dnes na téma čas(y)...na Nurburgringu

Moderátor: T-O-M

Odpovědět
Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

dnes na téma čas(y)...na Nurburgringu

Příspěvek od T-O-M »

Každý malý klučina co občas zaboří hlavu do stránek nějakého časopisu s automobilovou tématikou, aby si poslintal nad fotkami rychlých aut, ví, že se u valné většiny silných vozů uvádí časy dosažené na Nurburgringu. To jestli dokáže takovou informaci nějak posoudit nebo zda vůbec ví co to ten Nurburgring je a kde leží, je už vedlejší. My o trochu starší kluci (slintat nad hezkýma fotkama umíme stejně jako ti mladí) ale na tom nebudeme o moc lépe co se posouzení "časů" týče. Nedávno se mi dostal do rukou výtisk německého Auto moto und sport, kde je na několika stránkách jmený seznam aut a jejich časů na té bájné tvrdé těžké trati ležící v pohoří Eiffel. Donutilo mě to se zamyslet nad takovou informací, k čemu je a o čem vypovídá. Na první pohled je jasné, že auta co zmáknou těch 20 km(?) za 8 min jsou už kur...sky rychlá, pod hranicí 8 min začíná peklo a síň slávy se otevírá v 7:30 a méně. Vtip je v tom, že tyto časy nejsou zaštítěny "oficiálností", ale přesto jsou brány jako měřítko úspěchu. Zajeté časy jsou prezentovány samotnými automobilkami, které zde testují a nebo často různými médii - viz automobilovými magazíny. Jinými slovy není tady žádná vyšší instance, která by měla jakýsi monopol a pravidla na to jak.., čím.., kdy.. měřit. Pokud je mi dobře známo, tak civilní auta musí mít pneumatiky schválené do provozu. Určite si vzpomenete na dětinský spor mezi Porsche a Nissanem, když bylo uvedeno na trhy GTR a Nissan tvrdil, že je rychlejší než 911 GT2. Porsche zpochybnilo čas Nissanu tím, že to nemohlo být na sériových gumách atd. nakonec ani nevím jak celá pohádka dopadla, na druhou stranu se nedá upřít úspěch těchto bulvárních informací, kterými se baví všechny časopisy a zejména internetové diskuze. Co prodává rychlá auta? Design? Výkon? Poměr výkon/váha? Nebo časy na Nurburgringu? Doufám, že se nenajde nikdo, kdo by se rozhodoval mezi tím či oným vozem jen díky tomu, jaký zajelo čas na Ringu. Oni je tam totiž nezajíždí ani tak vozy jako lidé v nich a zde je nutno podotknout, že to jsou Páni řidiči. Myslím, že je na světě málo lidí co dokáží s 911kou zajet čas jako Walter Rohl (testovací jezdec Porsche).

aktuální časy a další info na:
http://en.wikipedia.org/wiki/N%C3%BCrburgring_lap_times" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Uživatelský avatar
matal
Příspěvky: 296
Registrován: 19 bře 2006 00:17
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Re: dnes na téma čas(y)...na Nurburgringu

Příspěvek od matal »

Nedávno probíhala na bmwklubu debata o okruho v souvislosti škaredé havárky M3

http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... ic&t=77463" onclick="window.open(this.href);return false;
=E39 530i 2003=
=E24 M635CSi 1984=
Někdo potřebuje auto, já mám dvě BMW

Johny55
Příspěvky: 590
Registrován: 21 říj 2007 09:37

Re: dnes na téma čas(y)...na Nurburgringu

Příspěvek od Johny55 »

matal píše:Nedávno probíhala na bmwklubu debata o okruho v souvislosti škaredé havárky M3

http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... ic&t=77463" onclick="window.open(this.href);return false;
hodně nepříjemné, hlavně, že se nikomu nic nestalo...škoda M3
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“