Přestavbová HID xenonová sada H7

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
mchlapek
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2012 11:03

Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od mchlapek »

Dobrý den,
zakládám tady toto staronové téma, protože chci uživatelům poradit při případném konfliktu s policií.
Sám jsem namontoval tuto sadu H7, 4300K. To proto, že nejsem nejmladší a potřebuji více vidět a taky moje reflektory v osmileté fabii1 už nesvítí, jako když byly nové.
Prostudoval jsem k tomu veškerou českou legislativu tzn. silniční zákon a jeho vyhlášky. Pak jsem začal psát žádost na ministerstvo dopravy a postupně jsem, při psaní této žádosti zjistil, že dle české legislativy, použití těchto sad nic nezakazuje. Argumenty, kterými se policisté ohánějí (ostřikovače a automatická regulace výšky svícení) jsou nezákonné. V zákoně je možná pokuta pouze to,co si přečtěte v příloze č.2. Tu doporučuji vytisknout a vozit s sebou.
Žádost, kterou jsem nakonec nikam neposlal, protože jsem během psaní zjistil, že nic neporušuji, máte v příloze č.1.
POKUD MÁTE SVĚTLOMETY SEŘÍZENY TAK, ŽE NEOSLŇUJETE (A TO LZE, V PŘIPADĚ H7 A REFLEKTORU FABIE1, SNADNO NASTAVIT),
TAK SI NENECHEJTE DÁT POKUTU NA MÍSTĚ A NA ÚŘADĚ SE JICH ZEPTEJTE, NA ZÁKLADĚ JAKÉHO KONKRÉTNÍHO ZÁKONA NEBO VYHLÁŠKY A KTERÉHO ODSTAVCE, VÁM CHTĚJÍ DÁT POKUTU. Nesmíte, ale policistům podepsat, že jste odmítli zaplatit pokutu za oslňování !!! Za nepovolenou úpravu Vám dát pokutu nemůžou, protože jste jen vyměnili halogenovou žárovku H7 za halogenovou žárovku H7 a nic na autě neupravovali, nepředělávali. A pokutu za oslňování Vám dát taky nemůžou, pokud neoslňujete. Jinou zákonnou možnost pro Vaše pokutování na Vás nemají.
Je to v rámci hesla, co není zakázáno je dovoleno.
Kurňa, nemužu přidat přílohu v pdf. Napište si o ní na mejl: mchlapek@seznam.cz

sladas opc
Příspěvky: 57
Registrován: 20 črc 2011 19:12

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od sladas opc »

bohuzel nemate pravdu kazde auto co ma xenony musi mit ostrikovace svetel a automatickou regulaci vysky!!!!!!!a navic na techto sadach je jasne napsano ze nejsou shcvaleny pro provoz na pozemnich komunikacich..

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od bóďa »

asi tak.... je presne dano, ze svetla od urcite svitivosti (kterou maj vsechny xenony) musi mit povinne ostrikovace a automatickou regulaci vysky dle zatizeni. za dalsi do světla se má dát žárovka, která je napsána na světle a žádná jiná. proto se třeba nesmí dát místo pakovacích žárovek diody apod. jezdím teď asi 14 dní s kamarádovým autem, kde jsou HID xenony (v rámci možností seřízené) a polovina protijedoucích na mě bliká nebo mi to tam na poslední chvíli pošle....
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

sladas opc
Příspěvky: 57
Registrován: 20 črc 2011 19:12

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od sladas opc »

jinak prestavba to tak trochu je kdyz se to jmenuje prestavbova xenonova sada :-D

zalezi jak kdo tohle resi ale co jsem obcas slysel ja tak jsou za to i dost velke pokuty a i oprvanene jelikoz ty xenony ma uz kdejakej vocas a oslnuje s tim ostatni!!!!!

