Tak sme vzali holky na vylet:)

Vše o této značce
Odpovědět
Uživatelský avatar
..::kostey::..
Příspěvky: 33
Registrován: 13 říj 2006 23:36
Bydliště: občas Praha, většinou Skotsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ..::kostey::.. »

taky sem byl nedavno se sierrou na vylete (jmenuje se Nikolka :D )

prvni fotka z "pozbrezi" u jezera Loch Ness:
Obrázek


druha fotka z pohori Highlands:
Obrázek

a pak 3 fotky z ostrova "Skye":

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na jezdeni je celej sever Skotska uplnej raj. Perfektni silnice!!! Sice docela uzky, ale super zatacky, samy horizonty, hlavne perfektni asfalt!!! zadny diry!!!zadnej provoz, zadny vesnice (mezi nima je vzdycky tak 50km rozestup)... proste super. Jo ale na severo-zapade sou strasne premnozeny srnky, zajici a jeleni. Srnek a jelenu sme s kamosem napocitali pres 80 za 20 minut jizdy!!! Pak nas pocitani prestalo bavit. Kvuli ty prvni co jsme videli sem brzdil ze 110km/h na 0 a zastavil jsem metr od ni :) byste meli slyset jak sem ji zacal nadavat
Pak jsem jel celou dobu max 80km/h Ono to fakt neni sranda, kdyz vam porad skacou jeleni s obrovskejma parohama do cesty :D :wink:
Ford Sierra XR4i 2.0i DOHC
Ford Sierra Cosworth 2.0i 16V TURBO 4x4 >300koni
www.Fordsierra.eu

Uživatelský avatar
..::kostey::..
Příspěvky: 33
Registrován: 13 říj 2006 23:36
Bydliště: občas Praha, většinou Skotsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ..::kostey::.. »

jo akorat na tom ostrove byly silnice obcas spatny. viz posledni fotka...
Ford Sierra XR4i 2.0i DOHC
Ford Sierra Cosworth 2.0i 16V TURBO 4x4 >300koni
www.Fordsierra.eu

Uživatelský avatar
Johnik
Příspěvky: 771
Registrován: 16 srp 2006 20:01
Bydliště: Zas a znovu v Práglu

Příspěvek od Johnik »

80 za 20 minut jizdy!!!

ja jich v lete na brigade napocital 5 tak na 15 km ( ve strednich cechach ) ty svine jsou premnozeny vsude :evil:

jedny jsem vzal v 90km/h chlupy na prdeli, kamoska co sedela vedle me pak po zbytek cesty nepromluvila a to se se mnou neboji :idea:
http://pumatrip.webnode.cz/
http://janhavlat.rajce.idnes.cz - Fotogalerie z motoristických akcí
http://www.youtube.com/user/janhavlat - Videogalerie z motoristických akcí

Dan Mag
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2005 11:03
Bydliště: mezi Kladnem a Prahou

Re: Tak sme vzali holky na vylet:)

Příspěvek od Dan Mag »

Skotsko je krásný! Teda ale jezdit přes stovku na tech uzkých silničkách v Highlands, kde se vyhnete akorát na "passing places" jsem odvahu nemel. Mimochodem jak se jezdi s levostranym rizenim v Britanii?
Cougar od potomků Henryho Forda s sto sedmdesáti lučními kobylkami - doufám, že nějaký nechcípli
Gathering a car-toy information...

Uživatelský avatar
..::kostey::..
Příspěvky: 33
Registrován: 13 říj 2006 23:36
Bydliště: občas Praha, většinou Skotsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ..::kostey::.. »

