčně špatně navrženo. Pokud chceš dvoureproduktorový případně více cívkový subwoofer MUSÍŠ znát zatěžovací impedanci a měl bys použít mono zesilovač o příslušném, podle zatížitelnosti a citlivosti subwooferu zvoleném výkonu s odpovídající impedancí.

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

co jsem pochopil jedná se o 4 ohmové reproduktory. mam ted v aute tuto sadu http://www.centrumaudio.pl/pl/p/Blaupun ... wanie/2650" onclick="window.open(this.href);return false; ale po roce my uz nestaci. s jidlem roste chut.. u hudby to plati dvojnásob... a chtěl bych ji vyměnit za něco silnější... prosím tedy o radu, za co vyměnit, aby to vyslo tak kolem 5000-6000 kč

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

dale co jsem pochopil z popisu prodejce.. jde o reprák značky treefrog, rms by mela byt 240W a 1200w max na kazdy reproduktor zvlast... reproduktory maji sve vlastni zapojovaci konektory (2x+ a 2x-
)

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od All »

O stromové žábě jsem nikdy neslyšel a to se v autohifi pohybuju cca 12 let.
Musí to nutně být dvoureproduktorový subwoofer?
A jakou muziku posloucháš, z jakého rádia, ostatní články řetězce?

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

nemusí to být dvou může být klidně i jednocívkoví, poslouchám dubstep, dnb, trance, tekkno, techno,,, proste poradne duc duc basy... mam volvo s40 II. je tam dle mého mínění zdařilé rádio s vlastním zesilovacem (netusim jaky ma vykon, ale je velky tak 30x30 cm, mozna vic), je to resene v aute pomoci optických vláken, takze byla docela prasecina tam napojit druhy zesik, ale nastesti vývodu do repráku už v optice nebyli

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

co třeba tohle nějaká zkušenost? http://elektro.bazos.cz/inzerat/28727819/Subwoofer.php" onclick="window.open(this.href);return false;

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

a co značka magnat? http://hudba.bazos.cz/inzerat/28690334/ ... 00-XXL.php" onclick="window.open(this.href);return false;

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

nejraději budu za odkaz, klidně i na ojetý sub i se zesikem, ktery by mě pěkně rozklepat stěrač na zadním okně :-D (neberte to doslova, upřednostním hlavně kvalitu a hlasitost nad rezonancemi)

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

muj blaupunkt reprák Rozměry reproduktoru: Ø 30 cm
Max. zatížitelnost: 750 W
Kmitočtový rozsah: 35 - 500 Hz
Citlivost: 91 dB
Průměr - 300 mm
Systém: subwoofer - box
Hudební výkon - 750
Jmenovitý výkon - 250
Citlivost - 2,83 V/m 91
Frekvenční rozsah - 35 - 500
Montážní hloubka - 482 x 387 x 387
Impedance 4 Ohm
Materiál membrány Spun Paper

stačil by k němu případně i jen lepší zesík? ten co mám má výkon 400w. ale to je krajní řešení, raději bych nadupanou celou sestavu

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

http://amp-performance.de/1067-Auna-AB-650.html" onclick="window.open(this.href);return false; tak už vím proč Auna zesíky nejsou zesíky... tohle rozhodne 4800w nemá tak 100 možná :-D

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od Kane13 »

http://www.autohificlub.cz/forum/7-bazar-autohifi" onclick="window.open(this.href);return false;

Hledej, šmudlo...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

tak jinak... v tomhle se nevyznám. potřebuji spíše poradit, která konkrétní sestava my utrhne koule

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od gizmi »

A ja myslel, ze jsi 18tiletej klucik co zacina a proste chce na sebe upozornit na ulici, ale kdyz ctu, ze uz neco v aute mas a chces si polepsit, tak absolutni nechapacka 8) Jestli chces kraval, tak kup ovalnou tubu a neres to :D Pokud chces poradnou muziku, otevri si stranky Autohificlubu a zacni pekne od zacatku - baterka, uchyty, kabelaz, pojistkove pouzdro, zesik, kapacitor, poradny komponentni system a nejakou bednu. Jen upozornuji, ze to co chces dat za ducducnesmysl za penize, tak to me stala pomalu jen kabelaz s drobnejma kravinama. :D

