Čalounění a flockování

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

wsnw píše:
Sails66 píše:Ty předky se zdají že ti tam ty potahy moc nesedí...je to na boku nějaké nakrčené. Neodstává ti to někde? Možná to dělají jenom ty fotky. Ty zadní sedačky jsou ale uplně super. Budeš dělat i tapeciry dveří a všechno ostatní?
Chce to doladit pod sedačkou vic stahnout a tapecirunk už mam a předni mam sportovni sedačky FK schazeli mi jen zadni sedačky.Dik
cim si to sil? normalne na stroji, nebo nejk ruco? jak si pak prdelal ty plastovy zacvakavaci listy? co sou na tom origo hadrovym calouneni? tam je to nasity, ale jak si to prisil k ty kozence? to si udelal novy diry, nebo ses trefoval do stavajicich?
cabrio bukvice

sonymagnat
Příspěvky: 21
Registrován: 25 črc 2007 11:43
Bydliště: Opava

Příspěvek od sonymagnat »

AdieuD píše:
sonymagnat píše:čím potahnu palubovku jaky material zvolit?? :mad:
jaky se tobe libi? K cemu tam davat neco, co se ti tam nebude libit
:D
jo ale myslel jsem sčím se třeba dobře pracuje :idea:
vw golf 2 Gti 16V

vrkuboy
Příspěvky: 618
Registrován: 29 zář 2007 02:53
Bydliště: Šlapanice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od vrkuboy »

nemohl by nekdo popsat jak se dela potah na kapotu motoru? popripade foto spodni strany co je v motorovym prostoru? a poradit vhodne materialy?
Renó Megan Scényk - 79 kW
Fijat 126p - moc kW

Uživatelský avatar
svanco1915
Příspěvky: 2851
Registrován: 12 pro 2005 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svanco1915 »

to jsem našel nemám svou fotlou jen ji mám víc napnutou
těžké to neni jen trvá to poladit at nelíta
Přílohy
20453156-32990088.jpg
20453156-32990088.jpg (84.09 KiB) Zobrazeno 3989 x
FFF - Flip Flop Fabia
VW Highline 120 KW
VW Sportline 100 KW

vrkuboy
Příspěvky: 618
Registrován: 29 zář 2007 02:53
Bydliště: Šlapanice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od vrkuboy »

kdyz je to zavreny tak by to litat nemelo ne? je to tam v podstate skripnuty? jak si to delal? sablonu z papiru podle kapoty? muzu vedet z jakyho matrose to mas, popripade kde jsi koupil?
Renó Megan Scényk - 79 kW
Fijat 126p - moc kW

Uživatelský avatar
svanco1915
Příspěvky: 2851
Registrován: 12 pro 2005 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svanco1915 »

to jsem si taky myslel , ale švy se tam dostáva vzduch a práska to o kapotu.Mám už druhy potah předtím na Fabii oboji s koženky a v pohodě uplně.Jak je vidět na fotce je to návlek o něco menší než kaopta natahnuta a když šije sám musíš pak vymyslet kam dát šnurky a kde uchytit zajištěni (koženku seženu za pakatel)
FFF - Flip Flop Fabia
VW Highline 120 KW
VW Sportline 100 KW

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Příspěvek od vtuni »

svanco1915 píše:jj mám to v passatu original

dostala se mi do ruky černa a prodával jsem to po 400 a jak jsem zjistil že ofiko cena je 2000 za metr.Takže ulet.To i kůže už je dostupnější každopadně je to velice příjemné.
a já vím o člověku co jí za těch 400kč koupil 5m :) a ted si s ní potahuje strop v G-IV :D
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wsnw »

máca píše:
wsnw píše:
Sails66 píše:Ty předky se zdají že ti tam ty potahy moc nesedí...je to na boku nějaké nakrčené. Neodstává ti to někde? Možná to dělají jenom ty fotky. Ty zadní sedačky jsou ale uplně super. Budeš dělat i tapeciry dveří a všechno ostatní?
Chce to doladit pod sedačkou vic stahnout a tapecirunk už mam a předni mam sportovni sedačky FK schazeli mi jen zadni sedačky.Dik
cim si to sil? normalne na stroji, nebo nejk ruco? jak si pak prdelal ty plastovy zacvakavaci listy? co sou na tom origo hadrovym calouneni? tam je to nasity, ale jak si to prisil k ty kozence? to si udelal novy diry, nebo ses trefoval do stavajicich?
Maca original sedačky vyparal do posledni nite...obkreslil na material a všechno zase k sobe sešil....nacvakavaci lišty na puvodni misto atd....na normlanim stroji ...ale des 3 krat jsem to musel z polovičkou předelavat než to bylo uplne 100% Pravdu na srdce me do toho nahnala polovička me se do toho nechtelo...ja jsem delal střich a ona všechno sešivala k sobe,mam mit ted kšeft Hondu Targu delat sedačky...atd

