Fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet (Technika, predpisy )

Tuningová scéna v Karviné, Bohumíně, Havířově a okolí

Moderátor: Dave0401

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet (Technika, predpisy )

Příspěvek od tomoking »

Protoze me vcera PCR presvedcoval, ze detektor radaru je zakazany ale "jisty si neni"
a ze uz neplati "osoba blizka" ... tak jsem si rekl, ze to s pravnim vedomim obcanu nasi krasne vlasti neni prilis valne

na zacatek neco o mereni MP rychlosti v obcich a take na dalnicich slavnymi Prassaty R36

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... roce/16128" onclick="window.open(this.href);return false;


jak to je s "osobou blozkou"
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... enit/16097" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) tomoking dne 23 pro 2009 18:07, celkem upraveno 2 x.
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše:Protoze me vcera PCR presvedcoval, ze detektor radaru je zakazany ale "jisty si neni"
a ze uz neplati "osoba blizka" ... tak jsem si rekl, ze to s pravnim vedomim obcanu nasi krasne vlasti neni prilis valne

na zacatek neco o mereni MP rychlosti v obcich a take na dalnicich slavnymi Prassaty R36

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... roce/16128" onclick="window.open(this.href);return false;
je zakázán tuším antiradar nikoli "pouhý" detektor.
ikdyž se projednával i zákaz detektorů ale nevím jak to dopadlo. myslím že to smetli ze stolu

Ohledně osoby blízké... Ta platí stále (jinak by to bylo porušení lidských práv a svobod nebo jak se tomu nadává) , ale tuším že už neplatí pro provoz na pozemních komunikacích. Tudíž ohledně parkování, při doručení fota s překročenou rychlostí je tam tuším sankce 5-10tkč ale bez bodu na vrub majitele, pokud neřekne kdo řídil. Avšak majitel musí vědět kdo řidil !!! čili ano vím kdo říidil, ale neřeknu. v takovém případě platí výše uvedená sankce. Pokud majitel práskne řidiče tak řidič dostane u správního řízení pokutu (případně větší trest) + body. Takže pokud někdo pojede 2OOkm/h v obci. Je lepší se domluvit tak, že majitel nesdělí, nechá si udělit pokutu (kterou mu ten co to měl proplatí) avšak tomu co jel 2OO nevezmou body ani ŘP. Novelu jsem zatím nehledal protože mě to nepostihlo.

Jestli budu mít chvilku čas přes víkend, zkusím pohledat právní oporu ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

F.l.a.n.e.l. píše:
tomoking píše:Protoze me vcera PCR presvedcoval, ze detektor radaru je zakazany ale "jisty si neni"
a ze uz neplati "osoba blizka" ... tak jsem si rekl, ze to s pravnim vedomim obcanu nasi krasne vlasti neni prilis valne

na zacatek neco o mereni MP rychlosti v obcich a take na dalnicich slavnymi Prassaty R36

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... roce/16128" onclick="window.open(this.href);return false;
je zakázán tuším antiradar nikoli "pouhý" detektor.
ikdyž se projednával i zákaz detektorů ale nevím jak to dopadlo. myslím že to smetli ze stolu

Ohledně osoby blízké... Ta platí stále (jinak by to bylo porušení lidských práv a svobod nebo jak se tomu nadává) , ale tuším že už neplatí pro provoz na pozemních komunikacích. Tudíž ohledně parkování, při doručení fota s překročenou rychlostí je tam tuším sankce 5-10tkč ale bez bodu na vrub majitele, pokud neřekne kdo řídil. Avšak majitel musí vědět kdo řidil !!! čili ano vím kdo říidil, ale neřeknu. v takovém případě platí výše uvedená sankce. Pokud majitel práskne řidiče tak řidič dostane u správního řízení pokutu (případně větší trest) + body. Takže pokud někdo pojede 2OOkm/h v obci. Je lepší se domluvit tak, že majitel nesdělí, nechá si udělit pokutu (kterou mu ten co to měl proplatí) avšak tomu co jel 2OO nevezmou body ani ŘP. Novelu jsem zatím nehledal protože mě to nepostihlo.

