Mohou být folie na předních dveřích?

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Mohou být folie na předních dveřích?

Příspěvek od Georgeos »

včera sem koukal a podle vyhlášky myslím že ano (do 70% propustnosti)
Vyhláška říká

Všechny úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti zasklení, je možné provádět pouze za dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS a musí podle nich být schváleny. Podle těchto technických předpisů nesmí být celková propustnost světla čelního skla nižší než 75 % a celková propustnost světla předních bočních skel nižší než 70 %.

Dodržování výše uvedených technických požadavků je zajištěno při schvalování technické způsobilosti úprav ministerstvem za pomoci pověřených zkušeben a na mezinárodní úrovni homologací skel podle předpisu EHK č. 43. Ztemnění skel je provedeno buď výrobci vozidel již v prvovýrobě, nebo pak v provozu dodatečnou úpravou (kromě čelního skla, u kterého jsou jakékoliv dodatečné úpravy nepřípustné).


Takže dle mého názoru mohou být folie na předních dveřích pokud nepřekročím propustnost 70 %


http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidel.htm

Je to tak nebo sem to pochopil špatně?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
Dastys
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2005 08:56
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dastys »

jasny podle toho co ctu tak mi to taky tak pripada....ale mas atest a schvaleni pro provoz tak co resis kamo? Ta firma asi vi co muze udelat na max aby si to mel ok ne? nevim ale chapu jistota je jistota ale podle ty vyhlasky je to asi ok

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Dastys píše:jasny podle toho co ctu tak mi to taky tak pripada....ale mas atest a schvaleni pro provoz tak co resis kamo? Ta firma asi vi co muze udelat na max aby si to mel ok ne? nevim ale chapu jistota je jistota ale podle ty vyhlasky je to asi ok
jenže já mám atest jenom na zadní boční dveře a na pátý dveře.On tvrdil že na předních dveřích prý nesmí být vůbec nic a proto mi atest nedá. Jenže tady zase píšou něco jinýho tak sem z toho jelen :roll:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
iwi
Moderátor
Příspěvky: 1054
Registrován: 04 bře 2005 14:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi »

Hlavně si dej pozor na to, že některý skla jsou už z výroby tónované (většinou 10-15%) tak aby jsi se potom do těch celkových procent vešel.
Renaut Mégane Grandtour II 1,5dCi 74kW

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

iwi píše:Hlavně si dej pozor na to, že některý skla jsou už z výroby tónované (většinou 10-15%) tak aby jsi se potom do těch celkových procent vešel.
Moje Mazda je 90 ročník.TAm se ještě nic netónovalo
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Pozor, 70% propustnost jsou v podstatě čirá skla! Jedná se o měřitelnou, nikoli viditelnou propustnost. Lidkské oko pozná rozdíl až zruba od úrovně 50% měřitelné propustnosti. Koukni se na nápis, co na tom okně máš, tam je i uvedena propustnost. Bude tam max. 75%. Takže defacto přísně legálně můžeš na přední boční okna dát jen čiré bezpečnostní folie. Nicméně můžeš dát i folie s 5% propustností a atestačním štítkem. Ty folie budou skutečně mít atest na montáž na vozidlo, ale ne na přadní boční okna. Obdobně to mám já. Mám propustnost 32% všude (číslo se zdá divoké, ale zatmavení je jen decentní), atestační štítek všude a atestační kartu k TP. Technickou jsem prošel, ale kdyby byli přísní, tak neprojdu, páč je to nelegální.
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

Georgeos píše:
Dastys píše:jasny podle toho co ctu tak mi to taky tak pripada....ale mas atest a schvaleni pro provoz tak co resis kamo? Ta firma asi vi co muze udelat na max aby si to mel ok ne? nevim ale chapu jistota je jistota ale podle ty vyhlasky je to asi ok
jenže já mám atest jenom na zadní boční dveře a na pátý dveře.On tvrdil že na předních dveřích prý nesmí být vůbec nic a proto mi atest nedá. Jenže tady zase píšou něco jinýho tak sem z toho jelen :roll:
stalo se mi uplne stejna situace jako tobe.
Jsem premyslel,ze bych to nejak hodil na scaner a nejak doladil.
Ale taky s toho nejsem dvakrat chytrej

