e21 lack consulting....

Moderátor: T-O-M

Odpovědět
tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

e21 lack consulting....

Příspěvek od tom28 »

ahoj chystám se na lakování svého vozu..... jedná se o vůz e21 v laminátovém setu co se kdysi vyráběl. Celé auto je pojato ve sportovním duchu a tak bych chtěl, aby i vůz byl tak nějak sportovně lakován..... jelikož auto dnes se moc na silnicích nevyskytuje chtěl bych jeho ojedinělost ještě více podpořit......
Nejsem pevně rozhodnut co a jak ale motorový prostor je už lakován do takové šedivé barvy která má v sobě perleť "tuším z palety Audi R8... to ale není důležité......podstatné je že vůz tedy budu lakovat do této šedivé perleti.....jen nechci touto barvou pokrýt celé auto....... nějaké napady v podobě tricolory nebo motivu "shark" mám ale není to nic určitého......
Kdyby snad měl někdo něco zajímavého a chce se podělit o svůj názor tak "please" sem s tím :wink:
Pro představu jedná se o takový vůz v tomto lam. setu...... foto je pouze ilustrační :wink:
díky za nápady

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1240049" onclick="window.open(this.href);return false;

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od tom28 »

tohle se mi docela libí.... ale jak už jsem se přesvědčil dokonale to sedí k bílé barvě......... :(
http://bmwe21cars.blogspot.com/2009/12/e21-m3-3d.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Conscious »

Osobně bych to pojal do podoby jakéhosi přeludu (jedna barva,třeba vzniklá smícháním více různých) nebo šel žraločí cestou a použil barvy vyskytující se v moři (barva vody,žraločí kůže a tak). Nicméně já budu (pokud se k tomu doberu) lakovat na temně modrou metalízu (Skoda Stormblau met.) nebo světlou BMW saphirblau met. eventuelně mám v kebuli dvojbarevnou kombinaci stříbrné a temně modré - stříbrná nahoře po prolis na boku a zbytek dolů modrá... Těžko radit,vkus máme každý jiný,ale myslím že tohle auto bude nepřehlídnutelný v jakékoli barvě. 8)
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od tom28 »

prostě jsem to jen napsal nic víc....třeba v tom mám zalibu..... ale nechápu jak tvůj příspěvek souvisí s mým tématem :?

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od T-O-M »

Děláš to auto jako repliku závodního vozu? Jestli ano, pak není o čem přemýšlet a nalakuj ho tak, jako byl dobový závodní vůz.
Není to replika? Ale přesto úpravy směřují dozávodna? Tak čistě bílá by byla dobrou volbou. Říkáš, že je to ve sportovním duchu, takže fialová perleť nebo kiwi zelená asi nepřipadají v úvahu, že...

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Conscious »

No... už jsem se vymňouknul ohledně barvy,přihodim fotku,to je přesně to jak to vidím já. Otázkou však je a musí být i vhodnost použití takové barvy v našich podmínkách,neumim si představit tohle opravovat po ojetí klíčema nebo ráně dveřma na parkovišti. Rovněž BMW (tohle nechápu proč) trpí na kamínky na předku takže je asi na zvážení jestli to vůbec lakovat metalízou nebo perletí. :? :roll: Je fakt že obyč. bílou nebo černou opravit není takový problém i když bílých a černých je taky milion odstínů.
Přílohy
BMW-E21-TUNING (3).jpg
BMW-E21-TUNING (3).jpg (30.64 KiB) Zobrazeno 2079 x
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od tom28 »

jinak auto je v takovém "street" vlastně omlouvám se "pouličním závodním" stylu. Nikdy z toho nebude čistokrevný závodní vůz...
jde o to že, auto jsem začal lakovat od motorového prostoru, který už je, jak jsem psal v takové grafitové metalíze. Proto se mi moc nechce auto lakovat do bílé, i když dnes už vím, že pro lakování závodních motivů, je to prostě nejlepší.....
a přilakování nějakých složitějších motivů se bojím, že by to nemuselo dopadnout dobře.....

řekl by že barvu mám ulpně stejnou nebo vlmi podobnout jako má v tematu "BMW pics" na 44 stránce ve fotkách z M3 fest... ta jediná E36 co tam je...... ten motorák je opravdu dost podobný....a mám tam i dá se říci i stejný motor :D

Malutky
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2008 22:53

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Malutky »

takže tam máš M50? mohl by jses více rozepsat co za obsah vubec by nevadila fotečka pro představu jak na tom jsi před lakem já bych doporučoval něco takového jako je na tomto kombíku Obrázek

když už kit ala M3 tk i s válečným zbarvením toho že máš motorák jinej vubec nevadí mám to taky tak zvolil jsem tehda univerzálně černou

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od kony5 »

TO si budeš lakovat sám? a nebo lakyrník ?

Malutky
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2008 22:53

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Malutky »

Conscious píše:No... už jsem se vymňouknul ohledně barvy,přihodim fotku,to je přesně to jak to vidím já. Otázkou však je a musí být i vhodnost použití takové barvy v našich podmínkách,neumim si představit tohle opravovat po ojetí klíčema nebo ráně dveřma na parkovišti. Rovněž BMW (tohle nechápu proč) trpí na kamínky na předku takže je asi na zvážení jestli to vůbec lakovat metalízou nebo perletí. :? :roll: Je fakt že obyč. bílou nebo černou opravit není takový problém i když bílých a černých je taky milion odstínů.
tak upřímně nic proti tobě ale tohle mě po přečtení fakt rozesmálo na fotce je obyč modrá metla (nebo perleť to je uplně fuk stejně je to pod lakem) tak nechápu co by byl problém při spravování a žeby bylo zrovna bmw něják víc náchylnější na kamínky :lol: no fakt jdu do kolen ale to bude asi pracovní deformace 7let na Lakovně

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Conscious »

8) :lol: :respect: stojím si za tím co jsem psal a mám to i jak dokázat protože tu mám hory dílů na tyhle auta. Ale to je jedno. A pokud jde o barvu... sám víš že u metly stačí jinej úhel nástřiku,jiná hrubost zrna nebo blbej odhad odstínu a je to ukázkově flekatý. A i když při přímým pohledu je to stejný,na fotce nebo v jiným úhlu jsou pak třeba jedny dveře tmavší a je to vidět a člověk je z toho pak rozpačitej. A dělat celolak pokaždý když do toho někdo křápne dveřma na parkovišti... no nevim. :ja_nic:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Malutky
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2008 22:53

Re: e21 lack consulting....

Příspěvek od Malutky »

aby se předešlo tomu co píšeš tak se dělaj přístřiky do sousedních dílů,ale hodně barev (zejmena bez flopu) stačí do hrany a o te flekatosti to je chyba lakýrníka. hele a k těm šutrům, nebude to asi tak tím že ty díly jsou veskrze 30let staré tím pádem i ta barva na nich už celkem zkřehla a pak to jde raz dva? jo taky hodně záleží jak s tím člověk jezdí když je na každého nalepený jak idiot tak pak par teček holt zchytá. jo jinak sory za OT

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“