Jestli budu mít chvilku čas přes víkend, zkusím pohledat právní oporu ;-)
ty jako PCR bys nemel psat TUSIM ale zacitovat nebo dat link na prislusnou novelu .... nehledej zatim zadna neni a nic se nemeni :wink:
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše:
F.l.a.n.e.l. píše:
tomoking píše:Protoze me vcera PCR presvedcoval, ze detektor radaru je zakazany ale "jisty si neni"
a ze uz neplati "osoba blizka" ... tak jsem si rekl, ze to s pravnim vedomim obcanu nasi krasne vlasti neni prilis valne

na zacatek neco o mereni MP rychlosti v obcich a take na dalnicich slavnymi Prassaty R36

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... roce/16128" onclick="window.open(this.href);return false;
je zakázán tuším antiradar nikoli "pouhý" detektor.
ikdyž se projednával i zákaz detektorů ale nevím jak to dopadlo. myslím že to smetli ze stolu

Ohledně osoby blízké... Ta platí stále (jinak by to bylo porušení lidských práv a svobod nebo jak se tomu nadává) , ale tuším že už neplatí pro provoz na pozemních komunikacích. Tudíž ohledně parkování, při doručení fota s překročenou rychlostí je tam tuším sankce 5-10tkč ale bez bodu na vrub majitele, pokud neřekne kdo řídil. Avšak majitel musí vědět kdo řidil !!! čili ano vím kdo říidil, ale neřeknu. v takovém případě platí výše uvedená sankce. Pokud majitel práskne řidiče tak řidič dostane u správního řízení pokutu (případně větší trest) + body. Takže pokud někdo pojede 2OOkm/h v obci. Je lepší se domluvit tak, že majitel nesdělí, nechá si udělit pokutu (kterou mu ten co to měl proplatí) avšak tomu co jel 2OO nevezmou body ani ŘP. Novelu jsem zatím nehledal protože mě to nepostihlo.

Jestli budu mít chvilku čas přes víkend, zkusím pohledat právní oporu ;-)
ty jako PCR bys nemel psat TUSIM ale zacitovat nebo dat link na prislusnou novelu .... nehledej zatim zadna neni a nic se nemeni :wink:
vysokou školu má zde jiný pčr, takže novely by tu měl liskat on. já jsem tady ze všech zde chodících pčr (karvina,bohu,hav) největší kurva pro všechno. ;-)
Za další: co nevím, tak se do toho nepouštím a nedělám chytrého ;-) Proto jsem tady napsal co jsem napsal ;-)

EDIT: a věř tomu, že kdybych měl VŠ a znal všechny zákony a novely tak určo nejsem u pčr ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

to mame ale derave zakony co ?

Dotaz:
Dobrý den , chtěl bych se prosím zeptat jaký postih mě hrozí když jsem teď koupil Favorita a již nemám na poplatek 10000 Kč takže nemohu auto přihlásit , ale jezdit potřebuju tudiž budu jezdit s autem ktere na mne autobazar odhlasil a ja jej nepřihlásil . Co mě hrozí v případě zastavení dopravní hlídkou ( policií ) . Předem strašně díky

Robin Šustai, 5. únor 2009, 10:59

Pravnik Odpověděl: , 9. únor 2009, 14:21
V případě zastavení hlídkou Vám nehrozí nic.
:lol: :D :lol:
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše:to mame ale derave zakony co ?

Dotaz:
Dobrý den , chtěl bych se prosím zeptat jaký postih mě hrozí když jsem teď koupil Favorita a již nemám na poplatek 10000 Kč takže nemohu auto přihlásit , ale jezdit potřebuju tudiž budu jezdit s autem ktere na mne autobazar odhlasil a ja jej nepřihlásil . Co mě hrozí v případě zastavení dopravní hlídkou ( policií ) . Předem strašně díky

Robin Šustai, 5. únor 2009, 10:59

Pravnik Odpověděl: , 9. únor 2009, 14:21
V případě zastavení hlídkou Vám nehrozí nic.
:lol: :D :lol:
a co je na tom strašného? :-D policie s EKOdaňí nemá nic společného tudíž tohle určo postihovat nebude. A s vozidlem "v převodu" jezdí 99% cikánů... a tam jde maximálně udělat to, že se to oznámí na místně a příslušně správní orgán, takže bloková pokuta nehrozí.

Tomo: takových ojebávek je víc. Ale je třeba se smát zákonům a ne samotné pčr si myslím. protože jak určitě i ostatní kluci potvrdí, jsme jen hodně malé figurky ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

jsem psal , ze mame derave zakony ... policii jsem do toho nemichal :D :D :wink:
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

jsem to blbě přečetl :-D

začínám s užitečnýma věcma, tady bodový systém který je aktuelle

http://business.center.cz/business/prav ... iloha.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

§ 10 Povinnosti provozovatele vozidla z.č. 361/2000Sb. ve znění bla bla bla... :-D

