Mg kola z wrc

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Mg kola z wrc

Příspěvek od tom406 »

Můj dotaz zní: Jak je to s použitím magnesiových kol, které jsou použité z WRC (OZ Racing Prodrive impreza 2004). Jsou rovné a nehází ani nejsou opravované ale jde mi spíš o zvětrání materiálu Mg a jeho životnost. Kola jsou staré asi 7let. Můžou být bezpečné pro normální provoz? Případně je nějaká úprava mořením apod.. aby se zacelily mikropóry v ráfku?

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Mg kola z wrc

Příspěvek od Tead »

Řeknu ti k tomu, jen co vím, FIA nedoporučuje používání magnesiových kol starších než 5 let z důvodu, že se už ztrácí původní pevnost a lámou se ještě radějí než jako nový, na běžný ježděný ti je myslím, rozhodně nikdo nedoporučí...mají právě ty mikropóry a když je budeš chtít umejt tak možná na pár místech už uvidíš jak se drolí a nebo už se to děje pod lakem...celkově nemají rádi vodu a vlhkost
Edit: záleží jaký ty kola jsou přesně - těžko říct, dneska už se dělají závodní kola jen s malou příměsí magnésia a má to na životnost celkem malej vliv...ale počítám že z WRC jim bylo uplně jedno, že ty disky každý 3 roky komplet měnili..
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mg kola z wrc

Příspěvek od luke.bean »

životnost je dle stavu a použití , mám 18 z Octavie WRC který nikdy nejeli závodně , původní lak a kola i když jsou skoro 10 let starý,tak jsou jak nový a fungují na 1+ , měl jsem ještě 16 z Octavia Cupu , který jsem jezdil v zimě , ale to bylo špatně , nově nalakovaný a po pár měsících v zimním provozu dopadli takhle

Obrázek

ještě jsem jezdil z octavie kit car 18 který byli přes 10 let starý a praskali mi , ale praská to tím stylem, že se v kole udělá vlasová trhlinka a uteče vzduch

taky jsem měl 15 z felicie kit car který byli z roku 96 a jezdil jsem je ve 2007 a bez problému,byli v zachovalým nezničeným stavu

všeho všudy jsem vystřídal asi 7 různých sad Mg kol a žádnej větší problém nebyl ... akorát když dáš ránu,tak se to rozletí jak porcelán :lol: :lol:

http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc00656c.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

takže já říkám,že záleží na aktuáílním stavu daných kol a jak se s nimi předtím zacházelo ... 8)
QUATTRO 309 kW

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mg kola z wrc

Příspěvek od tom406 »

No já koupil OZ racing Prodrive z imprezy WRC 2004. Jsou na zadní patce malinké póry ale jinak nic. Druhá sada byla sem tam prasklá jak to dostalo ránu. Vzhledem k tomu že to jsou kola čistě pro imprezu WRC tak věřím že budou velmi kvalitní ale chápu o co jde při to zvětrávání hořčíku. Snad jsem trefil slušně-jelikož todle asi normálně sehnat nepůjde :drivers:
http://www.flickr.com/photos/m_power/73783818/" onclick="window.open(this.href);return false;

moje sada vypadá takto: http://406.nolimit.cz/image/18210368" onclick="window.open(this.href);return false;
http://406.nolimit.cz/image/18210370" onclick="window.open(this.href);return false;

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mg kola z wrc

Příspěvek od luke.bean »

hmm,taj ty už mají dost za sebou... vybrousit do nesmyslu a nechat pořádně nalakovat aby se to nezařalo loupat někde , jak je to holý Mg , tak tomu bdue vadit i voda a budeš se s tím trápit pořád ...
QUATTRO 309 kW

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mg kola z wrc

Příspěvek od tom406 »

luke.bean píše:hmm,taj ty už mají dost za sebou... vybrousit do nesmyslu a nechat pořádně nalakovat aby se to nezařalo loupat někde , jak je to holý Mg , tak tomu bdue vadit i voda a budeš se s tím trápit pořád ...
No dost asi jo ale jsou naprosto rovná a nespravovaná. Navíc žádné známky nějaké koroze. Jsou je odřené jak to váleli po zemi. Ale do vnitř materiálu nevidím a to je asi předmětem debaty. Podle pána který opravuje závodní kola jsou naprosto v pořádku. Tak že odborně ohlídnuté. Mám to je na civil imprezu tak tomu dám veškerou péči a nejkvalitnější přípravu včetně laku a uvidíme. Budou jen na léto.

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“