Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
coolio22
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2010 16:11

Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od coolio22 »

Tak jsem si poridil onboard kameru. Pokud mate nejake dotazy, ptejte se.

Prvni dojmy jsou velmi pozitivni. Velmi dobry a plynuly obraz, jednoduche ovladani, kompaktni velikost.

Recenze a nejake videa jsou tady.
http://www.onboard.cz/recenze-onboard-kamera" onclick="window.open(this.href);return false;
DVR-007-2.jpg
DVR-007-2.jpg (69.04 KiB) Zobrazeno 7149 x

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Butcher »

A ted to dulezity...prajs? :D
EDIT: uz to vidim...4,777,-
KEHO rennsport

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Rudi »

špatná sekce?
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Conscious »

Sekce zcela mimo mísu. :lol: 8) No ale vymňouknu se když už píšu. Je to hezký ale asi na hovno za tu cenu a věc další je,že to stejně asi zaznamenává jen obraz a zvuk ale nikolivěk zprávy z auta (rychlost,event. technická závada...) takže dojde-li k nehodě prostě zničehonic,není záznam absolutně k ničemu. Je to zkrátka jen zařízení na natáčení jízdy což si myslím hravě zvládne každý mobil v upraveným držáku aby "viděl" ven. Kdyby to mělo možnost připojení na port pro připojení diagnostiky dle značky vozu a zaznamenávalo to i hlášení čidel atp. - pak bych v tom viděl mocnou záležitost,ale takhle... :ja_nic:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od bóďa »

inzerce je jinde :zadek:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Viviaz
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2011 12:04

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Viviaz »


Uživatelský avatar
Nick
Příspěvky: 608
Registrován: 26 pro 2004 12:14
Bydliště: Jeseník/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Nick »

Viviaz píše:Mám tu samou,
ale o 2k levněji :lol:
http://nakupzciny.cz/spionazni-technika ... -auta.html
no vidíš , a já ji nakupuju za litr přímo z číny :lol:

petr18.vt
Příspěvky: 1299
Registrován: 16 úno 2007 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od petr18.vt »

Viviaz píše:Mám tu samou,
ale o 2k levněji :lol:
http://nakupzciny.cz/spionazni-technika ... -auta.html
prosímtě bude mi fungovat ten formát v jakým se to přehrává, v televizi, nebo teda spíše na DVD co mi přehrává AVI??a jaká tam je baterie?jde to nabít i doma nebo musim jenom přes nabíječku do auta?můžu to použít i mimo auto?díky moc

Viviaz
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2011 12:04

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Viviaz »

Připojíš to klasicky k PC přes USB jako externí disk, video je ukládaný v .AVI a fotky .JPG. Jinak to má i svojí baterii, tak to nějakou dobu vydrží i bez nabíjení, nabíječka je jen do auta, ale to je jedno stejně ji používám jen v autě.
Jo ještě tam je HDMI pro připojení k TV
Naposledy upravil(a) Viviaz dne 14 led 2011 15:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tragicomix
Příspěvky: 815
Registrován: 24 pro 2009 08:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od tragicomix »

Conscious píše:Je to hezký ale asi na hovno za tu cenu a věc další je,že to stejně asi zaznamenává jen obraz a zvuk ale nikolivěk zprávy z auta (rychlost,event. technická závada...) takže dojde-li k nehodě prostě zničehonic,není záznam absolutně k ničemu. Je to zkrátka jen zařízení na natáčení jízdy což si myslím hravě zvládne každý mobil v upraveným držáku aby "viděl" ven.


jen se zeptam, kolikrat - myslim tim nejaky hruby odhad nebo aspon procentuelni podil se stane nehoda "znicehoznic"???
..jen soudim ze to zase aspon v 80% pripadu zase tak k nicemu nebude!!

kolikrat se nekomu z vas stalo ze potkal na ceste "picuska" co si vydelava zpusobovanim nehod, predjede vas plnou palbou a pak pred vama zaslapne brzdy?? samozrejme jste nedodrzeli bezpecnou vzdalenost (aspon ve vetsine pripadu to tak je) a chyba je na vasi strane...
www.plasti-dip-it.cz / http://www.facebook.com/PlastiDipIt

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Conscious »

