peugeot 206 rc

Moderátor: Ritchma

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

peugeot 206 rc

Příspěvek od lukin66 »

zajímá mě vše o tomhle autě jak to jede jaké ma vady jak se řídí atd.máte někdo zkušenosti.chci si ho koupit 8)
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

ÁÁÁ konkurence :) a už máš něco vyhlídnutýho???Já přemýšlím jestli něco u nás v CŘ (nabídka je velmi omezená) nebo něco přitáhnout z Německa/Itálie...

Nejdůležitější co je vědět nepléct si to s GTi/GT/S16, mají "jen" 100kw místo 130, většinou neMUX rozvod elektriky...

Jinak RC by vždy mělo mít 17ti palcové kola, min radio na CD (MP3 neumí všechny).

Hodně lidí říká, že podvozek nestíhá motoru, tak si to chce projet, zda Ti to bude vyhovovat. Každopádně už jsem s ním jel a dá se říct, že na poměr výkon/váha je to jedno z nej aut co jde za rozumný peníze pořídit. Pohon předních kol = nedotáčivost, ale s tím se dá počítat, není to čtyřkolka.

Jinak co jsem zjišťoval od reálných majitelů tak spotřeba klesne i 8l/100km na okruhu prý v pohodě i přes 20l.

0-100 = cca 8s
v max. okolo 230km/hod

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

clio je lepší...fiesta taky
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Sova píše:clio je lepší...fiesta taky
clio ošklivý
fiesta pomalejší - jak na top speed, tak z 0-100, řekl bych i horší výbava (ale to je na vkusu), ale nejspší lepší podvozek (dle toho co mám načteno, s fiestou jsem nejel nemůžu soudit)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

jestli je clio ošklivý, tak v tom případě je 206 pro buzíky a slečinky...
výkon a z 0-100 není vše...

když sem si o tom autě kdysi četl, tak mě pobavil systém EVA co to má...že když deš ostře na brzdy, tak se ti rozsviťijó vystražny...cirkus dost :lol:
zahrnul bych i ctr...

clio není zas tak ošklivý, abych ho kvuli tomu zavrhnul...už jen proto že je vlastně nejlepší z těchto aut...nebo takhle...při porovnání s ctr a fiestou nemužu jednoznačně říct že je nejlepší, ale je rozhodně lepší než pežot...

peugeot sport je už minimálně 10 let hodně vyřízenej...
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Co se komu líbí je věc názoru :) neříkám, že to není alternativa (ale já třeba proto clio vyloučil, prostě se mi nelíbí).

Jinak o tom EVA systému, nevím co to měli za kus, ale zatím s tm s čím jsem jel se to ani jednou nestalo (a ano brzdili jsme opravdu fest). Sám to mám v SW a za těch 5let co to auto mám se mi to rozblikali tak 3krát. Navíc to samo přestane blikat, když zase přidáš (to nevím jestli v tom článku zmiňovali)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

já nevím přesně jak fiesta a ctr ale interiér má 206 hezkej a dobrý sedačky
Tommy: ty to máš jo?
Zrychlení by mělo být nějakých 7.4, co si tak pamatuju, když sem se o tyhle auta v jisté době zajímal...
Jo a řekl bych že to má vyřízenou převodovku...dlouhý dráhy oproti cliu (osobní zkušenost ) a ti co to testovali si mám dojem stěžovali že se tam blbě řadí dvojka a že většinou jde přes zub...to sem četl teda jen
Naposledy upravil(a) Sova dne 01 pro 2011 22:50, celkem upraveno 1 x.
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

ale zas u 206 je výhoda cena protože clio 182 nekoupíš stejný stav za stejný peníze...clio bude vždy dražší...aspoň dříve to tak bylo
Naposledy upravil(a) Sova dne 01 pro 2011 22:51, celkem upraveno 1 x.
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Sova: Psal jsem o systému EVA, že je ho mám ve 206SW.

Se všema Peugeotama to chce umět Peugeotovsky řadit. Jj tovární zrychlení je 7,4s.
Co jsem koukal tak zahraničí je cena 5500eur+ (pokud nejedeš do Polska).