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

tak jeste jinak... jsem zatim student... takze finance jsou omezene... proto bych spis volil jiz nejaky peknucky (nemyslim soutezni) setik, začít od píky a jen do kabeláže vrazit 5000, na to proste nemam moznosti, potřebuji jak se tomu říka KOMPROMIS ktery by my dopřál čistější zvuk, než my dává ten můj chrbláček

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

co si myslíte o tomto.http://www.autohificlub.cz/forum/7/1769 ... sb-33-v2/0" onclick="window.open(this.href);return false;
. jedná se mi o to ze v mém volvo sedanu je kufr odděleny od interieru auta (vrchní plato je koberec a tri hlinikove plechy prlné výstuh.. a sedačky to prostě utlumi.. a jezdit se skloupenou mě nebavi.. nelibi se mi to... proto chci něco co lépe pronikne do interiéru

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od gizmi »

Vorvy: prosimte nejprve bych se vic ucil (mi/my) a pak koukal na kraviny 8) Nevim co studujes, ale fakt to mlati do oci :(

jinak nevim co od hudby ocekavas, ale zacal bych kvalitnejsim radiem a kompo-systemem do dveri, ktere pekne vytlumis. Je fajn, kdyz to dela ducduc, ale kdyz to rezonuje a kvalita nula? K cemu? Casem prisetris 8)

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

gizmi: kdo videl volvo s 40 ví, že tam rádio nevyměníš... není kam v palubovce dát.. celé rádio je v kufru.. na palubce je jen displej a mechanika... palubka, kde je misto na audio, ma asi hloubku 1,5cm.. vymena je témeř nemozna... audiosystem, kterym to jde vymenit stoji 20 000. to nemíním. plus je to vsecko natahane optikou
Naposledy upravil(a) vorvy dne 25 říj 2013 07:16, celkem upraveno 1 x.

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

navíc se svým rádiem a zvukem reproduktroru ve dverich jsem zcela spokojen

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od All »

Gizmi má jistě pravdu ale tady je to zjevně i o penězích. Nemám pocit, že by v nějaké dohledné době přišel študák k významnější částce, která by umožnila jít do poctivé, kvalitní SQ nebo SPL sestavy. Proto bych to řešil přesně tak, jak to má Vorvy v úmyslu. Přestavět jde každé auto ale to jsou další nemalé náklady.
Ta sestava Hifonics - Focal je velmi dobrá. Mám pocit, že ten Focal má uzavřenou uzvučnici a řekl bych, že vzhledem k uvedeným žánrům by byla vhodnější bedna bassreflexová. Nemyslím ale, že by to byl zásadní problém. Navíc má ten Focal velkou membránu a taky si myslím, že bude univerzálnější než bassreflex.
Možná jsem lehce paranoidní ale skutečnost je, že nemám příliš rád ojeté věci. Ne proto, že jsou ojeté ale proto, že člověk neví co kupuje, jak moc je to jeté atd. Navíc nezná prodávajícího a to taky může být potíž především v případě nějakého problému. Když vznikal původní Autohifi klub byl jsem jeden ze zakládajících. Tenkrát se nám nic podobného nestávalo ale v poslední době se rozmohlo i to, že se registrují noví členové jen za účelem prodeje. V tom bych potíž neviděl. Ta je jen v tom, že nejsou reference a taky se už i na Autohificlubu objevily potíže s neseriózními prodejci. Nechci se nikoho dotknout ani nikoho urazit, jen myslím, že tohle riziko je třeba eliminovat. Jaden z ukazatelů může být aktivita na fóru.
Ještě mně tak napadlo. Ono je to o penězích ale chtělo by to i trošku té kvality. Jestliže je defacto vyloučena možnost přestavby celého systému zjednodušil bych celou akci co nejvíc. Osobně bych instaloval aktivní subwoofer. V uvedené ceně se dají najít velmi slušné kousky v novotě s plnou zárukou. Jsem si jistý, že např. aktivy od EmPhaseru (EBR112A, EBR112-P6A) jsou podstatně lepší než kobinace zesilovač - subwoofer koupená v novotě za stejné prachy. Oba se dají koupit za cca 7500,- Kč. Pokud bych měl doporučit levnější podíval bych se na Eton ET-M12-400A. Ten se dá koupit asi za 4300,- Kč a jistě nemusím nikoho přesvědčovat o renomé obou výrobců.
Další podstatnou věcí, která mluví pro aktiv je i montáž. Jednak se nemusí instalovat žádný zesilovač (takže místo), druhak nejsou až tak velké náklady na montážní materiál - síla kabelů, kapacitor atd (takže náklady).
A pro šťouraly. O výkon bych se v tomto případě moc nestaral. Je jisté, že aktivní subwoofery jsou konstruovány jako celek. To znamená, že osazený zesilovač i woofer jsou jeden pro druhý optimalizovány. Navíc mám dost zkušeností na to abych si troufl do kufru sedmičkového báwa posadit prčovní aktiv 70 W RMS.
A jeden soukromý výlev. Osobně jsem nadšený z Focalu F-PDSA500RT. Jak ze zvuku tak i z kompaktnosti řešení. Jen ta cena trošku nasí*á.
Takže asi tak.
Přílohy
ebr112-p6a.jpg
ebr112a.jpg
et-m12-400a.jpg

