Jak sundat nalepky z auta??

Vše o mytí a leštění exteriéru, kol, interiéru - vůních do auta a autokosmetice.

Moderátoři: Bohuš, Kane13

Odpovědět
Uživatelský avatar
diRk
Příspěvky: 97
Registrován: 27 led 2005 14:18
Bydliště: seVWer moraVWy
Kontaktovat uživatele:

Jak sundat nalepky z auta??

Příspěvek od diRk »

Mam na aute nalepky - takovej ten "oldskůlovej" model - prouzky a kolecka atp. a nevim jak to sundat dolu... Zkousel sem to nehtem, ale to jde milimetr po milimetru a to se mi fakt nechce... :o/ Nema nekdo zkusenosti jak to sundat rychleji a s mensi namahou?? Nerad bych znicil celej lak... :o/ Za kazdou radu budu rad... Diky...

Premyslel sem nahrat to prumyslovym fenem, ale nevim nevim...

Trhyy
V.I.P.
Příspěvky: 4024
Registrován: 03 říj 2004 14:45
Bydliště: Praha 4

Re: Jak sundat nalepky z auta??

Příspěvek od Trhyy »

diRk píše:Mam na aute nalepky - takovej ten "oldskůlovej" model - prouzky a kolecka atp. a nevim jak to sundat dolu... Zkousel sem to nehtem, ale to jde milimetr po milimetru a to se mi fakt nechce... :o/ Nema nekdo zkusenosti jak to sundat rychleji a s mensi namahou?? Nerad bych znicil celej lak... :o/ Za kazdou radu budu rad... Diky...

Premyslel sem nahrat to prumyslovym fenem, ale nevim nevim...
Já sem koupil u benzínky takovej přípravek a tim si nastříkal tu samolepku a pak to šlo v pohodě nehtem byla to taková malá žlutá lahvička ale už nevim jak se to menovalo
MÁŠ PRASKLÝ AUTOSKLO? STŘÍPEK AUTOSKLO TO VYŘEŠÍ !
www.AUTOSKLOSTRIPEK.cz - Praha 5 -774 573 375
!!Ke každému čelnímu sklu až 2000Kč poukázka na pohonné hmoty ZDARMA!


Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

tak z laku nevim já sundaval ze skla a nahřejval sem to hor.pistolí a pak normální škrabkou na okna sem to sloup, mělo by to jít taky .Pak sem to jestě umyl lihobenzinem
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Přesně tak, nejdřív nahřát, nastříkat nějakým mazlavým sajrajtem a pak to vzít opatrně nějakou plastovou škrabkou :o)

jen to nedělej teď v zimě, nebo to půjde dolu i s lakem....
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
diRk
Příspěvky: 97
Registrován: 27 led 2005 14:18
Bydliště: seVWer moraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Ale na tom aute to muze byt tak 7 roku, vypada to znacne opotrebovane... No, nezbyva mi nez doufat :o) Diky za rady...

GARGY
Příspěvky: 18
Registrován: 08 úno 2005 10:32
Bydliště: Plzen

Příspěvek od GARGY »

Jak sundat ty samolepky nevim,ale až je sundáš tak tam zbyde takový to lepidlo a to jde velice dobře odlakovačem na nehty.

Uživatelský avatar
diRk
Příspěvky: 97
Registrován: 27 led 2005 14:18
Bydliště: seVWer moraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Gargy - tak to uz bude tresnicka na dortu, ale i tak dik za radu...Lehce sem to zkousel technickym benzinem,ale ten lak potom vypadal jakoby poskrabanej, takze to asi nebyla ta spravna volba :o/

Tratos
Příspěvky: 12
Registrován: 22 črc 2004 16:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tratos »

diRk píše:Ale na tom aute to muze byt tak 7 roku, vypada to znacne opotrebovane... No, nezbyva mi nez doufat :o) Diky za rady...
Zdar,
7 roků je podlě mě dost, nebude pod těma samolepkama už jinej odstín laku když byl tak dlouho zakrytý před UV zařenim ze sluníčka?

T.

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Tratos píše:
diRk píše:Ale na tom aute to muze byt tak 7 roku, vypada to znacne opotrebovane... No, nezbyva mi nez doufat :o) Diky za rady...
Zdar,
7 roků je podlě mě dost, nebude pod těma samolepkama už jinej odstín laku když byl tak dlouho zakrytý před UV zařenim ze sluníčka?

T.
Já myslim že určitě :?:

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zemi »

Tratos píše:
diRk píše:Ale na tom aute to muze byt tak 7 roku, vypada to znacne opotrebovane... No, nezbyva mi nez doufat :o) Diky za rady...
Zdar,
7 roků je podlě mě dost, nebude pod těma samolepkama už jinej odstín laku když byl tak dlouho zakrytý před UV zařenim ze sluníčka?

T.
Ted jsem to chtel dodat...

Budes ten lak muset nechat rozlestit abys ozivil zbytek co byl namahan vlivy pocasi... :wink:
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Misa
Příspěvky: 248
Registrován: 15 pro 2004 13:21
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat nalepky z auta??