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wsnw »

svanco1915 píše:to jsem si taky myslel , ale švy se tam dostáva vzduch a práska to o kapotu.Mám už druhy potah předtím na Fabii oboji s koženky a v pohodě uplně.Jak je vidět na fotce je to návlek o něco menší než kaopta natahnuta a když šije sám musíš pak vymyslet kam dát šnurky a kde uchytit zajištěni (koženku seženu za pakatel)
Jsem si taky potah šil sam....nic na tom neni,chce to trochu zručnost a mit nejakou praxi se strojem ...ale jak si psal vymyslet at to neplanda....vtom to je 8)

Obrázek

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wsnw »


Uživatelský avatar
svanco1915
Příspěvky: 2851
Registrován: 12 pro 2005 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svanco1915 »

vtuni píše:
svanco1915 píše:jj mám to v passatu original

dostala se mi do ruky černa a prodával jsem to po 400 a jak jsem zjistil že ofiko cena je 2000 za metr.Takže ulet.To i kůže už je dostupnější každopadně je to velice příjemné.
a já vím o člověku co jí za těch 400kč koupil 5m :) a ted si s ní potahuje strop v G-IV :D
za 400 ... 5m
mazec :lol:
FFF - Flip Flop Fabia
VW Highline 120 KW
VW Sportline 100 KW

Uživatelský avatar
kopriw
Příspěvky: 98
Registrován: 23 kvě 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopriw »

k cemu je dobrej takovej potah kapoty???? :D
nissan 200sx s13 www.mtteam.net

vrkuboy
Příspěvky: 618
Registrován: 29 zář 2007 02:53
Bydliště: Šlapanice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vrkuboy »

na nic :lol: ale je to pekny nemyslis? 8)
Renó Megan Scényk - 79 kW
Fijat 126p - moc kW

Hepa
Příspěvky: 171
Registrován: 03 dub 2007 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepa »

Ahoj

Chci se zeptat, přemýšlím o změně interiéru to znamená sedačky i palubovka a chci se zeptat palubovka je lepší čalounit ? nebo Flockovat ? jak je to s cenama ? vidím tady hodně a všechny stránky sem tady pročetl, že hodně se dá vyhrát s látkou a potažením. Mamka umí šít, je vyučená a sestra je ted na oděvní průmyslovce tak myslím že se strojem umí pracovat. Tak ty sedačky jak sem tady viděl jsou prostě bomba ! (wsnw). Ale co ta palubovka ? jde to taky snadno ? nebo rači oflockovat palubovku a plasty a sedačky si teda očalounit sám ?

Mike Mad : barva se dá namíchat jakákoliv ? jde mi oto aby sedačky byly stejná kombinace barej jako ostatní plasty.
[img]http://minituning.ic.cz/Avatar33.jpg[/img]

http://www.darkness-tuningclub.ic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fiatbravatuning.estranky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

vrkuboy
Příspěvky: 618
Registrován: 29 zář 2007 02:53
Bydliště: Šlapanice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vrkuboy »

hepa sedacky pri trose zrucnosti zvladnes sam protoze kdyz rozpares puvodni potah tak ziskas strih na novy a bude presne sedet, kdezto na palubovku si strih musis udelat sam a myslim ze calounit palubovku neni zadna prdel.
Renó Megan Scényk - 79 kW
Fijat 126p - moc kW

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od Mike Mad »

hepa> podle vzorniku, cca 25 barev. na zakazku lze udelat jakoukoliv barvu, ale to je potom jinej batoh penez hehe. kazdopadne svetly barvy flocku nedoporucuji, hruza na udrzbu i kvalitu flockovani.

nevim jak hodne slozitou palubku ma bravo, ale udelat si sablony na jednotlive casti a ohyby, sesit podle hran apod. pokud umej sit zensky u tebe doma, tak by to nemel byt problem. Je to v podstate jak sit oblecenina lidi.
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wsnw »

vrkuboy píše:hepa sedacky pri trose zrucnosti zvladnes sam protoze kdyz rozpares puvodni potah tak ziskas strih na novy a bude presne sedet, kdezto na palubovku si strih musis udelat sam a myslim ze calounit palubovku neni zadna prdel.
Když to nic neni složite,sis taky udelal v aute sedačky a celej tapec ne?
Naposledy upravil(a) wsnw dne 07 črc 2008 08:46, celkem upraveno 2 x.

