Tlak v pneu

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Tlak v pneu

Příspěvek od bóďa »

mám teď pneu 225/40 R18 a nafoukal jsem do nich, jak jsem zvyklý, 2,5 na předek a 2,3 na zadek. ten předek se mi ale zdá dost měkkej, dokonce jsem si všiml, že mám pořád zaprasenej kraj bočnice, protože se při mírným zatáčení asi dotýká vozovky. existuje nějaký pravidlo, podle kterýho se řídit? očividně neplatí předepsaný tlaky auta na různý rozměry pneu.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od xciba »

mam taky V6 vepredu a foukam 2.5 a dle navodu by melo byt dokonce 2.3..bratr ma mondeo 2004 a jen 2.016V a ten fouka 2.3 a v pohode..ja tech 2.5 foukam abych nesjizdel prave kraje..
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od SPEEDY »

Těch 2.5 by mělo být dostačujících, víc jak 2.7 bych do toho asi nepouštěl, ta guma se pak chová úplně jinak.
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od bóďa »

no mě se právě zdá, že jak jsou ty pneu nízký, tak by chtěly víc... no mám předepsáno 2,3 dopředu a 2,5 při zatížení. ale vždy jsem foukal předek 2,5.

divil jsem se, proč mam pořád okraj od hlíny atd a i když to stojí rovně, tak je pneu dost spláclá a když se trošku vytočej kola, tak to jede dost po bočnici...

no fouknu tam asi těch 2,7, myslel jsem, jestli na to nejsou nějaké tabulky..
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od jajiN »

Me to v servisu (celkem kvalitnim) foukly 215/35/19 na 3,00 a myslel jsem ze tomu asi rozumi a je to cajk, ze to je kvuli nizkemu profilu, ale neda se na tom vubec jezdit "ostrejsi" jizda. Zatacky kde jsem byl zvykly krasne projizdet, jedu nizsi rychlosti a jeste k tomu bokem, predek nedrzi stovu, zadek ujizdi. Ted jsem to ufoukl na 2,5 a zda se to byt o dost lepsi 8)

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od SPEEDY »

Zkus těch 2,7 a uvidíš, no.. Třeba slavný áčka, se lehce přefukujou, protože jak je guma fest natáhlá, tak prostředek se jakoby propadá, ale to určitě nebude Tvůj problém ;)
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od bóďa »

no me to prezouval kamos a tak mi tam prave foukli 3. tak jsem ufouk, jak jsem zvyklej :)

nevim no, neco tam pridam.. on je to stejne kompromis mezi jizdnimi vlastnostmi, spotrebou a zivotnosti pneu..

jedine rozumne co jsem se docetl je
Nízký tlak na přední nápravě způsobuje nedotáčivost, nízký tlak na zadní nápravě naopak přetáčivost vozu.
speedy: jasný, chápu :). no, na áčka jsem trochu alegorickej :D
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od tom406 »

Na kolik se foukají slicky? Nějaký rozdíl při použití v závodu a použití v civilní jízdě? Jedná se mi o rozměr 225/40/18

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“