To je sice pravda... ale prdnout guma může každýmu a upřímně řečeno... i kdyby mi píčus tohle udělal a jako že už se mi to stalo... je velkou neznámou jestli záběry budou vůbec někoho zajímat natož budou brány jako hlavní důkaz. U nás je prostě situace taková že si tě uvařej na něčem jiným. Tak jsi nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu vozovky... Nedodržel jsi bezpečnou vzdálenost... a nezapomeň že tohle zařízení jak už jsem psal nezaznamenává ani tu rychlost... Teda pokud nemá GPS která jak známo rychlost relativně přesně ukazuje,ale bez tohoto údaje jsi prostě jel moc rychle... to nikdo nezjistí že jsi jel místo 90ti jen 75... A že tam možná je datum a čas... to jde zobrazit u každý fotky a videa z mobilu běžně. Prostě pokud to nebude napojený přes nějak vyřešený rozhraní třeba k OBD konektoru aby to bylo schopno číst i data z auta... stejně jako k satelitu přes GPS čip aby byla vidět rychlost... je to jen a pouze předražená webcam s čtečkou karet a nikolivěk černá skříňka ve skutečným významu toho slova. Nevim,já bych do zrovna tohoto zařízení investovat nemohl,skutečně si myslím že držák mobilu cca za 150 s vyříznutým "okem" pro kameru telefonu udělá úplně stejnou práci. Jen stačí mít v mobilu dostatečně velkou kartu. A nejhorší je jednoúčelovost tohoto zařízení,na to je dost drahý co (ne)umí. Dnes už jsou HD videa nebo alespoň DVD/TV kvality poměrně běžně v telefonech a to ještě nemluvím o užitný vlastnosti mobilů s OS jako je třeba navigace. Takže skutečně stačí jen nebýt línej nebo sklerotickej a prostě dát mobil do držáku a zapnout natáčení videa a výsledek je úplně stejnej. :rock:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

marej
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2013 08:47

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od marej »

Nehledě na to, že by kameru měly mít auta už z výroby, v Čechách se rozhodně vyplatí. Vždycky, když přijedu z ciziny, musím si znova zvykat na sprosťárny na silnici a hlavně takové, které ohrožují ostatní. Z Číny jsou v podstatě všechny autokamery, ale levná se nevyplatí, ani to nepřečte SPZ, když svítí slunce, také není nic vidět, o noční jízdě nemluvě. Vybíral jsem podle http://www.auto-kamera.cz, největší problém je, že na našem trhu se zdaleka nedá koupit všechno. Když dáte o něco víc, než tisícovku, tak autokamera umí slušný obraz, má dobré propojení s počítačem a není moc velká, aby nelákala zloděje.

Dr1v3R
Příspěvky: 47
Registrován: 28 říj 2010 00:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od Dr1v3R »

O trošku novější kameru (která umí i noční vidění a má vyšší rozlišení) umím za 699Kč.
Peugeot 405 1.9GRD - Bila - Setrilek, 5l/100km po praze.
Hyundai Lantra 1.8 - Zelena metla
Audi 80 Komplet tuning Modra Metla Octavia RS cca 110k na prodej.
www.mytivozu.webnode.cz

micupee
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2015 18:23

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od micupee »

tragicomix píše:
Conscious píše:Je to hezký ale asi na hovno za tu cenu a věc další je,že to stejně asi zaznamenává jen obraz a zvuk ale nikolivěk zprávy z auta (rychlost,event. technická závada...) takže dojde-li k nehodě prostě zničehonic,není záznam absolutně k ničemu. Je to zkrátka jen zařízení na natáčení jízdy což si myslím hravě zvládne každý mobil v upraveným držáku aby "viděl" ven.


jen se zeptam, kolikrat - myslim tim nejaky hruby odhad nebo aspon procentuelni podil se stane nehoda "znicehoznic"???
..jen soudim ze to zase aspon v 80% pripadu zase tak k nicemu nebude!!

kolikrat se nekomu z vas stalo ze potkal na ceste "picuska" co si vydelava zpusobovanim nehod, predjede vas plnou palbou a pak pred vama zaslapne brzdy?? samozrejme jste nedodrzeli bezpecnou vzdalenost (aspon ve vetsine pripadu to tak je) a chyba je na vasi strane...
Teď jste mě vyděsili. Takže když mi tohle někdo udělá, je to na mě?! To se potom do tý kamery vyplatí investovat, ne?

pepa68
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2015 18:30

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od pepa68 »

