Diferáky

Moderátor: T-O-M

Odpovědět
Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Diferáky

Příspěvek od PJ »

Čus známej si pořídil E30 316ku, měla by to bejt 75kW verze, chtěl by to trochu oživit a na max mu prej tak nesejde, tak mě napadlo, jestli by tam nešel hodit kratší diferak že by mu celkově stáhnul převody, ale nevim jaký sou varianty aby pásnul? A jak to vychází cenově? kdyby koupil jetej a svuj prodal, tak by se to mohlo celkem srovnat ne? Nebo nějaký jiný rady na tenhle motor krom výměny nebo jinejch extrémů :)
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Diferáky

Příspěvek od paca »

Nechci kecat, ale v 1,6tce je myslí difec 4,27 (možná 4,10) a aby to měl pružnější, tak by tam musel dát 4,45. A tu podle mě nesežene, ono je těžké sehnat 4,27čku v good stavu :wink:

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferáky

Příspěvek od PJ »

paca: a de to vyčíst někde? z vinu nebo tak, aby se vědělo co schánět, nebo jiná rada? Nečeká zázraky, ale chtěl by to trochu oživit
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Asmodeus147
Příspěvky: 132
Registrován: 06 pro 2005 15:18

Re: Diferáky

Příspěvek od Asmodeus147 »

Mám E30 316, motor M40 a mám na tom hodně krátký diferák, který bych na jaře rád vyměnil za delší. Odspoda je to živé až až, ale maximálka bude nejvíc tak 170 - 180 tacho. Poměr nevím, ale jsetli ti to pomůže, tak na pětku při 100 km/h to točí 3000 ot. :wink:

Uživatelský avatar
BALI
Příspěvky: 4386
Registrován: 25 led 2006 18:27
Bydliště: u máci

Re: Diferáky

Příspěvek od BALI »

ať hledá na E30.cz ... ale jak bylo řečeno,tak ty 4 válce mají už "krátký" diferáky z továrny...ale když bude mít štěstí,tak sežene 4.45 z touringu 1,6
VW Touran '08 DSG
BMW E10 '02
Seat Cordoba SDI
NÁHRADNÍ DÍLY, DIAGNOSTIKA, PNEUSERVIS, AUTOSERVIS. STK, DOVOZ AUT - MOST 777525325

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: Diferáky

Příspěvek od máca »

ten difer ma na sobe stitek a na nem je vyrazenej ten pomer, a nebo se da i zpocitat, dela se to tak, ze se otaci kardankou a pocitas otacky kola, presne je to popsany na e 30.cz, jinak 4 vaůce sami o sobe meli kratsi diferaky, ale zase za tech 25 let se toho mohlo uz na aute dost vymenit, jinak diferaky se delaji dve velikosti, jsou navzajem zamenny, ty vetsi toho vydrzeli vic a vetsinou se davali do hodnevalce, ale uz sem videl velkje s velkym pomerem, e 30 je proste takovy LEGO pro velky kluky a vsechno je tak nejak zamenny se vsim 8)
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferáky

Příspěvek od PJ »

díky za rady, řeknu ať se mrkne a uvidíme co dál
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“