chcípá mrcha jedna

Forum pro web http://www.seat-ibiza.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
StratoS
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2005 08:51
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

chcípá mrcha jedna

Příspěvek od StratoS »

pred casem sem vyjel nadrz skoro nadoraz a pak se zacal objevovat jeden problem....jel sem a nejdnou to chciplo(benolu uz sem mel dost) a uz to neslo nastartovat..stacilo chvili pockat (nekdy i i doost dlouho) a pak to zase jelo, vymenil sem palivovej filtr, kterej byl teda totalne zabetonovanej, az se divim ze tim vubec neco teklo a zdalo se ze to bude OKej, ale uz to zacalo delat zase, jenze se ukazalo ze to bude asi teplotou a elektrikou protoze kdyz to nechce nastartovat zkusil sem vyndat svicak vzit starou svicku a dat k motoru a vuebc to nehazelo jiskru .. ale kdyz to necham pul hodky tak to zase nahodim a jedu dal, jenze nekdy ujedu 50 km nekdy treba jen 5 nez se to ZASE podela a nedavno sem takhle mrznul v -20 !! skoro hodinu, protoze mi jak na potvoru jeste kiksla baterka :/
bylo to uz pedtim v servisu a chlapek mi vymnil konektor na rozdelovaci ze je spatnej a tak sem myslel ze uz to bude OK..ale kulovy tak prej mi tam asi jeste tece olej z rozdelovace a je spatny naky senzor v rozdelovaci... atd atd...

nesetkal ste se s tim nekdo ? ze to proste ejde a najednou chcipne a musite pockat treba pul hodky nez to de zas nahodit..tlak paliva je pry dobry a vsehcno naznacuje ze to je neco s elektrikou..
SEAT Ibiza r. 89 1.5 SXi PorscheSystem (66KW)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Sice nemam ibizu, ale něco podobnýho mi dělalo saxo. Prostě sem jel najednou se rozsvítila kontrolka motoru a auto ztratilo totálně dech, někdy chcíplo někdy ne. Většinou když sem rychle nezastavil a nechcíp to sám to během jedný dvou minut chcíplo. Taky sme mysleli že to bude filtr palivovej, ten se vyměnil a dělalo to zase. Nakonec se ukázalo že to dělá zapalovcí lišta. Předtim se to muselo nechat třeba hodinu stát a pak to zase chytlo na chvíli. Stačilo vyndat lištu, polejt jí vodou aby se ochladilo a dalo se jet dál. Ale u tebe to asi bude něco jinýho
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

FOX-RADEK
Příspěvky: 155
Registrován: 17 kvě 2005 21:05
Bydliště: Teplice,CZE
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od FOX-RADEK »

No tak takový problém nemám!Jezdím s Felicií a někdy se jí chce nastartovat a někdy ne!!Někdy chytne hned a někdy taky točím půl hodiny než chytne!!No a bylo to v servisu a tam řekli že nevedí čim to může být.No jo no TEMPOSERVIS co bych asi chtěl co!

StratoS
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2005 08:51
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od StratoS »

no prave, ze me se nezacne ztracet vykon nebo tak, jede to na plnej kotel a chcipne to zrazu naraz, jak kdyz vypnes vypinacem.
SEAT Ibiza r. 89 1.5 SXi PorscheSystem (66KW)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od Ritchma »

FOX-RADEK píše:No tak takový problém nemám!Jezdím s Felicií a někdy se jí chce nastartovat a někdy ne!!Někdy chytne hned a někdy taky točím půl hodiny než chytne!!No a bylo to v servisu a tam řekli že nevedí čim to může být.No jo no TEMPOSERVIS co bych asi chtěl co!
To i ta naše dělá a taky hovno vim čim to je
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Jo a jinak mě to buď na malej okamžik jakoby ztratilo výkon a nebo to jak píšeš ty pak natvrdo z ničeho nic chcíplo
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Crazy ibiza
Příspěvky: 34
Registrován: 07 dub 2005 18:59
Bydliště: Žadlovice 57, Loštice

problém chcípání

Příspěvek od Crazy ibiza »

