"Prohlubně" na bočnici pneumatiky

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

"Prohlubně" na bočnici pneumatiky

Příspěvek od m.artty »

Dostaly se mi do ruky téměř nové pneumatiky, ale mají možná problém. Jsou obuté na discích, takže to nejsou jen nějaké doměnky.

Na bočnici se na pár místech vyskytují prohlubně (kolmé k běhounu), není to nic dramatického, mají hloubku pár mm, ale při přejetí rukou je to znát a když vím kde jsou, je to i trošku vidět. Čím to může být způsobené? Je to závada abych je vyhodil něbo jen estetika a klidně se na nich může jezdit? Jak říkám, jsou to loňské pneu a vzorek mají cca 7 mm.

Přefoukané nejsou, mají 2,5. Je možné, že byly přetížené - druhý pár na discích jsou céčkové. Jde o Barum Bravuris v rozměru 215/65/15.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: "Prohlubně" na bočnici pneumatiky

Příspěvek od Joyride »

Já se s tim taky setkal. Bylo mi řečeno, že to je z výroby (to se mi nezdá). Podle mě to je, když trochu poškodíš kord - obrubník, díra, apod.

Progresss
Příspěvky: 1018
Registrován: 11 pro 2007 08:46

Re: "Prohlubně" na bočnici pneumatiky

Příspěvek od Progresss »

My je na offroadu měli hned po přezutí a na reklamaci nám je vzīt nechtěli, že to je ok :) Mají najeto už cca 15t km a nic spek

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“