Nástřik/barva na víko hlavy

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od bóďa »

už to tady v minulosti bylo, ale to téma jsem nenašel. Neví někdo, jak sehnat tuhle barvu? Jde mi o tu strukturu..
Dík
Přílohy
ferrari_engine_3-wallpaper-1280x768.jpg
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

ta barva se jmenuje Wrinkle 8)

seženeš třeba na Allegru
http://allegro.pl/motoryzacja?order=m&s ... s0-mt-0113" onclick="window.open(this.href);return false;
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od bóďa »

ok dik moc
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Gooder »

Ta barva vypadá pěkně. Prý se musí zapéct v troubě, což se mi moc nechce, navíc bych víko do trouby ani nedostal. Nebude mít ale podobný efekt, když to tam nedám a projedu se s tím(mám na mysli víko ventilů)?

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

musí se dodržet postup udaný výrobcem jinak se ta struktura nevytvoří, pokud nechceš dělat na HC jsou lidi co to dělaj i ostatním nebyl problém se domluvit ;-) kdybys chtěl kontakt napiš mi sz
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

kámoš to stříkal 2 vrstvy co 15 minut, nic nezapékal, nechal to do druhého dne a hodil do auta. Má to na potrubí k IC, intake manifoldu a vících ventilů a vpyadá to dobře 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše:kámoš to stříkal 2 vrstvy co 15 minut, nic nezapékal, nechal to do druhého dne a hodil do auta.
Nesmysl :( . Takhle to skutecne nepracuje :nono: .
posero píše:musí se dodržet postup udaný výrobcem jinak se ta struktura nevytvoří
Presne 8) . Ta VHT Wrinkle potrebuje aspon 90*C aby se zacala vytvaret ta struktura, jinak zustane hladka (anebo je ta struktura v podobe malych vlnek a nepravidelna). V troube se k tomu nijak zapekat nemusi, ale po naneseni vrstev se musi zahrat - nejlepe pomoci heat gun (ja tim mam nastrikanou celou palubovou desku v jednom z mych vozu a pozil jsem k zahrani 75K BTU kerosne forced air heater). K dosazeni jemnejsiho povrchu je vhodne nastrikat dve tenci vrstvy 5 minut od sebe a okamzite ten povrch zacit zahrivat pomoci heat gun (a teplotou povrchu kontrolovat rovnomernost te struktury), k dosazeni hrubejsiho povrchu naopak 3 velice silne vrstvy (ze temer tecou). Po vytvoreni te struktury pote nech ty dily vyzrat na slunku. Ta barva je casove limitovana, takze se musi zacit zahrivat k vytvoreni te struktury co nejdrive (= jakmile se ty slozky odpari a ta barva bez zahrani vyzraje a ztvrdne, tak uz se zadna struktura pote neda vytvorit ani zahratim). :wink:
IQ stylingem nenahradis.

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

Taboo začínam tě podezřívat, že máš hondu :lol:
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Taboo »

posero píše:Taboo začínam tě podezřívat, že máš hondu :lol:
Ano, starou CBR600F :lol: .
IQ stylingem nenahradis.

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Gooder »

Tak tohle dělo na teplo nemám, mám tak maximálně horkovzdušku, to bude jednodušší sehnat tu troubu :D

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Taboo »

Gooder píše:mám tak maximálně horkovzdušku
To je na mensi veci (jako treba viko ventilu) z tenciho materialu a zejmena hliniku naprosto dostatecne. Cilem je zahrat ten komponent nejdrive rovnomerne - nez se zacne utvaret ta struktura - a pote tu strukturu "doladovat" podle potreby tak, aby byla (anebo podle prani treba nebyla) vsude rovnomerna.
IQ stylingem nenahradis.

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Bohuš »

Kdysi jsem tím viděl v projektu na skylinu nastříkané celé víko rb26tky, zahříval to horkovzduškou a minimálně z fotek to vypadalo super takže bych se toho nebál... :)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Taboo ty jsi zase zbytečně chytrý..... Prostě to tak stačilo a tečka ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