1) Provozovatel vozidla nesmí
a) přikázat ani dovolit, aby bylo v provozu na pozemních komunikacích užito vozidlo, které nesplňuje podmínky stanovené zvláštním právním předpisem,2) pokud nejde o přípojný podvozek (vozidlo) k záchrannému vozidlu Horské služby podle § 5 odst. 3,
b) svěřit řízení vozidla osobě, která nesplňuje podmínky § 3 odst. 2,
c) svěřit řízení motorového vozidla osobě, která nesplňuje podmínky podle § 3 odst. 3,
d) přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.
(2) Provozovatel vozidla je povinen zajistit, aby barevné provedení a označení vozidla nebylo zaměnitelné se zvláštním barevným provedením vozidel Vojenské policie podle zvláštního právního předpisu,12) policie podle zvláštního právního předpisu,13) celní správy podle zvláštního právního předpisu,14) obecní policie podle zvláštního právního předpisu,14a) Vězeňské služby České republiky (dále jen "Vězeňská služba") podle zvláštního právního předpisu14b) a vozidel jednotek požární ochrany podle zvláštního právního předpisu.14c)
(3) Provozovatel vozidla a osoba, které provozovatel svěřil vozidlo, s výjimkou, kdy provozovatelem vozidla je zpravodajská služba, jsou povinni na výzvu policie, krajského úřadu nebo obecního úřadu obce s rozšířenou působností sdělit skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče vozidla podezřelého z porušení ustanovení tohoto zákona; tímto ustanovením není dotčeno ustanovení zvláštního právního předpisu14d).
(4) Provozovatel vozidla kategorie M2 a M32), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, je povinen zajistit, aby přepravované osoby starší 3 let nebo osoby je doprovázející byly poučeny o povinnosti použít tento zádržný bezpečnostní systém. Způsoby informování stanoví prováděcí právní předpis.

Poznámky pod čarou


14d) = § 60 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů.

čili:
§ 60

Podávání vysvětlení

(1) Každý je povinen podat správním orgánům nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku; podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by takovým osobám nebo osobám jim blízkým (§ 68 odst. 4) hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti.

(2) Tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení podle odstavce 1, nebo tomu, kdo bezdůvodně podání vysvětlení odmítá, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5000 Kč.

(3) Pořádková pokuta uložená orgánem obce je příjmem této obce. Pořádková pokuta uložená jiným správním orgánem České republiky je příjmem státního rozpočtu České republiky.

§ 68 odst. 4) z.č. 200/1990Sb.
(4) Osobou blízkou se rozumí příbuzný v pokolení přímém, osvojitel, osvojenec, sourozenec a manžel, partner7); jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké jen tehdy, kdyby újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá právem pociťovala jako újmu vlastní.

;-) nějak takhle sis to tomo představoval? :-D
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

jj presne tak to melo vypadat :)


jak to je s voziky u skupin B a B+E ....

Dalsi mytus :casto se traduje, ze hmotnost soupravy nemuze prekrocit 3500 kg ... neni tomu tak !!!

http://ridicske-prukazy.info/ridicske-o ... uprav.html" onclick="window.open(this.href);return false;
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
PetulaGD
Příspěvky: 1942
Registrován: 07 črc 2008 16:27
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od PetulaGD »

tu soukromníčite vy dva :D ale zajimavé postřehy 8)
Peugeot 407 sw , 2,2HDi Biturbo , FAP , 125kw , 370Nm

max3rx
Příspěvky: 2776
Registrován: 30 říj 2006 11:14

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od max3rx »

a jak je to s tou překročení rychlosti? někde jsem četl, že to je napsáno chujovo zase, že dostaneš body až při překročení v obci o 20km/h (mimo obec o 30km/h = 119km/h atd.), tudíž můžeš prý klidně 69km/h valit a jak tě naměří, tak ti prý nic nehrozí, když to dáš k přestupkovému :lol: ale asi to je blbost, co?

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od barry »

jo je má dva přestupky za 65km/h a 68km/h a oba sankciovány pokutou 1000,- a 2 body ;-)
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

POZEMNÍ KOMUNIKACE, KDE JEŠTĚ PLATÍ PRAVIDLA A KDE UŽ NE

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... z-ne/15797" onclick="window.open(this.href);return false;

Obecně vzato, pokud dané místo není pozemní komunikací, tak na takovém místě neplatí pravidla silničního provozu, lze tam řídit vozidlo bez konkrétního oprávnění, nemůže tam dojít k dopravní nehodě ve smyslu zákona, policie tam nemá kompetence v rámci dohledu nad dodržováním pravidel silničního provozu apod. Takovými místy jsou např. soukromá pole, polní cesty, letiště, silniční dráhy a dále tzv. místa ležící mimo pozemní komunikace

Pozemní komunikace se dělí na tyto kategorie:



a) dálnice,



b) silnice,



c) místní komunikace,



d) účelová komunikace.