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wsnw »

Hepa píše:Ahoj

Chci se zeptat, přemýšlím o změně interiéru to znamená sedačky i palubovka a chci se zeptat palubovka je lepší čalounit ? nebo Flockovat ? jak je to s cenama ? vidím tady hodně a všechny stránky sem tady pročetl, že hodně se dá vyhrát s látkou a potažením. Mamka umí šít, je vyučená a sestra je ted na oděvní průmyslovce tak myslím že se strojem umí pracovat. Tak ty sedačky jak sem tady viděl jsou prostě bomba ! (wsnw). Ale co ta palubovka ? jde to taky snadno ? nebo rači oflockovat palubovku a plasty a sedačky si teda očalounit sám ?

Mike Mad : barva se dá namíchat jakákoliv ? jde mi oto aby sedačky byly stejná kombinace barej jako ostatní plasty.
Palubovke ne,uvažoval jsem nad tim ale u spolujezce mam Airbag.Asi bich to i nezvladl,mam ji docela složitou.Sedačky šli,jak jsem psal ja delal střich a přitelkine je krejčova,tak vedela jak nato a nevim mno.

Hepa
Příspěvky: 171
Registrován: 03 dub 2007 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepa »

tak jo no uvidíme, já se ptám a inforumuji zatím tak zběžně. Ted dodělávám venek a nechci přeskakovat z jednoho konce na druhý. ale na zimu bych to měl v plánu. vyleštit u motoru nějaky věci a interiér do budto modro - krémový, nebo modro černý,

Asi je lepší čalounění že ? ale dražší, Tak kolik tak stojí flock ? dejme tomu celá palubovka ? dveře, tunel, asloupky atd.. jen tak průměrně odhadem, nemám vůbec představu
[img]http://minituning.ic.cz/Avatar33.jpg[/img]

http://www.darkness-tuningclub.ic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fiatbravatuning.estranky.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dohy
Příspěvky: 127
Registrován: 30 zář 2007 07:52
Bydliště: OMW ,SHELL,GARAZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

flock na palubku z punta kamos platil za komplet 700 vcetne tunelu a tak

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bóďa »

na kolik tak muze vyjit znovupotazeni celyho interieru, to znamena predni zdni sedacky, vyplne dveri, stredni tunel, spodek vrsek palubky? kuzi samozrejme
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Vasekk
Příspěvky: 1002
Registrován: 06 pro 2006 22:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasekk »

tak 50-70..jak kde :D
SKODA SUPERB
Golf 1 Cabrio Karmann

Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 38
Registrován: 06 úno 2007 13:07
Bydliště: Brno, Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od lukee_cz »

chtel bych se zeptat na radu ohledne lepidla pri calouneni. Potrebuju potahnout A sloupky, ale pri pouziti normalniho lepidla ve spreji se lepidlo pri velkem horku v aute tam kde dochazi k pnuti odlepi :-(

Nejake doporuceni na lepidlo co udrzi vypnutou latku i v 80stupnich v aute??? Diiik
Ford Scorpio 2.3i

http://www.fordscorpio.cz

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od wsnw »

lukee_cz píše:chtel bych se zeptat na radu ohledne lepidla pri calouneni. Potrebuju potahnout A sloupky, ale pri pouziti normalniho lepidla ve spreji se lepidlo pri velkem horku v aute tam kde dochazi k pnuti odlepi :-(

Nejake doporuceni na lepidlo co udrzi vypnutou latku i v 80stupnich v aute??? Diiik
Chemopren a maš to na pořad

AdieuD
Příspěvky: 2531
Registrován: 27 črc 2006 16:26
Bydliště: V krabicce od T16
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od AdieuD »

wsnw píše:
lukee_cz píše:chtel bych se zeptat na radu ohledne lepidla pri calouneni. Potrebuju potahnout A sloupky, ale pri pouziti normalniho lepidla ve spreji se lepidlo pri velkem horku v aute tam kde dochazi k pnuti odlepi :-(

Nejake doporuceni na lepidlo co udrzi vypnutou latku i v 80stupnich v aute??? Diiik
Chemopren a maš to na pořad
extrem, normalni chemopren se roztejka. a nebo calounicke lepidlo.
I'm a bitch, I'm a lover
I'm a child, I'm a mother
I'm a sinner, I'm a saint
I do not feel ashamed
I'm your hell, I'm your dream
I'm nothing in between