Otázka co tady: Olle už jsou 206Rc prodal - to byl asi nej kousek ČR, jinak moc na výběr v CŘ není

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od lukin66 »

taky jsem se díval po cliu ale ten vnitřek mě odrazuje ale jinak se mi to auto líbí a podvozek bych neřešil dal bych určo koni jinak ja mám kadetta gsi 16v upraveného myslím že v pohodě dá jak clio tak Rc ale ja chci něco tak rychlého jak je gsi a taky at je to novší to gsi už mám jen na zábavu taky je to dneska už taková raritka tak proto se rozhoduji o koupi takového auta jako je rc popřípadě clio sledoval jsem videa a jezdí to velmi slušně,před rokem jsem udělal strašnou chybu a koupil si astru coupé 2,2 sice jsem dal podvozek jiné sání a závodní svody friedrich motorsport a odstranil kat,ale není to ono a taky je to nudné auto.myslím že po pár upravách to pojede hodně dobře jak clio tak rc jen chci znát jestli ty auta mají nějaké vady na které si dát pozor hlavně motorově ten zbytek mě celkem nezajímá to se dá zpravit bez problémů důležité jsou motory.jestli jsou náchylné na něco atd.zatím jsem neměl možnost se v takovém autě svézt kdyby byl někdo z okolí moravskoslezkého kraje rád bych to viděl naživo bud clio nebo rc.jinak děkuji že se někdo ozval na můj dotaz. 8)
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Motorově mě nic nenapadá, spíš podvozek, uložení rament, čepy a podobné v uvozovkách spotřební věci...Co mě osobně překvapilo, že se do toho vejde 6l oleje :) jinak hlavně záleží, aby to bylo po někom rozumné, kdo nejdřív než s tím jel kravit všechno pořádně zahřál

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

co si tak pamatuju tak ta 206 ma kapličku přístrojů obšitou kuží, to je fajn detail a ty sedačky ty jsou dobré...když si tyto dvě věci odmyslím, tak nevidim nic v čem by clio za 206 v interieru zaostávalo...
a když budu mít v cliu recara, tak je to paráda a nevidím důvod říct že je interiér problém u Renaultu.
Řídil sem obě auta a u 206 bylo řazení opravdu otřesné...typický peugeot...hrůza.
Clio mělo řazení přesné a kraťounké dráhy...super
Jak říkám, zvážil bych fiestu a ctr ještě
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Pamatuješ si dobře, i volant je pošitý kůží.
Sorry nějak mi to večer nedocvakává, co myslíš ctr???

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

Tommy002 píše:Pamatuješ si dobře, i volant je pošitý kůží.
Sorry nějak mi to večer nedocvakává, co myslíš ctr???
Civic Type-R :wink:
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Nj, ale to je auto úplně někde jinde :potlesk:

Samozřejmě, to je velký konkurent pro RC, (jediný co mě na tom irituje, je poloha řadící páky - pokud oba myslíme stejnou generaci, ale dost lidí si to i chválí - osobní zkušenost nemám)

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

Tommy002 píše:Nj, ale to je auto úplně někde jinde :potlesk:

Samozřejmě, to je velký konkurent pro RC, (jediný co mě na tom irituje, je poloha řadící páky - pokud oba myslíme stejnou generaci, ale dost lidí si to i chválí - osobní zkušenost nemám)
Myslíš cenově?
Já vlastně ani nevím kolik to stojí :D
EDIT:
Tady nějakej polák za sedm a pul
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Cléon & Fonte

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od lukin66 »

tak hondu to vubec nechci motor ktery jede az od 6tisic bude asi hodne vylitany.bud clio nebo rc chci takze musim to nekde zkouknout.takze neni u tech aut problem vysoka spotreba oleje,nejake caste poskozeni motoru nebo prevodovky?jinak cetl jsem o tom razeni ale jde se to naucit radit bez zadrhnuti jen to chce zvyk
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Uživatelský avatar
zac.je.toho.loket
Příspěvky: 502
Registrován: 12 zář 2008 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od zac.je.toho.loket »

206 je všeobecně špatný auto, ať už jde o jakoukoliv verzi. Fiesta je nejvhodnější, pokud máš v plánu z auta vyždímat nějaky koně navíc. Podvozek super, říká se, že snese v poho 200ps. Dobrej je taky Swift Sport. Výkonově zaostává, ale vynahrazuje to fun-faktorem
"The spirit of revolution will never die"

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od HondaMan »

Souhlasím že 206 je špatné auto, ale já bych moc nevyzvedával ani tu Fiestu. Potenciál pro ladění je tam značný především proto, protože začíná nejníže. Podvozkově mi moc nesedla. V porovnání s Cliem RS přináší Fiesta asi jen trochu více drncání, vrzání a odskakování.

Udělat z 206 nebo Fiesty auto které bude stíhat Cliu na okresce bude velmi velmi těžké a nákladné.