MĚL SEM STÍM PODOBNÝ PROBLÉM, JEL SEM A NAJEDNOU Z NIČEHO NOC AUTO ZAČALO SKÁKAT AŽ SAMO OD SEBE CHCÍPLO,POČKAL SEM 5-10 MIN A ZASE SEM MOHL UJET CCA 10-20KM NEŽ TO ZAČALO DĚLAT ZNOVU. VYMĚNIL SEM PALIV.FILTR O NĚCO SE TO ZLEPŠILO ALE PO 2 TÝDNECH TO ZAČALO DĚLAT ZNOVU. TAK SEM SUNDAL NÁDRŽ A POŘÁDNĚ VYČISTIL A MÁM POKOJ. PROTOŽE JE V NÁDRŽI ČERPADLO SE SÍTKEM KVŮLI BORDELU , MĚL SEM HO TOTÁLNĚ UCPANÉ ŽE TO MOC NESÁLO

Uživatelský avatar
Barkas01
Příspěvky: 30
Registrován: 15 lis 2005 13:22

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od Barkas01 »

mě to taky dělalo a stačilo zaklepat na váhu vzduchu a jel sem dál a dělalo mi to po každejch 50kilákách

StratoS
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2005 08:51
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od StratoS »

Ritchma píše:Sice nemam ibizu, ale něco podobnýho mi dělalo saxo. Prostě sem jel najednou se rozsvítila kontrolka motoru a auto ztratilo totálně dech, někdy chcíplo někdy ne. Většinou když sem rychle nezastavil a nechcíp to sám to během jedný dvou minut chcíplo. Taky sme mysleli že to bude filtr palivovej, ten se vyměnil a dělalo to zase. Nakonec se ukázalo že to dělá zapalovcí lišta. Předtim se to muselo nechat třeba hodinu stát a pak to zase chytlo na chvíli. Stačilo vyndat lištu, polejt jí vodou aby se ochladilo a dalo se jet dál. Ale u tebe to asi bude něco jinýho
prosimte co presne myslis tou zapalovaci lištou ??


nojo jenze me se to fakt nezacne nijak dusit nebo kuckat hcipne to jako kdyz lusknu prstem, auto uz sem poklepaval snad cely, jednou sem byl tak vytocenej, ze uz sem na nej vzal i kladivo a zacal busit do motoru kladivem..lec neuspesne :) jediny co zatim zabralo je proste pockat a jedu dal. V servisu kde na to koukal rikal ze tlak paliva je dobrej a ze to musi byt neco s elektrikou.
SEAT Ibiza r. 89 1.5 SXi PorscheSystem (66KW)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Obrázek

Je to na tý fotce za sáním, taková ta podlouhlá lišta. Nasazuje se to na svíčky a jeden konektor do ŘJ. Možná se to jmenuje jinak, ale když se to měnilo, tak tomu všichni takhle říkali
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
semysak
Příspěvky: 733
Registrován: 10 led 2005 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od semysak »

pokud Ti to zacalo chcipat po vyjeti nadrze nadoraz (uz to obcas cuklo, nebo ztracelo jakoby dech) tak ver ze to je na 99% palivove cerpadlo, je tototiz takovej moturek s lopatkovim kolem v nadrzi nebo u nadrze, kterej se maze i chladi palivem, celim vnitrkem protejka benzin cerpanej tim lopatkovim kolem, kdyz neprotejka tak se pridira-nemaze to lopatkove kolo, a jak se zvetsi vule tak uz neda potrebny tlak paliva

a nebo sou spatne ubrousene/ pridrene uhliky v tom cerpadle(vetsinou se neda opravit), poznas to tak ze kdyz to nejede das do cerpadla pesti a ono se to treba na chvilku rozjede

mmch jestli Ti rikali ze mas spatne cidlo v rozdelovaci tak by to nehazelo jiskru a ssi by si ho musel vymenit mozna stejne cidlo maji nektery una

Uživatelský avatar
reskator
Příspěvky: 31
Registrován: 29 říj 2007 10:01
Bydliště: LTM
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od reskator »

StratoS píše:no prave, ze me se nezacne ztracet vykon nebo tak, jede to na plnej kotel a chcipne to zrazu naraz, jak kdyz vypnes vypinacem.
No ja mam ten samej problem a asi to je bohuzel vaha vzduchu,bez ni to chytne ale je to hruza.Jakmile ji napojin tak se to zlepsi a pak papa a uz zase chcipne.