Příspěvek od Misa »

Trhyy píše:
diRk píše:Mam na aute nalepky - takovej ten "oldskůlovej" model - prouzky a kolecka atp. a nevim jak to sundat dolu... Zkousel sem to nehtem, ale to jde milimetr po milimetru a to se mi fakt nechce... :o/ Nema nekdo zkusenosti jak to sundat rychleji a s mensi namahou?? Nerad bych znicil celej lak... :o/ Za kazdou radu budu rad... Diky...

Premyslel sem nahrat to prumyslovym fenem, ale nevim nevim...
Já sem koupil u benzínky takovej přípravek a tim si nastříkal tu samolepku a pak to šlo v pohodě nehtem byla to taková malá žlutá lahvička ale už nevim jak se to menovalo
Prosím prosím nevzpomeneš si jak se to jmenovalo? Zůstala mi na autě vzadu taková houževnatá samolepa, co nejde dolů ... jinak ostatní polepy jsem sundala nehtama při nahřátí, zbytky lepidla šly dolů technickým benzínem, lak pod tím neměl jinej odstín,ale při bližším ohledání jsou viditelné bývalé okraje těch samolepek ...

Uživatelský avatar
viashino
Příspěvky: 186
Registrován: 04 lis 2004 19:44
Bydliště: V.Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od viashino »

diRk píše:Gargy - tak to uz bude tresnicka na dortu, ale i tak dik za radu...Lehce sem to zkousel technickym benzinem,ale ten lak potom vypadal jakoby poskrabanej, takze to asi nebyla ta spravna volba :o/
A urcite to byl tech. benzin ? Nebylo to treba nitro ?
Ja totiz nechte pouzil pri sundavani lepidla nitro misto redidla (nejak sem se prehmat a samozrejme sem se nepodival co beru) a lak jsem trochu poskrabal :cry:

Jinak, zbytkove lepidlo po samolepkach jde dobre sundat WD-ckem (pokud vam to neco rika - lepe receno WD 40) je to sice draha zalezitost, ale jde to tim dobre :D
MK-RACING - DOVOZCE DÍLŮ PRO MOTORSPORT A TUNING
web - http://www.mk-racing.cz, email - morava@mk-racing.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jj, wedecko je super vynalez :))

Uživatelský avatar
diRk
Příspěvky: 97
Registrován: 27 led 2005 14:18
Bydliště: seVWer moraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

Tratos, Laconi, Zemi: Ma to kapanek jinej odstin, ale oddelat ty nalepky bude urcite lepsi nez je tam nechavat :wink: Je to takovej smajlikovej vinyl, to musi dolu :) Diky za rady... A co je to to WDcko?? Nejaky blizsi info by nebylo??

Tratos
Příspěvky: 12
Registrován: 22 črc 2004 16:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tratos »

diRk píše:A co je to to WDcko?? Nejaky blizsi info by nebylo??
WD-40 byl vyvinut v rámci kosmického výzkumu s cílem spojit funkce řady běžných výrobků. Má lepší vlastnosti než běžná lehká maziva, penetrační oleje, antikorozní přípravky, prostředky k vytěsnění vlhkosti, přípravky na čistění kovů, silikonové spreje a řada dalších přípravků. Svůj název získal jednak ze své původní vlastnosti - vodoodpudivosti (Water Displacement) a jednak jako čtyřicátý pokus v pořadí. Dnes celosvětové prodeje WD-40 zdaleka převyšují prodeje všech ostatních maziv dohromady. Úspěch WD-40 je založen na jedné jednoduché vlastnosti. Má velmi vysokou povrchovou přilnavost ke kovům. Úplně smáčí povrch kovu i za přítomnosti vlhkosti a vytváří povlak i na mikroskopických nerovnostech. Tím může nanést své aktivní přísady pod vlhkost, rez a korozi i do nejobtížněji dosažitelných míst. Tyto přísady na kovu utváří ochranný, proti vlhkosti odolný a elektricky nevodivý povlak. Právě vysoká přilnavost ke kovům umožňuje 5 hlavních charakteristik WD-40: maže, chrání proti korozi, vytěsňuje vodu, čistí a povoluje efektivněji než jiná univerzální maziva. Vynikající parametry vlastností WD-40 již prokázalo mnoho nestranných testů.

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1031

T.

bogas

Příspěvek od bogas »

zkus to nahřát obyčejným fénem na vlasy, horkovzduška už může být moc horká, zbylý lepidlo odstraníš buď technem a nebo si kup v drogerii odstraňovač samolepek(130Kč) s tim to jde samo

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

staci jemne a trpelive ruce

Uživatelský avatar
diRk
Příspěvky: 97
Registrován: 27 led 2005 14:18
Bydliště: seVWer moraVWy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od diRk »

SkejT - uz je to dole... Ale dik za rady. Opravdu stacily trpelive ruce, ale jemny rozhodne ne...

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

potlesk tak vidis,hlavne ze se to podarilo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já jsem sundal nálepky v myčce, horkou vodou a tlakem zkus ty nálepky podebrat, mě to šlo super

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Příspěvky: 13
Registrován: 11 úno 2005 22:46
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čtvrtek »

Anonymous píše:já jsem sundal nálepky v myčce, horkou vodou a tlakem zkus ty nálepky podebrat, mě to šlo super
přesně wapku a co nejblíž pod nejmenším úhlem a jde to dolů jak po másle.. :?:
über leichen gehen :?:

Odpovědět

Zpět na „Detailing - mytí vozů“