POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Moderátor: Zemi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Příspěvek od Dave1984 »

Řeším jaký výfuk na Civic Vtec B16A1

2 varianty:

1. Buď tam dám Möhra - ve tvaru klasického koncového tlumiče

nebo

2. Plně průchozí koncovka - typu Mugen

Co myslíte, že bude lepší? Měl jsem ten Möhr na D16A8 a byl jsem spokojený, ale teď řeším, jesltli bude na VTECA dostatečný, jeslti nebude lepší dát tam plně průchozí, aby tam bylo co nejmíň zábran. Jsou tam origo svody, fuknční kat i střed, jen řeším koncovku....Věřím, že ten Möhr je spočítaný a měl by nějaké koníky přinésti, páč je to renovovaná firma a výfuk nový stál kolem 15.000Kč...takže to nebude žádná plečka. Co se týče druhé možnosti, koupil bych zřejmě obyč. koncovku z burzy (WM sport), takže to zase tak ideální nebude...ale nechám si poradit o zkušenějších lidí, co tady tohle forum navštěvujou. Díky za rady..přikládám i fotky obou výfuků....Dejv
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave1984 »

Möhr
Naposledy upravil(a) Dave1984 dne 04 kvě 2007 15:51, celkem upraveno 3 x.
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave1984 »

WMko
Přílohy
280958_15_full.jpg
280958_15_full.jpg (59.25 KiB) Zobrazeno 2613 x
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave1984 »

möhr podruhe
Přílohy
mohr.JPG
mohr.JPG (69.39 KiB) Zobrazeno 2605 x
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Libas
Příspěvky: 187
Registrován: 28 bře 2006 10:57
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libas »

jako ten Mohr stál komplet 15 000,- nebo jen koncový tlumič??
jinak za 15000,- dostaneš komplet cat back exhaust třeba od Invidie, což je palba, takže přemýšlej...
jinak o koncovým tlumiči toho bylo napsáno a prodiskutováno dost, můj názor, že to koně vůbec nepřidá....bez dalších úprav

Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave1984 »

Libas píše:jako ten Mohr stál komplet 15 000,- nebo jen koncový tlumič??
jinak za 15000,- dostaneš komplet cat back exhaust třeba od Invidie, což je palba, takže přemýšlej...
jinak o koncovým tlumiči toho bylo napsáno a prodiskutováno dost, můj názor, že to koně vůbec nepřidá....bez dalších úprav
jenom koncový tlumič--- nekupoval jsem ho samozřejmě nový, ale jetý od Slye z CRXa
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 119
Registrován: 01 pro 2004 18:45
Bydliště: Habry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vítek »

Dave: Jestli chceš mít pár PS navíc, musíš tam dát kompletní výfuk i se svody, jinak to nemá smysl. Pokud chceš pouze koncový tlumič, jediné, co ti to zvýší bude hlučnost.

Uživatelský avatar
H-Vtec
Příspěvky: 681
Registrován: 25 pro 2004 02:24
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Příspěvek od H-Vtec »

ja měl na Vtecu taky WMko,ale je to defakto jedno co tam daš i kdyby si to dal i se svodama,tak to nic nepřidaa když tak jenom nepatrně a to poznaš maximálně třeba na brzdě.Jediný co se změní bude zvuk.Ale vzhledově podle mého jasně vyhrava styl jako je ten WM,ten 4 kanon je děs a musí bejt těžkej jak kunda :lol: Tot muj nazor :-) Jestli chceš dostat nějakej ten kun ze svojeho Vteca,tak nech udělat hlavu,zvětšit a vyleštit kanaly,přebrousit ventily,srovnat hlavu samozřejmě.Ja jezdil serii svody a pak sem měl trubku dozadu s tim tlumičem.Tady foto mojeho WMka,puvodně ho měl Burák na Audi A4 1,9 TD :lol:

Obrázek Měl jsem ho udělanej pod napravou kvuli lepšímu puchodu plynů
Fiat Panda 1.3T....185Ps.......402m: 12,515s

Uživatelský avatar
Dave1984
Příspěvky: 207
Registrován: 14 úno 2005 18:47
Bydliště: Hlučín (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave1984 »

je fakt, že nejlepší je asi originál, že mechanici z Hondy to propočítali na optimum. Jelikož nejezdím sprinty, tak to měnit nebudu, dal jsem koncovku WMko, obyč za patnáctkil a zvuk je drsný, ve spojení se sportovním konusem při otevření VTECU - bomba - velice návykový zvuk, ale kdo máš VTECa, tak nemusím o tom mluvit :) motor půjde přes zimu ven, a jak píšeš, bude se leštit, přetěsňovat, uvidíme, co tam všechno na tom půjde, ale chci aspoň deset kobyl nahonit vnitřníma úpravama..uvidíme... :P
VW "Borak" lowrider--> http://www.infinitycars.cz <--

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Příspěvek od TUNER Lukas P »

¨ja bych mel taky dotaz což možna to nema stim nic společneho.ale chci koupit svody na civica a vyfuk sportovni Typu mugen 2X a potrubi chtel si udelat sam nebo nekdo kdo by mi to udelal , ale nevim jaky pprumer zvolit tak aby byl dobry odvod spalin jka by se to dalo spocitat poradte prosim nekdo....
TUNING MUSS SEIN.
Obrázek

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Příspěvek od posero »

TUNER Lukas P píše:¨ja bych mel taky dotaz což možna to nema stim nic společneho.ale chci koupit svody na civica a vyfuk sportovni Typu mugen 2X a potrubi chtel si udelat sam nebo nekdo kdo by mi to udelal , ale nevim jaky pprumer zvolit tak aby byl dobry odvod spalin jka by se to dalo spocitat poradte prosim nekdo....
dobry by bylo napsat co mas za motor :lol: asi bude jiny potrubi na d13b2 a b16a2 8) ,predpokladam ze mas civica jako na obrazku

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC!!! Výfuk na VTECA?Jaký?