LiberaleMiguel2 píše:Taboo ty jsi zase zbytečně chytrý..... Prostě to tak stačilo a tečka ;-)
prosimtě drž už hubu, chodí sem i lidi který ty zkušenosti zajímají
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

posero takhle si mluv doma s mamkou ;-)
Přijde ti snad, že to nedopadlo dobře ?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

to, že Taboo rozumí motorům z něho nedělá šalomouna přes všechno, tak se z těch jeho úžasných rad tady někteří neposerte ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

když se tu projevuješ jako dement tak počítej s tím, že s tebou tak bude jednáno. nic proti tobě osobně nemam ale myslím, že nejsi zrovna te pravej kdo by tady měl někoho okřikovat. ještě když dotyčný píše k tématu a svoje zkušenosti z praxe, proč si to nepřečíst? nezajímá tě to? tak to nečti... mě to zajímá a chci to číst
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já se jenom bráním ;-) napsal jsem tady zkušenost, která funguje a on zase přišel a snaží se ze mě dělat blbce, takže :x
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

z těch fotek co jsi dal to neni moc vidět ale nezdá se mi to pěkný, kluci co to dělaj na hondaclubu mají tu strukturu hezčí a podobnější origo nástřiku honda
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

je to foceno shit telefonem, lepší fotky bohužel nemám. V reálu je to pěkné ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
j3ykobim
Příspěvky: 579
Registrován: 05 srp 2011 08:28

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od j3ykobim »

sry za OT
LiberaleMiguel2: Taboo popsal předpokládám správný postup, což zakladatel vlákna chtěl. Že tvůj kámoš dosáhl jednodušeji podobného efektu je určitě zajímavé, možná i inspirující, ale tvá odpověď 2 vrstvy po 15 min a nechat do druhého dne, je pro většinu z nás nedostatečná. A proto jsme rádi, že tu máme i takové uživatele, kteří mají nejen zkušenosti, ale dokáží předat i (relativně) podrobný technologicky proces.
Trabant, VW Golf, MX 5

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

aha, takže můj popis je špatný, protože je moc jednoduchý/krátký, aha :lol: tady to fakt nemá cenu :mavani: dupejte se s tím jak chcete, Taboo je bůh a žerte mu všechno co napíše 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od bóďa »

už jsem tady tu snůšku :zadek: nedočet, každopádně barvu jsem objednal a už jsem s ní nastříkal ventildekl a to tak, že jsem podle návodu dal 3 silný vrstvy v rozmezí myslim 5 nebo 10 min (už nevim, prostě tolik kolik je v návodu) bez horkovzdušky. po nastříkání třetí vrstvy jsem ten ventildekl dal na 2kW radiátor a za pár minut se začla tvořit struktura, za 2 hodiny už byla velice výrazná a další den byla vytvořená a vytvrdlá. můžu postnout foto. struktura je všude rovnoměrná, stejně výrazná. udělal jsem dle návodu druhou vrstvu kolmo k první a třetí vrstvu diagonálně.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše: Přijde ti snad, že to nedopadlo dobře ?

Obrázek
Ano, nedopadlo :( . Presne takhle to dopadne kdyz se nedodrzi doporuceny navod, protoze si nekdo mysli, ze je chytrejsi nez samotny vyrobce a vichni ostatni, kteri to delaji spravne. Ta struktura je velice nevyrazna, je v ni plno hladkych ploch a cele se to proto leskne - presne, jak to NEMA vypadat. To se ani neda povazovat za wrinkle finish, ale jen jakysi nezdareny pokus... :)

Pro ostatni:
Tady je presne, jak se ta barva pouziva (i s obrazky):
http://www.sau.com.au/forums/topic/4266 ... -it-right/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta barva (jeji struktura) se kontroluje dvema zpusoby: Tloustkou jeji vrstev (silnejsi vrstvy = vyraznejsi struktura [a naopak]) a teplotou (vyssi teplota = vyraznejsi struktura [a naopak]), vpodtate mnozstvim a rychlosti odparovani jeji aktivnich slozek. Pote, co se ta struktura prestane tvorit je nejlepe ten dil dale (nejakych 10-20 minut) zahrivat (pomci horkovzdusne pistole, dat ty dily za horkeho dne na slunko, do trouby anebo to - jako boda - placnout na radiator) cimz ta barva castecne vyzraje. Pote se treba to viko ventilu da dat na motor a dokoncit vyzrani te barvy za jeho chodu. My s tim delame velice casto (a ne jen vika ventilu), ne proto, ze by se nam to nejak zvlast libilo, ale proto, ze ta barva je po vypeceni velice tvrda a odolna (= dobra i treba na komponenty podvozku anebo cokoliv v motorovem prostoru, etc.)...
IQ stylingem nenahradis.