AdieuD
Příspěvky: 2531
Registrován: 27 črc 2006 16:26
Bydliště: V krabicce od T16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AdieuD »

svanco1915 píše:
nahrážky alcantary je alcatraz ten vyjde na 367,- hodně kvalitni material
ja mam bm za 320 :lol:
I'm a bitch, I'm a lover
I'm a child, I'm a mother
I'm a sinner, I'm a saint
I do not feel ashamed
I'm your hell, I'm your dream
I'm nothing in between

wsnw
Příspěvky: 964
Registrován: 18 úno 2007 10:46
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od wsnw »

AdieuD píše:
wsnw píše:
lukee_cz píše:chtel bych se zeptat na radu ohledne lepidla pri calouneni. Potrebuju potahnout A sloupky, ale pri pouziti normalniho lepidla ve spreji se lepidlo pri velkem horku v aute tam kde dochazi k pnuti odlepi :-(

Nejake doporuceni na lepidlo co udrzi vypnutou latku i v 80stupnich v aute??? Diiik
Chemopren a maš to na pořad
extrem, normalni chemopren se roztejka. a nebo calounicke lepidlo.
JJ Extrem chemopren,skoušel jsem čalounicke lepidlo a nic moc....Chemopren je vybornej :wink:

Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 38
Registrován: 06 úno 2007 13:07
Bydliště: Brno, Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od lukee_cz »

wsnw píše:
AdieuD píše:
wsnw píše:Chemopren a maš to na pořad
extrem, normalni chemopren se roztejka. a nebo calounicke lepidlo.
JJ Extrem chemopren,skoušel jsem čalounicke lepidlo a nic moc....Chemopren je vybornej :wink:
no, jeste jedna DULEZITA vec, co jsem nenapsal. je to na tenkou latku, na kterou jsem pouzil zatim lepidlo ve spreji, ktere neprotece, ale na slunci nedrzi.
nejsem si ted jisty slozenim chemoprenu extrem, ale predpokladam, ze ten urcite protece. nejake zkusenosti s opravdu kvalitnim a teplotne odolnym leppidlem ve spreji by nebyly? dik :-)
Ford Scorpio 2.3i

http://www.fordscorpio.cz

AdieuD
Příspěvky: 2531
Registrován: 27 črc 2006 16:26
Bydliště: V krabicce od T16
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od AdieuD »

lukee_cz píše: no, jeste jedna DULEZITA vec, co jsem nenapsal. je to na tenkou latku, na kterou jsem pouzil zatim lepidlo ve spreji, ktere neprotece, ale na slunci nedrzi.
nejsem si ted jisty slozenim chemoprenu extrem, ale predpokladam, ze ten urcite protece. nejake zkusenosti s opravdu kvalitnim a teplotne odolnym leppidlem ve spreji by nebyly? dik :-)
No, pokud budes pouzivat chemopren tak jak se ma, neprotece, musi se nachat zatahnout a pak az na to frcnout tu latku RTFM chlape!
Neznas slozeni, ale jsi si jisty, ze protece :lol: jeste jednou RTFM a pak dedukuj :lol:

lepidlo ve spreji jsem mela, delala s nim strop a po roce latka sla dolu, vzala jsem chemopren extrem (ktery me neprotekal, asi mel jine slozeni, nez tvuj chemopren) a drzi to, zadne bublinky, pohoda.
Mam s tim udelane sloupky, tunely, kusy palubovky, stropnici, komplet kufr a drzi... A NEPROTEKA :lol:
I'm a bitch, I'm a lover
I'm a child, I'm a mother
I'm a sinner, I'm a saint
I do not feel ashamed
I'm your hell, I'm your dream
I'm nothing in between

AdieuD
Příspěvky: 2531
Registrován: 27 črc 2006 16:26
Bydliště: V krabicce od T16
Kontaktovat uživatele:

Re: Čalounění a flockování

Příspěvek od AdieuD »

a pokud mas nejak extremne tenkou latku, tak bych pochybovala o jeji oteruvzdornosti a do auta bych si ji nikdy nedala.. Preci jenom, v aute jsou extemni stavy :D
I'm a bitch, I'm a lover
I'm a child, I'm a mother
I'm a sinner, I'm a saint
I do not feel ashamed
I'm your hell, I'm your dream
I'm nothing in between

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“