Uspořádání repro v autě

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
jurnec
Příspěvky: 232
Registrován: 14 lis 2006 21:39
Bydliště: Vysočina,Štěpánov n. Svratkou

Uspořádání repro v autě

Příspěvek od jurnec »

Zdravim,chtěl bych se zeptat na váš názor na muziku jen v zadním platu.Mám renault r15 a nechci tapeci ve dveřích prznit výřezama na repráky (možná časem pokud seženu ještě jedny),ve předu je místo jen na jeden reprák v palubní desce u spolujezdce,zadní plato bych oddělal a udělal si jiný,tam by to problém nebyl.Ale co tam dát za repro aby to už trochu hrálo?Moc se v tom právě nevyznám.Jaký repro,zesík?
BMW E34 520i 110kw

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od All »

Všechno záleží na rádiu a na financích. Pokud nechceš zasahovat do tapecáku ani vyrábět nějaké domky pro širokopásmové repráky třeba na palubní desku bude stačit když do plata použiješ velké koaxiální reproduktory. Záleží taky na tom, jestli bude plato dostatečně pevné. Pokud ano použij třípásmové koaxiály 20 cm nebo ovál 6"x9" (případně 7"x10"). Na tohle stačí dvoukanálový zesilovač ale nemyslím, že je nutný. Všechno záleží, jak už jsem uvedl, na rádiu a to ve vztahu k parametrům reproduktorů. Musíš vybrat reproduktory vhodné pro zvolený pohon.
Pokud máš solidní rádio a nechceš dělat velké zásahy možná by stálo za úvahu vyrobit dopředu na palubku domečky pro maličké koaxy (10 cm, 4"x6"), které by ti daly středy a směrované výšky a do plata potom velké koaxy hlavně kvůli basům. Tady by stálo za úvahu rádio s horní propustí (nebo zesilovač) kvůli odfiltrování nízkých frekvencí předním reproduktorům. A dál je to zase o penězích. Od těch se holt výběr bude odvíjet.

Uživatelský avatar
jurnec
Příspěvky: 232
Registrován: 14 lis 2006 21:39
Bydliště: Vysočina,Štěpánov n. Svratkou

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od jurnec »

Díky za radu,o těch domečkách na palubku budu uvažovat,rádio zatim ještě nemám.Rádio bych viděl tak do 3000kč a repro cca 5-6000 se zesilovačem,odhadem.Teď po rádích koukám a podle toho asi teda pak vyberu i repro.Máte nějakej tip na nějakou značku?
BMW E34 520i 110kw

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Kup staraí Alpine 9xxx Na Bazosi do trojky občas nějaké je 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
jurnec
Příspěvky: 232
Registrován: 14 lis 2006 21:39
Bydliště: Vysočina,Štěpánov n. Svratkou

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od jurnec »

Myslíš něco takovího http://auto.bazos.cz/inzerat/39145479/P ... 9812RB.php" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Já sem teď koukal na tohle http://www.alza.cz/pioneer-deh-x3600ui-d485981.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E34 520i 110kw

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jo, myslím přesně něco takového 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od Sova »

tak takové rádio do palubní desky auta ze 70. let...to bude vypadat hodně dobře :zadek:
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
jurnec
Příspěvky: 232
Registrován: 14 lis 2006 21:39
Bydliště: Vysočina,Štěpánov n. Svratkou

Re: Uspořádání repro v autě

Příspěvek od jurnec »

Do palubní desky to rádio určitě nepude
BMW E34 520i 110kw

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“