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Soused si to dal na Vento a svítí to jako prase a i přes den to docela úspěšně oslňuje :roll: Teplotu světla má teda 6000 K, hnedka večer po namontování jel za švestkama a stopka na majáčky 8)

Jak se říká - za zkoušku nic nedáš :D Namontuj to a pak napiš, jestli platíš nebo ne :D
Naposledy upravil(a) Jirka.Kolouch dne 03 říj 2012 19:42, celkem upraveno 2 x.
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od bóďa »

to co myslíš je barva světla a ta se udává v kelvinech
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

:D Tak jo, opraveno na Kčko :D Děkuji 8)
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Dejv »

mchlapek píše:Dobrý den,
zakládám tady toto staronové téma, protože chci uživatelům poradit při případném konfliktu s policií.
Sám jsem namontoval tuto sadu H7, 4300K. To proto, že nejsem nejmladší a potřebuji více vidět a taky moje reflektory v osmileté fabii1 už nesvítí, jako když byly nové.
Prostudoval jsem k tomu veškerou českou legislativu tzn. silniční zákon a jeho vyhlášky. Pak jsem začal psát žádost na ministerstvo dopravy a postupně jsem, při psaní této žádosti zjistil, že dle české legislativy, použití těchto sad nic nezakazuje. Argumenty, kterými se policisté ohánějí (ostřikovače a automatická regulace výšky svícení) jsou nezákonné. V zákoně je možná pokuta pouze to,co si přečtěte v příloze č.2. Tu doporučuji vytisknout a vozit s sebou.
Žádost, kterou jsem nakonec nikam neposlal, protože jsem během psaní zjistil, že nic neporušuji, máte v příloze č.1.
POKUD MÁTE SVĚTLOMETY SEŘÍZENY TAK, ŽE NEOSLŇUJETE (A TO LZE, V PŘIPADĚ H7 A REFLEKTORU FABIE1, SNADNO NASTAVIT),
TAK SI NENECHEJTE DÁT POKUTU NA MÍSTĚ A NA ÚŘADĚ SE JICH ZEPTEJTE, NA ZÁKLADĚ JAKÉHO KONKRÉTNÍHO ZÁKONA NEBO VYHLÁŠKY A KTERÉHO ODSTAVCE, VÁM CHTĚJÍ DÁT POKUTU. Nesmíte, ale policistům podepsat, že jste odmítli zaplatit pokutu za oslňování !!! Za nepovolenou úpravu Vám dát pokutu nemůžou, protože jste jen vyměnili halogenovou žárovku H7 za halogenovou žárovku H7 a nic na autě neupravovali, nepředělávali. A pokutu za oslňování Vám dát taky nemůžou, pokud neoslňujete. Jinou zákonnou možnost pro Vaše pokutování na Vás nemají.
Je to v rámci hesla, co není zakázáno je dovoleno.
Kurňa, nemužu přidat přílohu v pdf. Napište si o ní na mejl: mchlapek@seznam.cz
když máš popelnici auto,a ještě se světlama na pí*u z výroby tak si snad koupím origo xenony ne? a nevymejšlím kokotiny. Ti to řeknu takhle já proti tomu nic nemám,ale zrovna na fabii teda mám averzi! neskutečnou :evil: sem řidič s povolání a hodně často jezdím 24Hodinovky a v noci mě dokáže vyloženě nasrat fabie! toho dementa co na ty světlomety dal homologaci bych usmažil pod halogenovkou! a kkta kterej do těhle světel dá xenony bych nechal srkat methylalkohol! :zadek: takže ti milí mcchlápku přeju at te nepotkám :pifko:
ps: tvá úprava porušuje zákon o tech. způsobilosti motorového vozidla, protože jsi za
A)namontoval nehomologovanou věc dle norem E,kterými se u nás v čr řídí tech . způsobilost
B)namontoval si zdroj světla převyšující osvětlení v jednotkách LUX který není homologován pro tvůj typ světlometů. Zdroje světla použitelných(povolených) najdeš v kodu na tvých světlometech.(máš Ev kroužku a za tím je číselný kod,ten zadáš do dekodéru a hned vidíš kde je ten fígl proč porušuješ zákon)
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od bóďa »

Jirka.Kolouch píše::D Tak jo, opraveno na Kčko :D Děkuji 8)
Jirka.Kolouch píše:teplotu světla má teda 6000 K
8)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

mchlapek
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2012 11:03

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od mchlapek »

