Povolování šrobů

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Povolování šrobů

Příspěvek od m.artty »

Dneska se mi stala taková podivuhodná věc. Jedu si v klídku z Prahy domů, najednou začelo něco klepat, tak jsem jel volněji a snažil se s autem dojet domu. Domů jsem naštěstí dojel v pořádku a tak jsem to jel hned zkoumat do garáže. Co jsem nazjistil, že mám povolené přední kolo. Teď mi jde o to, jak jsem k tomu přišel.

Kola jsem měl naposledy dole někdy v půlce října, kdy jsem dával zimní. Od té doby jsem najezdil přes 1000 km a že by se nedotažený disk projevil až po tam dlouhé době? Moc se mi tomu nechce věřit, že bych ho nedotáhl, protože to je zrovna věc na kterou si dávám pozor.

Další možností je, že ty šrouby někdo povolil.... ale to mi zase nejde do hlavy, protože na tom kole mám bezpečák a ten byl též povolený. Je možné aby když budou 3 šrouby povolené, tak se ten čtvrtý sám od sebe taky povolil?
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Tead »

Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
DOMINIK 23
Příspěvky: 38
Registrován: 01 črc 2009 18:13

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od DOMINIK 23 »

Nenatíral si dosedací plochu barvou?
Škoda octávia 1.6 74kw r.v.98 už je fuč
Hyundai coupe 2.0 16v 140PS už je jen ve vzpomínkách
Mitsubishi space star 1.8GDI 122PS

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od m.artty »

Nene, nic takového jsem nedělal.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
DOMINIK 23
Příspěvky: 38
Registrován: 01 črc 2009 18:13

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od DOMINIK 23 »

Tak jinak mě nic nenapadá...šrouby pokud jsou dotažený se nepovolí,jedině připadá v úvahu zase nikdo jiný než lidé tmavé pleti,nikdo jiný by to neudělal že?Musí se to na někoho svéz...češi totiž nekradou :lol: Pokud chceš mít jistotu použij toto http://www.servisprogram.cz/detail.php?id=305" onclick="window.open(this.href);return false;
Škoda octávia 1.6 74kw r.v.98 už je fuč
Hyundai coupe 2.0 16v 140PS už je jen ve vzpomínkách
Mitsubishi space star 1.8GDI 122PS

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od maRkus »

povolit bezpecak je otazka par sekund i bez orisku (delam to v praci docela casto)... takze ti to fakt mohl nekdo povolit
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Tead »

abych doplnil prvotní myšlenku..už jsem byl svědkem, že šrouby se uvolňujou jak se jim chce na kolech...jsem naučenej že jednou pořádně dotáhnu a po nějakejch 50 - 100 km přetahuju znova ;) a kolikrát jsou šrouby povolený..jeli jsme s vlekem, kterej byl před jízdou dotaženej, závoďáka na něm... 650km a při kontrole po cca 3/4 cesty a šrouby povolený ;)
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Lordík »

můj poznatek je že když kola dotáhnu a za nějakej čas je chci povolit tak nadávám jakej debil to jak ču*ák dorval :lol: musel jsem vzít dvoumetrovou tyč a stejnak se tomu nechtělo ale povolilo to 8) takže rada na konec šrouby mazat (já debil to nedělal) :lol:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od honza 2.0 16v »

tvar dosedací plochy na disku a tvar hlavy šroubu taky hraje velkou roli? nemáš v tom guláš?

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od MSG »

Lordík píše:můj poznatek je že když kola dotáhnu a za nějakej čas je chci povolit tak nadávám jakej debil to jak ču*ák dorval :lol: musel jsem vzít dvoumetrovou tyč a stejnak se tomu nechtělo ale povolilo to 8) takže rada na konec šrouby mazat (já debil to nedělal) :lol:
doplním: mazat grafitem
MSG

Uživatelský avatar
cr4sh3r
Příspěvky: 182
Registrován: 27 bře 2007 00:40

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od cr4sh3r »

Pořádně nedotažený šroub se může projevit kdykoliv, někdy za 10km někdy za 1000km. Dotahuju zásadně momenťákem, ale ani to není 100%tní.

