xenony problém

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

xenony problém

Příspěvek od D´ice »

mám problém s xenony, v autě byly původně obyč světla se žárovkama. Koupil jsem světla s čočkou a koupil jsem hid startér a osram výbojky. Nemám u světel žádný nainstalový odpor nebo eliminátor chybových hlášení. Problém je v tom, že výbojky velmi nepatrně poblikávají, obě dvě a nezávisle na sobě. Startéry jsou tam cca 3 měsíce starý, jak to blikání odstranit? pomůže nějaký ten eliminátor? třeba tento:
http://www.dvd-autoradia.cz/49098-elimi ... 80257.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo jak jinak to vyřešit?
PS: xenony nemám v plánu vyndavat 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony problém

Příspěvek od Dacan »

tipl bych to spíš na rušení,
spíš něco takovéhoto http://www.stualarm.cz/kategorie/car-au ... ci-filtry/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: xenony problém

Příspěvek od pufko »

Neboj sám ich vytiahneš, lebo ťa nebude baviť každého polroka riešiť problém, bud skape výbojka, alebo štartér. Bárs aj je to dnes lacné , tak pri množstve porúch sa pekne vrátiš k H7, tak ako to urobila drvivá väčšina už dávno.

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

u těch odrušovacích filtrů teda nevím jak bych to do těch světel zapojoval, tak aby to fungovalo :?
pufko: xenony tam nemám pro srandu, ale proto, že obyč žárovky jsou prostě hrozné bludičky, měl jsem na autě více světel i žárovky jsem zkoušel, ale žádné velké změny se nekonaly. Jde mi o to abych viděl 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: xenony problém

Příspěvek od pufko »

Ktorá Alfa Romeo 156 poriadne svieti ? Možno tak GTA kde sú originál čočky, treba si ich zohnať.
Kúpiš si čínske svetlá, k tomu čínsku HID sadu a chceš by to spolahlivo fungovalo.

Na teba len aktívneho policajta, ktorý ti zoberie techničák a k tomu vypíše šek na pokutu.
Ked už si velmi chcel mal si zohnať originál čočku s origo výbojku a to dorobiť do pôvodného svetla, lebo s hentým akurát tak oslnuješ. To ti nevadí že všetci čo idú oproti tebe vidia v daný moment horšie ?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Proč by měl oslňovat ?
Pufko už des zkoušel střelit do hlavy ? Fakt by to u tebe nebyl vůbec špatný nápad 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

pufko: zkusil jsem to s tebou slušně, ale to evidentě nebylo správný řešení. Mám tam origo světla z gtáčka s čočkou, takže nikoho neoslňuju, seřizovali mi je dokonce na stk, takže prosím tě, jestli nemáš nic k tématu tak už se nevyjadřuj. Nebudu tady rozepisovat jak to na autě mám udělané nebo ne. Vím, že to mám legálně a nikoho neoslňuju, jen jsem chtěl vyřešit problém s blikáním nic víc.
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: xenony problém

Příspěvek od ernst »

To nezávislé blikání dělá většinou, když jsou výbojky už před smrtí...
časem se ti bude stávat že ti třeba jedna za jízdy zhasne, a ty budeš muset vypnout a zapnout světla aby (na chvíli) zase naskočila.

S tím napájením a jeho odrušením si tak úplně jistej nejsem.. výbojky jdou nastartovat už někde kolem 9-10V a mají menší odběr (35W) než klasické žárovky (55W) což znemaná, že kabeláž je méně zatížená než kdybys měl obyčejné žárovky.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

že by byly výbojky těsně před smrtí se mi nezdá, mám je na autě cca půl roku, moc toho nenasvítily :?
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: xenony problém

Příspěvek od ernst »

No.. pokud je máš jako nové půl roku, tak je to celkem divné.. Výbojkám nejvíc vadí zapínání za studena, snižuje jim to životnost.
Pokud myslíš, že ti to blikání dělá kolísání v síti, tak zkus ty odrušovací odpory nebo použij silnější káblíky, případně třeba jen na zkoušku zkus xenony zapojit na přímo na baterku a uvidíš, jestli se objeví nějaké zlepšení.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Na Coupečku dělají taky některé xenonové sady bordel a řeší se to tím, že se světla napájí prostě přímo z baterky 8) dá se na to koupit přímo upravenou kabeláž na ebay
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

nemáš odkaz pro představu?
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

http://m.ebay.com/sch/i.html?isRefine=t ... C0.H0.Xhid" onclick="window.open(this.href);return false; relay.TRS0

Většinou to to kolísání v síti vyřeší 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

odkaz se se mnou nebaví, ale nemyslíš něco takového?

http://www.gjlenterprise.com/HID-Wiring-harness.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Sorry, jsem na mobilu

Jo, přesně tohle
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

v pohodě, a jestli správně hledám, tak se to dá koupit i u nás:
http://eshop.aliso.cz/Kabelovy-svazek-p ... -d2546.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jo, to bude ono, už jsem tím ebay zdegenerovaný :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: xenony problém

Příspěvek od Beaver »

D´ice píše:Vím, že to mám legálně
Takže i automatické seřizování sklonu senzorem na zadní nápravě ? :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

stk jsem s tím udělal stačí? 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: xenony problém

Příspěvek od HondaMan »

Ne

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: xenony problém

Příspěvek od pufko »

HID sada je čínsky šmejd, tam človek nemôže chcieť aby výbojka vydržala bežné 4 roky ako u Philipsu, či Osram, tak ako 4 roky nevydrží čínska výbojka s bežnou päticou D2S, či D2R, či ...
Ak by výbojka odchádzala tak začína svietiť do fialova, ale mne je to fuk, potrestal si iba sám seba, lebo s tým budú iba problémy

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: xenony problém

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Píše, že koupil výbojky Osram, tak aspoň čti než začneš blít ty svoje hovna....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: xenony problém

Příspěvek od D´ice »

začalo se to ubírat jiným směrem než jsem chtěl (i když jsem to předem očekával), díky michale za radu, už jsem to objednal, snad to pomůže a tímto bych tohle téma uzavřel. Až to namontuji tak dám vědět jestli se něco změnilo 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: xenony problém

Příspěvek od pufko »

Elektronika je aj tak čínska. Mna len prekvapuje že sa niekto čuduje že to robí blbosti

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“