dan mag: Ty srnky byly kdyz se podivas do mapy na zapad od mestecka "Lairg" na silnici A837 tam to byla dvouproudovka (v kazdym smeru jeden pruh), takze rychlost 110km/h byla ok. zadna jizda "na kref"
Tam kde jsou jen jednoproudovky s "passing places" se tak rychle moc jet neda. Teda da, ale je to zbytecny. kdykoliv proti tobe muze neco vyjet a budes rad kdyz to dobrzdis... byls tam, vis o cem mluvim. Obcas neni videt 10m pred sebe. A na mapach to pritom vypada jako hlavni tepna se severu na jih...
Ale mam par videji jak treba na silnickach kde se jen tak tak vyhnou 2 auta jedu 120 - 170 a to je docela narez. Obcas tam na tech videjich je slyset: 140km/h nevidim do zatacky, 20% klesani jedeme 170, brzdy nestihaj, bacha propast at tam nespadnes, 140 to je pohoda .... a za chvili bacha ovce brzdi!!!. Nemyslete si ale ze sem nejakej pirat silnic, ja nahodou jezdim v normalnim provozu hodne slusne a pokud nahodou tomu nekde slapu na krk tak se semnou ani lidi jezdit nebojej...
Co se tyce jezdeni v GB s levostranym rizenim tak to je pohoda. Akorat se spatne predjizdi, nebo vyjizdi z rady zaparkovanejch aut. Pri predjizdeni se obcas bojim vykouknout z poza dodávky, abych zjistil jestli je protismer volnej, jestli muzu predjizdet. Je dobry kdyz vedle me sedi spolujezdec kterej mi rekne jestli muzu nebo nemuzu predjizdet. Ale vetsinou jezdim v aute sam a tak vyuzivam toho ze kdyz je pred nami zatacka a vidim co je za zatackou tak vidim jestli je volno nebo ne. kdyz je silnice rovna a pres auto pred sebou nevidim vubec nic tak si akorat necham delsi rozestup, tim se mi zvetsi zornej uhel vedle dodavky a vim ze muzu vjet do protismeru abych se podival jestli muzu predjizdet. Kdyz je silnice porad nahoru a dolu, samy obzory a tak, tak se da koukat i "skrz dodavku" myslim tim dirou mezi podvozkem a silnici. ale to uz je trosku extrem... :) Dalsi problemek je kdyz treba ve meste poustim autobus z vedlejsi. Pokud mam totiz vedle sebe spolujezdce tak ridic autobusu na moje mavani at jede vubec nereaguje protoze si mysli ze ja jsem spolujezdec... spatne se to popisuje, to si musi clovek vyzkouset. Problemy mam ale spis si zvyknout na pravostranej provoz v CR. Tady to je jamej kruhac a tak neni co resit...

Johnik: fakt 80 za 20minut a to ber jeste v potaz to, ze byla hluboka noc, a pocital jsem jen ty srnky ktery nebyly dal nez 10metru od silnice protoze dal jsem nevidel. Jestli si myslis, ze je v cechach neco premnozeny tak co rikas treba na tohle: v useku 2km silnice 2 tridy bylo na silnici prejetejch treba 20 bazantu, jednou jsem jel a sejmul jsem pravym kolem jednoho kterej prave vybehnul z pole, kouknul jsem se akorat do zpetnyho zrcatka jak kouli kotrmelce a jak jsem se podival zas dopredu tak jsem sejmul dalsiho... nebo jel jsem po okresce a pres cestu mi prebehlo 10 mladat zajicu... Kde si myslis ze jsou vrany pres leto kdyz nejsou v CR? odpoved: v GB. I v lete tu sou cely hejna ktery kempujou na silnici a nereagujou ani na to kdyz na ne troubis. chce to proste zpomalit abys mezi ne nevlitnul stovkou protoze takova vrana uz je kus ptaka a kdyz ji sejmes, tak to nejakej plast na aute nemusi vydrzet. V pohori Highlands se normalne prochazej ovce a kozy po silnici a nikdo to nijak neresi... Tady je tech zvirat vyslovene jak nasrano. jo zapomel jsem na racky ktery maj rozpeti kridel metr a pul... ty sou ale jen na pobrezi a moc se do cesty nepletou, ale kdyz to auto nekam zaparkujes a takhle velkej ptak se ti na nej vysere tak to je docela radost... to se s holubama neda srovnavat.
Ford Sierra XR4i 2.0i DOHC
Ford Sierra Cosworth 2.0i 16V TURBO 4x4 >300koni
www.Fordsierra.eu

Dan Mag
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2005 11:03
Bydliště: mezi Kladnem a Prahou

Re: Tak sme vzali holky na vylet:)

Příspěvek od Dan Mag »

Ted tomu rozumim s tou rychlosti. Mas zajimavy postrehy s levostranym rizenim v brtiskem provozu :-). Ja bohuzel nemel tu cest si to zkusit, jezdil jsem pouze autem s pravostranym a to je uplne totez jako tady s levostranym. Kazdopadne vyzadovali jednoproude silnicky respekt.

Mimochodem ta tvoje Cossie je britska nebo evropska verze, pamatuju ze to bylo pro tehdejsi kolegy (rok 2000) strasne oblibeny a zadany auto.
Cougar od potomků Henryho Forda s sto sedmdesáti lučními kobylkami - doufám, že nějaký nechcípli
Gathering a car-toy information...

Uživatelský avatar
..::kostey::..
Příspěvky: 33
Registrován: 13 říj 2006 23:36
Bydliště: občas Praha, většinou Skotsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ..::kostey::.. »

kosinu mam v cechach a je normalne s levostranym rizenim.
Ford Sierra XR4i 2.0i DOHC
Ford Sierra Cosworth 2.0i 16V TURBO 4x4 >300koni
www.Fordsierra.eu

Odpovědět

Zpět na „Ford scene“