Každopádně nechápu, že když ti něco začne bouchat na autě, že nezastavíš a nepodíváš se co to je? To se asi moc rád nemáš :lol:
Ford Mondeo ST220

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Tom_ »

presne tak,prvni vec,tak zastavim a kontroluju dotazeni kol.Parkrat se mi taky stalo,ze i kdyz kola byly dotahnuty,tak si asi behem jizdy sedly trosku jinak a srouby uz nebyly dotazeny,tak jak byly prvne.
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Juraj »

Nebylo to levé přední kolo? nevím proč ale taky se mi už povolilo párkrát kolo na různých autech a vždycky to bylo levé přední :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od m.artty »

Zastavoval jsem 2x abych se podíval, ale ono ve tmě v dešti se to blbě hledá, že...

Juraj: Myslím, že bylo.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od remix »

Juraj píše:Nebylo to levé přední kolo? nevím proč ale taky se mi už povolilo párkrát kolo na různých autech a vždycky to bylo levé přední :-)
Je to divné, ale měsíc zpátky se mi taky z ničeho nic povolilo přední levé kolo, jedu po dálnici, najedou se začal klepat volant, něco klepalo od kol, všech 5 šroubů povolených ...
honza 2.0 16v píše:tvar dosedací plochy na disku a tvar hlavy šroubu taky hraje velkou roli? nemáš v tom guláš?
na tohle taky dát pozor 8)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Juraj »

přesně tak... zatím mi nikdo nevysvětlil proč se v naprosté většině případů povoluje levé přední ;-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

venca
Příspěvky: 1539
Registrován: 21 led 2008 20:50
Bydliště: Kladno

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od venca »

Bohužel se mi to taky stalo,řek sem si sem debil,blbě sem ho utáh,teď zjišťuju že asi debil nejsem :lol:
Když se chlap vyspí s více ženami, je borec.
Když se žena vyspí s více muži, je kurva.......proč je to tak?!
Protože když klíč otevře několik zámků, je to univerzální klíč......
kdežto když zámek otevřeš vícero různými klíči, je zkurvenej zámek

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Tead »

Já tomu možná nerozumím, ale u závoďáku se nám to nikdy nestalo... od novoty utahujeme šrouby přesně na 80nm...tak,že jako důvod bych viděl dotahování na fest v pneuservisech pistolema i doma..následní vytažení šroubů..a levý přední jako následek toho, že je vždycky nejvíc zatížení ?? je to jen moje domněnka...
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
renm
Příspěvky: 261
Registrován: 24 kvě 2007 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od renm »

u nás na firmě nová opel vectra - pravidelně se ztrácí za jízdy šrouby z předního levého kola, těch sad už tam padlo a v servisu to dopadne vždycky stejně - našroubují nové šrouby a tím to hasne :mrgreen: Není problém s tím jet 300 km a nic se neděje a někdy stačí 30 km aby se z tama ztratili 3 šrouby...před jízdou dotaženo momenťákem právě v servise :mrgreen:
________

darebashop.cz - s vůní spáleného benzínu
facebook - dareba hadry

Peugeot 205 | GT | | v rytmu 90. let |
Fabia 1,9 | SDI |

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolování šrobů

Příspěvek od Svobda »

tead: 80Nm sakra malo tak malo jsem jeste nevidel klido bych pridal :lol:

Jinak nevim ,ale kdyz jsem si neutahl kolo a pri najezdu na kruhac se mi zdalo divne a na vyjezdu uz jsem cejtil bouchani tak bylo jasno ,ze je neco volneho. Zastavil jsem a pak popojel par metru ,a zkontroloval na parkaci a kolo se potom uz sakra tempem povolovalo . Docela blazni kdyz stim jedete a cumim ze to nepoznas v rizeni.
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“