A když se Clio trochu poladí, a stačí opravdu jen trochu, tak se z něj dá udělat auto, které může směle na amaterské soutěže. S 206 se sice můžeš přihlásit, ale budeš spíše pro smích.

Ad CTR: To auto je o třídu výš ve všech ohledech snad kromě fun-factoru, který přijde až s úpravami. Motor a především převodovka nejspolehlivější, nejpovedenější s nějvětším potenciálem k úpravám.

Já ta auta vidím následovně:
206 - auto co pojede rychle na dálnici, na okresce krutě vyzávodí očipovanou Octu TDI, ale pořád je to jen silnější auto pro holky
Fiesta: Hodně drncání, docela dost zábavy, ale stále budeš ten druhý za Cliem
Clio: Asi nejostřejší a nejzábavnější malý HH s precizními jízdními vlastnostmi, povedeným motorem, který může s malými úpravami na okruh/am. rally
CTR: Auto s největším potenciálem. CTR jde "lehce" naladit na 250Hp a pak je z toho zabiják "čehokoliv". A i při 250Hp to auto bude bezvadně fungovat. Úpravy jsou dražší, ale všechno jde, na rozdíl od Clia nebo 206, snadno sehnat.

A ještě jedna poznámka. Bacha na převodovky. Jak 206, tak Clio má už při seriovém výkonu problém s převodovkou. Jakékoliv úpravy ji posílají do věčných lovišť. U Fiesty jsem to nezkoumal, ale předpokládám že vzhledem k původu to nebude lepší. U Hondy s převodovkou problém není.

Uživatelský avatar
Dweeb
Příspěvky: 368
Registrován: 26 lis 2008 10:25
Bydliště: Ruprechtice

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Dweeb »

Jako vždy se tu míchají jablka a hrušky... Lukin se ptal na 206RC, tudíž hledá něco v cenové relaci, ve které se RC pohybuje. Takže vůbec nechápu, proč sem motáte o X let novější a o desítky tisíc dražší Clio RS.
Pokud už by se měla srovnávat 206 a Clio, tak modely 206RC a Clio Sport.
Nějaké osobní zkušenosti s těmito auty mám a nechápu, proč tu většina lidí 206 odsuzuje. V RC jsem sice seděl jen jako spolujezdec, ale chvíli jsem si pojezdil v S16 a nemohl jsem si na nic stěžovat. A Clio? ...kdysi jsem ho chtěl kupovat. To mě ale přešlo během pár minut jízdy. Exteriér žádný zázrak, interiér otřesný, od motoru jsem čekal nějakou dravost, která tam ale není a k podvozku se raději vyjadřovat nebudu.
I 206 S16 by byla lepší volba, než Clio Sport

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Ritchma »

Já o tom autě slyšel svoje, svez jsem se a nechtěl bych to. Podvozek nic moc, motorově mi příjde že to vbůec nejede, jak bych dle koní čekal, převodovka je smutná, opravdu se mi s tim neřadilo dobře.
Jestli to má být auto na normální ježdění, klidně bych to koupil. Pokud chceš sportovní svezení, hledal bych jinde...
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
zac.je.toho.loket
Příspěvky: 502
Registrován: 12 zář 2008 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od zac.je.toho.loket »

Clio RS je obecný pojem. Každý pod ním rozumí něco jiného. Zde je potřeba uvést na pravou míru, jaký model (172, 182, 197, 200) má kdo na mysli. :wink: V dané cenové relaci se můžeme bavit o 172, možná 182. CTR je o generaci dál. Potom je tu ještě Fiesta ST. 206 S16 (gti) má 100kW - tedy hodí se srovnávat s tím Swištěm Sport.
"The spirit of revolution will never die"

LiTe
Příspěvky: 147
Registrován: 15 bře 2010 22:13

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od LiTe »

Každý si vždy bude vyzdvihovat to co má. Pokud nejsi šílenej do francouzů a chtěl bys zkusit něco jinýho, tak za kilopade seženeš i gt imprezu v moc pěknym stavu, za tu cenu se dá i wrxko....
Subaru Impreza WRX wagon
www.titansliberec.cz

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Ritchma »