StratoS
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2005 08:51
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od StratoS »

reskator píše:
StratoS píše:no prave, ze me se nezacne ztracet vykon nebo tak, jede to na plnej kotel a chcipne to zrazu naraz, jak kdyz vypnes vypinacem.
No ja mam ten samej problem a asi to je bohuzel vaha vzduchu,bez ni to chytne ale je to hruza.Jakmile ji napojin tak se to zlepsi a pak papa a uz zase chcipne.
Cau uz deslsi dobu sice nejsem majitelem SEATka tedy..sice jsem ale uz s nim nejezdim.. ale muj problem byl nakonec v tzv HALOVE sonde...sonda na rozdelovaci, ktera tusim hlida pozici vackovy hridele..ale nejsem si jist..ale urcite je nekde u rozdelovace..kromto ze mi tam blil oej a byla cela mastna takze se muselo vymenit tesneni tak byla spatana nakonec i ta sonda..pri ohrati motoru prestane fachat a motor jak nezna pozici vackovy hridele tak raci utne, jakmile motor vystydne da se zase nahodit a chvili to jede... uz nevim kolik stoji nova ale malo to neni..manik co mi to opravoval tam dal nejakou jinou ..podstatne levnejsi s tim ze stacilo prepajet nejaky draty a bylo..tusim stala neco kolem 1400,- ale nejsem si jist ..od ty doby zadny problem..

tak snad sem pomohl..zatim cau
SEAT Ibiza r. 89 1.5 SXi PorscheSystem (66KW)

Uživatelský avatar
reskator
Příspěvky: 31
Registrován: 29 říj 2007 10:01
Bydliště: LTM
Kontaktovat uživatele:

Re: chcípá mrcha jedna

Příspěvek od reskator »

StratoS píše:
reskator píše:
StratoS píše:no prave, ze me se nezacne ztracet vykon nebo tak, jede to na plnej kotel a chcipne to zrazu naraz, jak kdyz vypnes vypinacem.
No ja mam ten samej problem a asi to je bohuzel vaha vzduchu,bez ni to chytne ale je to hruza.Jakmile ji napojin tak se to zlepsi a pak papa a uz zase chcipne.
Cau uz deslsi dobu sice nejsem majitelem SEATka tedy..sice jsem ale uz s nim nejezdim.. ale muj problem byl nakonec v tzv HALOVE sonde...sonda na rozdelovaci, ktera tusim hlida pozici vackovy hridele..ale nejsem si jist..ale urcite je nekde u rozdelovace..kromto ze mi tam blil oej a byla cela mastna takze se muselo vymenit tesneni tak byla spatana nakonec i ta sonda..pri ohrati motoru prestane fachat a motor jak nezna pozici vackovy hridele tak raci utne, jakmile motor vystydne da se zase nahodit a chvili to jede... uz nevim kolik stoji nova ale malo to neni..manik co mi to opravoval tam dal nejakou jinou ..podstatne levnejsi s tim ze stacilo prepajet nejaky draty a bylo..tusim stala neco kolem 1400,- ale nejsem si jist ..od ty doby zadny problem..

tak snad sem pomohl..zatim cau

No já nevím,ja jsem teď vyměnil váhu vzduchu a dělá to pořád,ješte až nabiji baterku tak se mrknu na palivový filtr a uvidíme. :x :cry:

Uživatelský avatar
icespeed
Příspěvky: 102
Registrován: 08 črc 2005 18:28

problem

Příspěvek od icespeed »

Řešim něco podobneho když je motor studenej tak jede jakmile se zahreje tak se zacne dusit a když pridam vic plynu tak chcipne
:lol:

Odpovědět

Zpět na „Ibiza 021A“