jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
ivan91
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2015 00:48

jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od ivan91 »

Zdravim, mam cerstve koupenou Fabii 1.9 SDI (prvni auto), ale je obuto na zimnich. Potrebuju tedy letni pneu. Znamy mi doporucil at si koupim dalsi 4 kola, abych nemusel kazdeho pul roku platit za prezuti. Zda se mi to prakticky, co myslite vy? Zaroven bych chtel popripade hlavne poprosit o doporuceni kol i pneu. Cim levnejsi tim lepsi, nove nepotrebuji. Ale zalezi mi hodne na zivotnosti a spotrebe, tak klidne si priplatim za kvalitnejsi, pokud dele vydrzi a budou vice setrit palivo (pry jsou vhodne s nizkym valivym odporem?). Budu mit najzed min. 30tisic za rok. Predem vsem dekuji za odpovedi.

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od Kane13 »

1.) Určitě bych pořídil letní komplety (kola + pneu). Je to mnohem pohodlnější a trochu i šetrnější vůči pneumatikám (přezouvání).
2.) Pneumatiky s nízkým valivým odporem jsou imho komerční záležitost bez reálnýho (výraznějšího) přínosu pro zákazníka.
3.) Na Fabii buďto 14" nebo 15", větší bych tam na častý ježdění nedával. Podíval bych se ale do TP, jaký rozměry tam můžeš mít.

Inzerce jsou plný kompletů na Fabii. Tebe budou zajímat kola s roztečí 5x100. Pneumatiky pak podle TP.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od m.artty »

Asi jako píše Kane13.

Co si tak vzpomínám, tak Fabie I měly obvykle 195/50 R15, 185/60 R14 a ještě něco jako 165/70 R14 (tady si nejsem jistej, ale nějaký takový rozměr to byl). Pokud ti jde o spotřebu a cenu, tak bych to viděl na ty 14" a nejspíš na ty užší.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od wesly.TDI »

jak najedeš za rok 30tis, nechej zimní, pak si kup zimní continentaly witnercontacty, kupoval jsem je v říjnu, mám na nich už nalítáno přes 70tis a stále mám více jak polovinu vzorku :wink: , takže s tím tvým nájezdem vydrží tak 2 sezony určitě, ušetřeno za sady+500 za každé přezutí+vyvážení to máš za 2 sezóny doma 2000kč, spotřeba jak na letních a hluk taky hodně v klidu (alespoň má zkušenost na Dacii, předtím letní origo Debica). Ono pak záleží jak jezdíš, pokud jak prase, kup si raději letní, ve velkém horku jsou zimní moc měkké :wink:

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od pufko »

Ja by som ešte žiadne nekupoval čo ak to SDI-čko bude mať o 0,5l vyššiu spotrebu ako očakávaš ? Možno budeš musieť dať dorábať zariadenie na spalovanie použitého oleja
Chod do pneuservisu a vypýtaj si nejaké čo už niekto vyhadzuje, je to pre nich výhodné sa zbaviť odpadu a ty ešte 10tkm na nich natočíš

Alebo ti dám sadu zadarmo ak si necháš vyvrtať dieru do kolena, teba chlapče nepochopí nikto. Dvaja moderátory majú ešte snahu poradiť a nevidia že autor je

PS: jeho nezaujíma nič len ako najviac ušetrí, úplne chorá hlava, dolu kopcom zhasínaj motor - ušetríš 3 kvapky nafty, ztuhnutý brzdový pedál nerieš, ťahaj za ručnú

feličita
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2012 11:32
Bydliště: Kassa

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od feličita »

Retard sa znova ukazal v akcii :smich2:

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od pufko »

Ten komu hovoríš retard má 35 rokov a pre takéto stupidné témy nemá pochopenie. Ked na to nemám tak nejazdím :?:

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: jake letni pneu/kola na fabii 1.9 SDI?

Příspěvek od Kane13 »

@pufko: Upozorňuju tě naposledy. Přestaň se chovat jako omezenec.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“