Já jen popsal jak je to s našimi zákony. K tomu jsem pročetl vyhlášky a nenašel nic, co by mi xenony zakazovalo v případě, že vyměním žárovku za žárovku. A já jen měním H7 za H7. Halogenovou za halogenovou. Je to pravda nebo ne? Musím odpovědět, že ano.
Nějaký odstavec o ostřikovačích a automatickém naklápění není součástí zákona, ani jeho příslušných vyhlášek. Za to mně ani nesmí nikdo pokutovat. V zákoně ani nic není o světelném toku.
A pokud chce někdo omezit oslňování, tak má možnost si nechat vnější kryty reflektorů přebrousit a vyleštit. Protože ty zmatnělé kryty, drobné škrábance a poškození hodně rozptylují světlo z žárovek. To jsem musel po instalaci xenonů udělat a zapomněl jsem Vám to posledně napsat. A nikdo na mně nebliká.
Tak se budu hájit v případě, že mně policajti zastaví a budou mi chtít dát pokutu. Zatím se to nestalo.
Ještě doporučuji použít barvu světla 4300K. Ta se z celé nabídky nejvíce blíží světlu normálních halogenek. Koupil jsem 6000K, protože je nejblíže dennímu světlu, ale když jsem viděl, že z toho leze modré zabarvení, tak jsem šel žárovky vyměnit.

jajiN
Příspěvky: 1616
Registrován: 01 říj 2010 06:34
Bydliště: za humny (je drak)

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od jajiN »

pls, natoc to az budes tem PCR vyvracet ze to nemusi mit ostriky a cidla naklonu 8)

edit: A myslel ze jsem ze mezi halogenem a xenonem je rozdil :? :lol:

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Dejv »

a ja ti jasne napsal co porusujes...vo zadnym naklapeni ani ostrikovacich jsem nepsal.
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Dejv »

dodatek: http://www.policie.cz/clanek/nebezpeci- ... bojek.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

si myslim ze neni o cem debatovat! proste porusujes vyhlasku o tech. zpusobilosti motorovych vozidel pro provoz na pozem. komunikacich. a neni-LI vozidlo tech. zpusobile nema na silnici co delat.

ps: proctes -li si kompletni vyhlasky konkretne pasaze osvetleni motorovych vozidlech,doctes se I o svetelnym toku kdy zadne vozidlo nesmi prekrocit XY luxu na tlumene a dalkove I. mlhove svetla,to se samozrejme tyka hlavne pridavnych(dodelavanych) svetlometech.(dalkovy,mlhovky,deni sviceni)
Naposledy upravil(a) Dejv dne 04 říj 2012 10:17, celkem upraveno 1 x.
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od bóďa »

mchlapek píše:A já jen měním H7 za H7. Halogenovou za halogenovou.
a já myslel, že xenonovou za halogenovou... :roll:

to s ostřikovači a naklápěním ve vyhlášce 100% je, tak dva roky zpátky jsem to četl. stačí hledat.

navíc myslim, že už to psal i někdo předemnou. tím, že dáš do světel xenony, tak děláš zásah do světel, což se taky nesmí. i když se udělá přestavba sebelíp (myslím tím použití čoček) a klidně to nebude oslňovat a bude to opravdu jen ku prospěchu věci, tak legální to stejně nebude 8). není lepší sehnat celá xenon světla z fábky?


jinak neví někdo, jak je to s tím HCR a DCR? protože na origo xenonech na moje auto DCR nikde není :?:
Naposledy upravil(a) bóďa dne 04 říj 2012 10:12, celkem upraveno 1 x.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od Dejv »

jajiN píše:pls, natoc to az budes tem PCR vyvracet ze to nemusi mit ostriky a cidla naklonu 8)

edit: A myslel ze jsem ze mezi halogenem a xenonem je rozdil :? :lol:
k editu: zarovka klasicka muze byt plnena jakymkoliv plynem,at uz hal. nebo xenonem ci jinym. jedna se pouze o rozdil ve zniku svetla,kdy u klasicke zarovky dochazi k zhaveni spiraly a u vybojek svetlo vytvari oblouk(jiskreni mezi elektrodami) ale to urcite vsichni vi :wink:
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

sladas opc
Příspěvky: 57
Registrován: 20 črc 2011 19:12

Re: Přestavbová HID xenonová sada H7

Příspěvek od sladas opc »

předpis EHK č.48 a předpis EHK č.98 mluvi za vše!!!!!!takže bych se na přestavbové xenony vykašlal za problémy to nestojí...kdysi jsem mel na aute tyhle xenony a uz nikdy bych nedal,rusilo to radio coz me vazne stvalo a dalsi vec nerad bych riskoval aby mi shorelo auto jak se jiz pry muze stat kdyz dojde ke zkratu v balastu...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“