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Bohuš »

Taboo píše:
LiberaleMiguel2 píše:

Pro ostatni:
Tady je presne, jak se ta barva pouziva (i s obrazky):
http://www.sau.com.au/forums/topic/4266 ... -it-right/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přesně tohohle člověka jsem myslel jenom jsem nevěděl že dělal i návod.

boďo určitě to nahoď mě by to zajímalo... 8)

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Mickael »

Teda Ciompo to byl zase fail jak Brno.
Na brzdice se to muze pouzivat taky?
R33 GTST Mspec2 '97

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od maRkus »

Zase Fail :D :D :D jako vsechno co kdy delal a rekl.... :rock:

kazdopadne diky za ten obrazkovy navod, mozna s tim taky udelam par veci 8)
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

No jo, když on tady Tabůh z nekvalitní fotky pozná každý detail :lol: :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od posero »

Taboo: máš osvědčenej postup na napodobení struktury víka co má origo honda? viděl sem jich hodně nastříkáno touhle barvou a nezdálo se mi to úplně stejné.

jde mi o postup jako nástřiky dva v rozmezí, teplota atd atd
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Nástřik/barva na víko hlavy

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše:No jo, když on tady Tabůh z nekvalitní fotky pozná každý detail :lol: :lol:
Myslim, ze doslova kazdy (samozrejme s vyjimkou tebe) muze na te fotce videt jak se ty vetve nejen lesknou, ale dokonce se v jejich povrchu i odrazi ta cervena barva vik ventilu :hlazeni . Mozna by jsi mel ty fotky poslat VHT a vysvetlit jim, jak se ten jejich vyrobek ma spravne pouzivat a jak to ma spravne vypadat... :smich:

Zkus to srovnat s timto - a mozna ti dojde jak ten vas osvedceny postup "dobre" dopadl :lol: :
Obrázek
Mickael píše: Na brzdice se to muze pouzivat taky?
Ano, pokud by to nekdo chtel pouzit kvuli odolnosti a trvanlivosti. Co se tyce vzhledu, ta cerna VHT Wrinkle vypada vzdy dobre, ale treba ta cervena je (na muj osobni vkus) dost bleda a po case se zaspini prachem z brzd, ktery se z toho povrchu velice spatne odstranuje a nevypada to opravdu nijak dobre. Na te cerne ten prach z brzd neni tolik znat. Pokud ale nejsi do kriklavych barvicek a chces ten industrialni matny vzhled, tak ta cerna by byla dobra volba. Samozrejme, ten vzhled je vec nazoru...
posero píše:Taboo: máš osvědčenej postup na napodobení struktury víka co má origo honda? viděl sem jich hodně nastříkáno touhle barvou a nezdálo se mi to úplně stejné.
Mas naprostou pravdu, ono to nikdy neni uplne stejne (tou VHT Wrinkle), protoze Honda pouziva powder coat wrinkle (coz by pro tebe mohla byt lepsi, ale drazsi volba).

Pokud to chces ale zkusit s tou VHT Wrinkle, tak pro to drobnejsi "zrno" te struktury se zda byt nejlepsi pouzit 3 "normalni" (ne prilis tenke a ne prilis silne) vrstvy trochu vice od sebe - 8-10 minut a nakonec to cele jen poprasit z dalky (aby se na tom vytvoril jemnejsi "orange peel"). Samozrejme, snazit se mit ty vrstvy ve vsech mistech vsude stejne silne (protoze jejich tloustka ovlivnuje vzhled te struktury. Proste neprehnat anebo naopak neosidit vsemozne rohy a zahyby, etc.). Pote to zacit rovnomerne zahrivat tou horkovzdusnou pistoli a snazit se udrzovat vytvareni te struktury porad rovnomerne (= tam, kde vidis, ze je to vytvareni struktury pozadu pridas vic tepla - a naopak). Drive anebo pozdeji se ti v jednom anebo vice mistech zacne ta struktura libit, takze jen "dozenes" ten zbytek jejim zahrivanim a jakmile jsi s tim celkove spokojeny tak to budto jen das cele na slunko anebo zahrivas cele to viko tou pistoli rovnomerne z vetsi dalky po nejakych dalsich 10 minut. Asi tak za hodinu az dve by pote mela byt ta barva natolik sucha, ze to viko muzes dat zpet na motor a jit se s tim projizdet, coz dokonci jeji vypaleni a vyzrani...
Jeste maly tip.. Po odstraneni te puvodni barvy a dobreho odmasteni ten povrch pred aplikaci te barvy prejed 600-grit papirem k odstraneni jeho oxidacni vrstvy (ta barva pote bude lepe drzet) a pismena loga (anebo cislice), ktere chces mit bez te barvy jemne namazni tenkou vrstvou vaseliny (ne olejem) temer k jejim hranam (namisto jejich maskovani). Po vytvrzeni pote odstran tu barvu z loga a napisu (a zacisti ty hrany) ziletkou anebo X-acto nozem, pak to prejed nejakym 220-grit papirem. Ta barva je po vytvoreni te struktury moc silna na to, aby se pouze maskovaci paskou dosahlo cistych ostrych hran.

Zkus to... Kdyz se ti to nebude libit, tak to vzdy muzes sundat a zaplatit za powder coating.
IQ stylingem nenahradis.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“