Conscious píše:To je sice pravda... ale prdnout guma může každýmu a upřímně řečeno... i kdyby mi píčus tohle udělal a jako že už se mi to stalo... je velkou neznámou jestli záběry budou vůbec někoho zajímat natož budou brány jako hlavní důkaz. U nás je prostě situace taková že si tě uvařej na něčem jiným. Tak jsi nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu vozovky... Nedodržel jsi bezpečnou vzdálenost... a nezapomeň že tohle zařízení jak už jsem psal nezaznamenává ani tu rychlost... Teda pokud nemá GPS která jak známo rychlost relativně přesně ukazuje,ale bez tohoto údaje jsi prostě jel moc rychle... to nikdo nezjistí že jsi jel místo 90ti jen 75... A že tam možná je datum a čas... to jde zobrazit u každý fotky a videa z mobilu běžně. Prostě pokud to nebude napojený přes nějak vyřešený rozhraní třeba k OBD konektoru aby to bylo schopno číst i data z auta... stejně jako k satelitu přes GPS čip aby byla vidět rychlost... je to jen a pouze předražená webcam s čtečkou karet a nikolivěk černá skříňka ve skutečným významu toho slova. Nevim,já bych do zrovna tohoto zařízení investovat nemohl,skutečně si myslím že držák mobilu cca za 150 s vyříznutým "okem" pro kameru telefonu udělá úplně stejnou práci. Jen stačí mít v mobilu dostatečně velkou kartu. A nejhorší je jednoúčelovost tohoto zařízení,na to je dost drahý co (ne)umí. Dnes už jsou HD videa nebo alespoň DVD/TV kvality poměrně běžně v telefonech a to ještě nemluvím o užitný vlastnosti mobilů s OS jako je třeba navigace. Takže skutečně stačí jen nebýt línej nebo sklerotickej a prostě dát mobil do držáku a zapnout natáčení videa a výsledek je úplně stejnej. :rock:
Jak píše Conscious, přijde na to, jaká ta kamera je a taky jestli by někoho ty záběry vůbec zajímaly.

micupee
Příspěvky: 3
Registrován: 17 čer 2015 18:23

Re: Černá skříňka do auta - ONBOARD HD kamera

Příspěvek od micupee »

pepa68 píše:
Conscious píše:To je sice pravda... ale prdnout guma může každýmu a upřímně řečeno... i kdyby mi píčus tohle udělal a jako že už se mi to stalo... je velkou neznámou jestli záběry budou vůbec někoho zajímat natož budou brány jako hlavní důkaz. U nás je prostě situace taková že si tě uvařej na něčem jiným. Tak jsi nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu vozovky... Nedodržel jsi bezpečnou vzdálenost... a nezapomeň že tohle zařízení jak už jsem psal nezaznamenává ani tu rychlost... Teda pokud nemá GPS která jak známo rychlost relativně přesně ukazuje,ale bez tohoto údaje jsi prostě jel moc rychle... to nikdo nezjistí že jsi jel místo 90ti jen 75... A že tam možná je datum a čas... to jde zobrazit u každý fotky a videa z mobilu běžně. Prostě pokud to nebude napojený přes nějak vyřešený rozhraní třeba k OBD konektoru aby to bylo schopno číst i data z auta... stejně jako k satelitu přes GPS čip aby byla vidět rychlost... je to jen a pouze předražená webcam s čtečkou karet a nikolivěk černá skříňka ve skutečným významu toho slova. Nevim,já bych do zrovna tohoto zařízení investovat nemohl,skutečně si myslím že držák mobilu cca za 150 s vyříznutým "okem" pro kameru telefonu udělá úplně stejnou práci. Jen stačí mít v mobilu dostatečně velkou kartu. A nejhorší je jednoúčelovost tohoto zařízení,na to je dost drahý co (ne)umí. Dnes už jsou HD videa nebo alespoň DVD/TV kvality poměrně běžně v telefonech a to ještě nemluvím o užitný vlastnosti mobilů s OS jako je třeba navigace. Takže skutečně stačí jen nebýt línej nebo sklerotickej a prostě dát mobil do držáku a zapnout natáčení videa a výsledek je úplně stejnej. :rock:
Jak píše Conscious, přijde na to, jaká ta kamera je a taky jestli by někoho ty záběry vůbec zajímaly.
Hm, a můžeš mi teda doporučit nějakou dobrou?

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“