Příspěvek od TUNER Lukas P »

zajima mne na civica 5G 3D B16A2.
TUNING MUSS SEIN.
Obrázek

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Vítek píše:Dave: Jestli chceš mít pár PS navíc, musíš tam dát kompletní výfuk i se svody, jinak to nemá smysl. Pokud chceš pouze koncový tlumič, jediné, co ti to zvýší bude hlučnost.
presne tak, neinverstuj do koncového tlumiče když ti ten výkon bere to co ej pred ním, jdi do cat-back systému treba invidia, skunk a budes spokojenejsi..

..resp. je vetsí šance že to pomuže..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TUNER Lukas P »

Idaho píše:
Vítek píše:Dave: Jestli chceš mít pár PS navíc, musíš tam dát kompletní výfuk i se svody, jinak to nemá smysl. Pokud chceš pouze koncový tlumič, jediné, co ti to zvýší bude hlučnost.
presne tak, neinverstuj do koncového tlumiče když ti ten výkon bere to co ej pred ním, jdi do cat-back systému treba invidia, skunk a budes spokojenejsi..

..resp. je vetsí šance že to pomuže..
jj to vim no ale ja myslel svody uz mam vybrane a vyfuk taky ale zajima mne to spojeni mezi to vyfukove potrubi bych chtel vedet na co si dat pozor a jak vypocitat prumer potrubi a jake trubky pouzit..... tak aby se plyny nevraceli do motoru zpet... nechci utracet drahe prachy za komplet cely vyfukovy system od svodu az po koncovy vyfuk stoji to moc tak sem myslel ze bych to udelal tak no.... (chci dva vyfuky SRS system a svody taky..... nejake skušenosti?)

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

TUNER Lukas P píše:
Idaho píše:
Vítek píše:Dave: Jestli chceš mít pár PS navíc, musíš tam dát kompletní výfuk i se svody, jinak to nemá smysl. Pokud chceš pouze koncový tlumič, jediné, co ti to zvýší bude hlučnost.
presne tak, neinverstuj do koncového tlumiče když ti ten výkon bere to co ej pred ním, jdi do cat-back systému treba invidia, skunk a budes spokojenejsi..

..resp. je vetsí šance že to pomuže..
jj to vim no ale ja myslel svody uz mam vybrane a vyfuk taky ale zajima mne to spojeni mezi to vyfukove potrubi bych chtel vedet na co si dat pozor a jak vypocitat prumer potrubi a jake trubky pouzit..... tak aby se plyny nevraceli do motoru zpet... nechci utracet drahe prachy za komplet cely vyfukovy system od svodu az po koncovy vyfuk stoji to moc tak sem myslel ze bych to udelal tak no.... (chci dva vyfuky SRS system a svody taky..... nejake skušenosti?)
neudeláš to dobre, kat back neni o prumeru a trubce ale i o tom že je na nem treba vložený odbrždená tlumic práve pro tento motor..
Koncový díl - pokud chceš aby byl nejaký výsledek - tak musíš podřídit zytku systému ne ceelj systém podřizovat koncovému tlumiči..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Nicol
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2007 14:58
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nicol »

Já mám na autě tento a jsem nad míru spoköjená..Je na hondě civic r.v 96 :lol:
Přílohy
výfuk.jpg
výfuk.jpg (28.53 KiB) Zobrazeno 2410 x
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)))

Uživatelský avatar
TUNER Lukas P
Příspěvky: 428
Registrován: 16 lis 2005 08:22
Bydliště: Okolí Karviné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TUNER Lukas P »

Nicol píše:Já mám na autě tento a jsem nad míru spoköjená..Je na hondě civic r.v 96 :lol:
¨tak tenhle je paradni podobny tomu co jsme nasel o RACELAND ale on ma karbonovy obal... svody taky od te firmy ale nevim no s¨tredovy tlumic pujde pryc..... ale nevim jak stim potrubim jak to vypocitata a co pouzi za trubky samozdřejmne že nerez....

Uživatelský avatar
Machy
Příspěvky: 37
Registrován: 10 bře 2007 17:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machy »

dej základ z fábie....tdi

Uživatelský avatar
klacek
Příspěvky: 39
Registrován: 25 úno 2007 21:51
Bydliště: Sever Cech - MOST - BRUX
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klacek »

jak tu rikal H-VTEC,... moc koni ti to neprida. dela to "opticky" sluchovy klam,... koncovym tlumicem zmenis jen zvuk a vzhled. ja mel na VTECku origo svody a do zadu jsem dal antikorovou plne pruchozi trubku o prumeru 62mm (puvodni je tam myslim 55) a koncovy tlumic byl plne pruchozi univerzal za 1500,- vypadal tak jak jsme chtel a nic moc nestal. delej jine upravy, na hlave, se sanim, s jednotkou,... a dat za koncovy tlumic 15tis je pic.... musel bych byt rotšíld
R.I.P. D16A9 - SWAP D16A9 131PS/6800ot> B16A1 150PS/7600ot (VTEC). Mimonske valky XI - 400m - 14.2s
Frooro ford fiesta 1.1 hovno na hovno

Odpovědět

Zpět na „Honda Club & Japan Cars“