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od gizmi »

All: ja trebas do auta na bezne jezdeni zvolil komplet od spolecnosti Crunch se zamerenim na co nejjedovatejsi vejsky a kvalitu komponentnich reproduktoru a na zachovani co nejvice prostoru ve voze. Vozim v kufru asi nejmensi basak co Crunch umi (uchyceny na rychlospojky, takze jde vyhodit behem 1s), ale vse je krmeno poctivym 4kanalem, takze ve vysledku na kvalitni poslech uzivam 1/3 vykonu. Kdyz si chci pustit ducduc, tak nikdo neuveri, ze takovy kraval dela tak malej prcek. Dnes to opravdu neni o velikosti, ale o tom to kvalitne nakrmit 8) A ve finale to nestalo tolik penez a je to priklad levne aparatury (lepsi foto nenajdu). Jinak kamaradka vyhravala souteze (jeste se starym autem - Civic 7g) s aparaturou komplet od FLY (coz jsem nechapal, ze to muze zahrat tak pekne), ale zase mela jen radio za 30t :D Nemeni to ale nic na tom, ze ta sestava v kufru dokonce vyhravala souteze.
Přílohy
1
1

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

nějaké reference na tuto sestavu ? SIOUX XA 3500.2 + SUBWOOFER SIOUX TITAN 3000 WATT 30 CM/12"

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od All »

To už snad ani nebudu komentovat. Proč si nekoupíš nějakou známou, seriózní značku?

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od BIGPAPA »

v S40 nejde vyměnit radio :shock:

Obrázek
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od gizmi »

Bigpapa: me to taky prijde divny, kazdy auto ma vymenitelny radio (hur ci mene), ale budiz..
Vorvy: komu neni rady, tomu neni pomoci.. 8)

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od BIGPAPA »

ještě může mít 2. gen a tam je to opravdu divnoradio
Obrázek
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

ano mám generaci 2 a je tam divnoradio

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od All »

Asi vyjímka potvrzuje pravidlo. Viděl někdo z vás rádio v Ch. Orlando? Tam bych to nechtěl předělávat a upřímně, nedávno jsem kupoval auto a kvůli tomu rádiu Orlando vypadlo z výběru.

vorvy
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2013 22:19

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od vorvy »

Tak v dnesni dobe vozim crunch 4kanal ten zivi 4x audio system komponentni repra, a pres kapacitor dietz mam zesilovac helix splx1000 a helix sub. Mam dva problemy. Myslim si ze ten 1f kap. Neni dostatecny a zadruhe po pul rocnim bezproblemovem provozu me prestal merit voltaz a je na nem pouze zobrazen znak n s carkou nad nim, sub jinak hraje. Co s tim kapikem muze byt prosim?

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Potřebuji poradit s výberem

Příspěvek od Kane13 »

Nechce být součástí sestavy. Já bych ho vypral ven...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“