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Ondras píše:Pozor, 70% propustnost jsou v podstatě čirá skla! Jedná se o měřitelnou, nikoli viditelnou propustnost. Lidkské oko pozná rozdíl až zruba od úrovně 50% měřitelné propustnosti. Koukni se na nápis, co na tom okně máš, tam je i uvedena propustnost. Bude tam max. 75%. Takže defacto přísně legálně můžeš na přední boční okna dát jen čiré bezpečnostní folie. Nicméně můžeš dát i folie s 5% propustností a atestačním štítkem. Ty folie budou skutečně mít atest na montáž na vozidlo, ale ne na přadní boční okna. Obdobně to mám já. Mám propustnost 32% všude (číslo se zdá divoké, ale zatmavení je jen decentní), atestační štítek všude a atestační kartu k TP. Technickou jsem prošel, ale kdyby byli přísní, tak neprojdu, páč je to nelegální.
Já má taky ty samolepky na oknech i atestační kartu jenže jenom na okna zákonem povolená.Na přední dveře je to ne moje triko :twisted:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
FlashA4
Příspěvky: 25
Registrován: 28 bře 2005 22:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FlashA4 »

Hm, tak já mam atestní štítky jak na předních bočních tak na zadních. Dělal mi to známej. Ukazoval mi co může bejt na předek a to je fakt nula nic zatmavení. Udělali sme kompromis a dal mi do předu to co ještě jakš takš s odřenejma ušima může bejt. (asni nesmí), Ale je důležitý že tam mam všude 8SD

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

hmm, ja mam zatmaveni 85% a nejaky STKcka zatim neresim :ja_nic:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
FlashA4
Příspěvky: 25
Registrován: 28 bře 2005 22:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FlashA4 »

To máš i vpředu bez homologace???? Nemáš strach kdybys třeba někoho sejmul nebo někdo to napasoval do tebe???? Ono to neni jen o STK

Uživatelský avatar
milos
Příspěvky: 282
Registrován: 07 bře 2005 19:47
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos »

na predek podle zakona fakt skoro nic nejde

ale: mam vzadu propustnost 4% - neni videt nic, za idealnich podminek trochu naznak ze tam nekdo sedi. atest - vse OK

vpredu mam propustnost myslim 30 nebo 40% - atest tam byt nesmi. tu samolepku sem si nechal nalepit jen na zadni bocni a zadni okno (ne na zadni trojuhelniky a okna kufru) a jeste me za to nikdo nebuzeroval. uplne klidne se s tim policajtem muzes hadat - oni to nemaj cim zmerit, ani na stk.

co ja vim tak jde o to aby do toho auta bylo videt, aby byl trochu videt oblicej - potom je to v klidu. kdyz te zastavujou policajti tak stahni okenko driv nez k tobe prijde. trochu problem muze byt na hranicich. stk vubec neresim.

takze byrokracii se nenech odradit! jen to nechce prehnat s tim zatmavenim (to i osobne uznavam ze jsou situace kdy jsem rad ze vidim reakci ridice)

Uživatelský avatar
Laky
Příspěvky: 404
Registrován: 27 bře 2005 23:09
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laky »

Tjn to je fakt, ja se taky dost ridim tim co ridic proti me nebo, kdyz davam prednost nebo on me dava prednost dela. Jako koukat na auto jestli se hne nebo ne je knicemu, clovek musi predvidat co ten clovek asi zamesli.
Jinak taky chci ztmavyt ale na atest kaslu ale ve predu necham tak, aby bylo videt alespon castecne ze tam nekdo je a co dela. Ne naky uplne cerny zadek - (aha tak to napsat nemuzu to ukazuje neslusny pozadi, ale asi kazdej vy co myslim) a paty dvere pujdou asi hodne do tmava. My mladý ještě nevýřaděný provadíme se slečnama v autě ruzný veci i na veřejnosti a že by mě až tak těšilo, že by měl kino to ani ne :). Stačil mě jednou hlídač jedný auto dílny měli takovej krásnej zapuštěnej vjezt hehehe.

Uživatelský avatar
milos
Příspěvky: 282
Registrován: 07 bře 2005 19:47
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos »

dam sem photo jak to vypada - zadek fakt tmavej a predek podle me akorat, celni okno nic - to je sebevrazda

jinak jestli muzu udelat reklamu tak to delali www.tonovaniskel.cz a naprosta spokojenost
Přílohy
fusion4.jpg
fusion4.jpg (0 bajtů) Zobrazeno 1657 x
Naposledy upravil(a) milos dne 18 kvě 2005 20:30, celkem upraveno 1 x.

