Halogenové žárovky H7

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Goumbik
Příspěvky: 7
Registrován: 22 srp 2014 09:36

Halogenové žárovky H7

Příspěvek od Goumbik »

Zdravím všechny,

koupil jsem v Bauhausu halogenové svícení do auta, ale potom jsem si všiml, že na zadní straně je napsáno, že nejsou určeny na pozdemní komunikace, ale pouze na sportovní účely.
Tak jsem si to vyhledal na internetu a na wikipedii se píše, že takové žárovky nemají mít vůbec označení H7, a že všechny takové žárovky jsou homologované pro denní svícení.
Můžu je tedy použít, když se tyto 2 argumenty odporují? Hlavně pokud by mě zastavili policajti, tak jak poznají, že je můžu používat? Je potřeba zápis do techničáku, nebo musím ukázat krabičku?

Moc děkuji

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od m.artty »

Pokud nemají homologaci pro silniční provoz, tak by si je použít neměl. To jsou takové ty s modrým sklem, ne?
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Goumbik
Příspěvky: 7
Registrován: 22 srp 2014 09:36

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od Goumbik »

Jojo přesně, jak říkáš :-/

Tak to objednám další měsíc ty povolené. Děkuji

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od m.artty »

Když to dáš na auto, které nějak moc nevyčnívá a neprovokuje, tak je pravděpodobné, že nikdo rýpat a hledat nebude... Aby zjistili, že je tam žárovka bez homologace, musel by jí vyndat.

Každopádně se stejnými H4 jsem viděl žádný rozdíl...tenkrát jsem zjistil, že je to v nějakém autě co jsem měl a svítilo to normálně.

Jak říkám, být by to nemělo, ale je to na tobě...
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
tjjack
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2009 22:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od tjjack »

Jestli chceš nějaký co svítěj víc, tak mrkni na Osram Night Breaker. Sám je mám a rozdíl oproti normálním je znatelný. Světlo není o moc bělejší, ale viditelnost daleko větší. Řekl bych, že tahle investice se vyplatí

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Nightbrakery můžu taky doporučit 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od posero »

nechte NBR a kupte cool blue, budete příjemně překvapeni 8) u žárovek pozor aby to nevypalovalo světla a objímky
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

m1tv
Příspěvky: 426
Registrován: 07 led 2007 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od m1tv »

cool blue dobrý tak na leto .. jak zaprší nebo bude mlha nevidiš ani prd
muj ukol? sp(r)asit svět:)opravy a upravy vozu 739208725

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Halogenové žárovky H7

Příspěvek od Gooder »

Měl jsem Cool Blue, Nightbreaker a teď Nightbreaker Plus. Po prvním větším dešti šly CB pryč, za sucha dobrý, ale za deště hrůza. NB svítí taky běleji oproti klasickým, sice ne jako CB, ale ta svítivost za to stojí.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“