Je fakt že to RCčko bude asi o hodně novější a v lepšim stavu jak réza za kilo pade. Přece jenom RCčko neni ničim výjmečný ani nějak zajímavý auto, takže si cenu zrovna nedrží. Na druhou stranu GT/WRX se snad s RCčkem ani nedá srovnat...
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od lukin66 »

to rc je uvnitř pěkné ale pořád se mi zdá že to clio bude takové více rychlejší a agrasivnější na jízdu.bavme se že bych zvolil clio model z roku 2002 nějakých 172ps tak určitě hned co by bylo bych na to koupoil výfuk cat back od svodů bez katu sání simota nabo bmc a potom určitě zajet do bitpoweru a není možné aby se to auto nepřiblížilo aspon 200 koním.jinak podvozek bych volil osvědčený koni sport.ja spíš bych to auto měl pro zábavu mám firemní auto a se svojim najezdím minimum a to jen opravdu s tím že se jdu vyblbnout ale taky sem tam někam zajedu dál.to clio musí být po lehkých upravám přece neskutečně rychlé ne?jen jestli je spolehlivé to clio?máte ho někdo?subaru bych nechtěl to není ono ja spíš něco malého a rychlého navíc náhradní díly budou dost drahé.chci prostě zkusit bud clio sport a nebo to rc,ale jak vidím tak to rc je hodně hodnoceno za špatnou převodovku a ten podvozek jak jsem četl i jinde.takže clio nebo peugeot?
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Uživatelský avatar
zac.je.toho.loket
Příspěvky: 502
Registrován: 12 zář 2008 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od zac.je.toho.loket »

V tom případě je Clio jasná volba. Sice vypadá jak kekel (hlavně uvnitř), ale to už je věc názoru :D
"The spirit of revolution will never die"

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

Dweeb:
Uvedu ti to na pravou míru, jak to nastínil zac je to obecnej pojem respektive Renault označení RS nesmí vlastně oficiálně používat, stejně jako třeba Škoda, která to změnila na vRS...jinak to RS není zkratka RallySport, či RaceSport či co to je a co to znamená u Audi.
Je to Renault Sport :wink: a to je celé oddělení a má dokonce tu vysádu, že se tyto auta neřadí do modelové řady např. Mégané či Twingo, ale mají samostatnou modelovou řadu Sport (RenaultSport) která v sobě sdružuje všechny počiny RenaultSportu :wink:
http://www.autoweb-france.com/fiches-te ... nault/all/
Sjeď si v linku nakonec a uvidíš to...

Takže aby si byl v obraze, tak dobová konkurence pro Peugeot 206 RC je RenaultSport Clio 182 :wink:
takhle to má být správně napsané...

Clio RS, Clio Sport to jsou všechno špatné termíny novinařů, nebo pomateného zastoupení českého Renaultu apod.
:wink:

Jinak HondaMan to napsal velice pěkně, s tím bych souhlasil...
Naposledy upravil(a) Sova dne 02 pro 2011 15:02, celkem upraveno 1 x.
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

Pokud budeš uvažovat o 172 tak se dívej na ph.1 protože 172 Ph.2 je těžší...172 ph.2 už zaostává díky tomu mírně za 206 RC, proto přišli se 182 :wink:
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Sova »

LiTe píše:Každý si vždy bude vyzdvihovat to co má. Pokud nejsi šílenej do francouzů a chtěl bys zkusit něco jinýho, tak za kilopade seženeš i gt imprezu v moc pěknym stavu, za tu cenu se dá i wrxko....
heh...tak zatím si tu nikdo nevyzdvihoval vyloženě to co má a to co má zásadně neobjektivně nedoporučoval...dáváme mu varianty a snažíme se poradit, osvětlit a píšeme zkušenosti třeba s rcčkém :wink:
Jsi první...
Cléon & Fonte

Tommy002
Příspěvky: 160
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Praha

Re: peugeot 206 rc

Příspěvek od Tommy002 »

Tak shrnutí reakcí :)
Je potřeba srovnávat srovnatelné, takže RC ročník 2003 - cenová relace 130+
Clio - sám v tom mám zmatek, co který stojí a s kterým tedy vůbec porovnávat
Honda - o třídu výš, technicky i cenově 150 000
WRX - řekl bych úplně jiná kategorie (rozměry, a i vzhledem k ceně i věkem)

Zas na druhou stranu mezi 206 GTi/GT/S16 a RC je tak jeden stupínek (výkon, jiný podvozek, o cca 4 roky mladší díly, vzácnost, nadstandartní výbava, ELEKTRONIKA!!!).

Jako závěr debaty bych viděl :) vyhlídni si RC, vyhlídni si CLIO a projeď se s tím :)

Odpovědět

Zpět na „French cars“