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

u mne toho fakt za tmy moc videt neni, jinak jednou mne teda staveli a prave polda stal u vokynka a ja ho mel zatazeny, on chvili cekal a nic, pak teda zaklepal obuskem na okno tak sem to stahl ale nic nerikal :lol: :lol:

Obrázek
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Laky
Příspěvky: 404
Registrován: 27 bře 2005 23:09
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laky »

jarda: tak toje mazec, Jinak nestihnul sem si vsimnout ze mas novy kola bomba taky mam novy :) ale to sem asi nepatri :).

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

hej kola mam uz vic jak rok, mozna videls nejaky fotky na zimnich :lol:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

já to mám takhle
Obrázek
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

hmm, na muj vkus moc pruhledny, kdyz uz za to platim, tak at do auta neni vubec videt at se tam muzou provadet prasarny s mladou :lol:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
FlashA4
Příspěvky: 25
Registrován: 28 bře 2005 22:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FlashA4 »

Většinou jde o to jestli se něco stane a pak pokud je máš vpředu bez atestu si propadjící ty...
Hodně sem se o to zajímal když se si to nechal dělat a taky mi to ten lepič rozmlouval... Takže nevim rozhodně si myslim že velký zatmavení vpředu v noci na neosvětlenej křižovatce musíš stahovat okno jestli někdo nejde nebo nejede cyklista. Toť muj názor.

Uživatelský avatar
FlashA4
Příspěvky: 25
Registrován: 28 bře 2005 22:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FlashA4 »

Ale pokud to řešíte kvůli prasárnám tak proč ne....

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

FlashA4 píše:Ale pokud to řešíte kvůli prasárnám tak proč ne....
na to jsem prisel az po tom :wink:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
FlashA4
Příspěvky: 25
Registrován: 28 bře 2005 22:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FlashA4 »

no... Já nevim asi to každej řešíme z jinýho hlediska. Ale to je jedno :-)

Uživatelský avatar
Laky
Příspěvky: 404
Registrován: 27 bře 2005 23:09
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laky »

jarda: jo to je fakt tak sorac :), hehe ty ses muj clovek taky chci zatmavit a kdyz uz tak at uz poradne :D ty mladý proste davaj cloveku zabrat :).

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

jarda píše:hmm, na muj vkus moc pruhledny, kdyz uz za to platim, tak at do auta neni vubec videt at se tam muzou provadet prasarny s mladou :lol:
otazka je,jestli by tam vubec vlezla :?:

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

SkejT píše:
jarda píše:hmm, na muj vkus moc pruhledny, kdyz uz za to platim, tak at do auta neni vubec videt at se tam muzou provadet prasarny s mladou :lol:
otazka je,jestli by tam vubec vlezla :?:
vyzkouseno :)
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
zabicka.alenka
Příspěvky: 528
Registrován: 31 led 2005 16:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabicka.alenka »

souhlasim s milosem - takhle to ma vypadat, aby to mohlo byt schvalene..... ja je nechavala na micre taky delat, tak jsem si o tom vyslechla poznamku.... Georgeos mas na tech prednich moc tmavy... pak mi to pripada jako vyhozeny penizky - kdyz budou chtit, budou te vsichni "nicit" za ty predni okna

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

jarda píše:
SkejT píše:
jarda píše:hmm, na muj vkus moc pruhledny, kdyz uz za to platim, tak at do auta neni vubec videt at se tam muzou provadet prasarny s mladou :lol:
otazka je,jestli by tam vubec vlezla :?:
vyzkouseno :)
tak je to v poradku 8)

Uživatelský avatar
milos
Příspěvky: 282
Registrován: 07 bře 2005 19:47
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos »

s tim ze jine nez nepruhledne jsou vyhozene prachy nesouhlasim - ikdyz skrz ty predni je videt tak stejne uvnitr je stin. pokud jsou folie kvalitni tak teplo nepropustej ani ty pruhledny.

nic me neoslnuje, a treba v noci neoslnujou ani bocni zrcatka. 40% propustnost je v pohode i v noci

kdybych jezdil jen po CR a ve dne, tak bych dal klidne tmavsi. nechci ale resit problem v zahranici. a taky trochu ohledu k ostatnim ridicum.

a na prasarny je mista vzadu dost:)

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

tak treba za tyhle viewtopic.php?t=15397&start=0 vyhodil kamos pet litru videt tam je stejne na teplo vliv zadnej, jeste to vypada hnusne, proste vyhozeny prachy :( :(
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“