Pokud vznikne spor o to, jestli daná cesta je nebo není pozemní komunikace a jestli na ní tedy platí pravidla silničního provozu, je třeba nahlédnout do seznamu pozemních komunikací, který vede místně příslušný silniční správní úřad a tam zjistit, zda se o pozemní komunikaci jedná nebo ne.

Místa ležící mimo pozemní komunikaci



Místa ležící mimo pozemní komunikaci jsou zaklínadlem, které zákon (jak se už stalo dobrým zvykem) nedefinuje a nechává tak prostor k řadě interpretací. Ačkoli problematika míst ležících mimo pozemní komunikaci již byla nakousnuta v jiných článcích, nejasnosti přetrvávají. Co lze z definice dovodit, je, že místa ležící mimo pozemní komunikaci nejsou součástí pozemních komunikací a pravidla tam tudíž neplatí. V tom ani tolik spor není, spor je o to, co to vlastně přesně je. Jak bylo řečeno, zákon definici nedává, přestože s tímto pojmem na několika místech operuje.



Jako jediné vodítko se tak nabízí stará dopravní vyhláška 99/1989 Sb., která znala pojem „místo ležící mimo silnici“. Vzhledem k tomu, že tento pojem se co nejvíce blíží pojmu místa ležícího mimo pozemní komunikaci a jeho použití ve staré vyhlášce se kryje s jeho použitím v zákoně o provozu na pozemních komunikacích, lze (dle mého názoru) vtáhnout původní definice místa ležícího mimo silnici na místo ležící mimo pozemní komunikaci.



Stará vyhláška definovala takové místo následovně:



Místo ležící mimo silnici je pozemek, garáž, parkoviště, čerpací stanice, tovární, nádražní a letištní prostory, obratiště tramvají apod.“



Jestli by úřady nebo soudy dnes tuto definici přijaly ovšem lze pouze spekulovat. Považuji to však za velmi pravděpodobné. Odpověď např. na otázku, zda na parkovišti u velkých nákupních center platí pravidla silničního provozu, proto nelze jednoznačně dát. Dokud se nějaký případ nedotáhne trochu dál a nevyjádří se k tomu soudy, lze pouze hádat.
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše: Jestli by úřady nebo soudy dnes tuto definici přijaly ovšem lze pouze spe-kulovat. Považuji to však za velmi pravděpodobné. Odpověď např. na otázku, zda na parkovišti u velkých nákupních center platí pravidla silničního provozu, proto nelze jednoznačně dát. Dokud se nějaký případ nedotáhne trochu dál a nevyjádří se k tomu soudy, lze pouze hádat.
V praxi při DN (dopravní nehodě) se zajde za nějakým odpovědným vedoucím a řeší se, zda se řídí (řekněme) "jejich" parkoviště podle pravidel silničního provozu. Pokud řekne ano (většinou říkají, protože s tím nechcou mít nic společného ani práci navíc) tak se to řeší jako "normální pozemní komunikace). Kdyby řekl že si to budou řešit sami (tak by se to řešilo dle nějakých směrnic a interních předpisů (třeba) daného nákupního centra.

Nicméně ted se už nemusí pčr volat k "menším DN" takže nějaké ťukance jdou vyřešit mezi čtyřma očima pokud se oba učastníci provozu shodnou, čí to byla vina
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

F.l.a.n.e.l. píše:
tomoking píše: Jestli by úřady nebo soudy dnes tuto definici přijaly ovšem lze pouze spe-kulovat. Považuji to však za velmi pravděpodobné. Odpověď např. na otázku, zda na parkovišti u velkých nákupních center platí pravidla silničního provozu, proto nelze jednoznačně dát. Dokud se nějaký případ nedotáhne trochu dál a nevyjádří se k tomu soudy, lze pouze hádat.
V praxi při DN (dopravní nehodě) se zajde za nějakým odpovědným vedoucím a řeší se, zda se řídí (řekněme) "jejich" parkoviště podle pravidel silničního provozu. Pokud řekne ano (většinou říkají, protože s tím nechcou mít nic společného ani práci navíc) tak se to řeší jako "normální pozemní komunikace). Kdyby řekl že si to budou řešit sami (tak by se to řešilo dle nějakých směrnic a interních předpisů (třeba) daného nákupního centra.

Nicméně ted se už nemusí pčr volat k "menším DN" takže nějaké ťukance jdou vyřešit mezi čtyřma očima pokud se oba učastníci provozu shodnou, čí to byla vina

tady mi jde spise o to, zda muzu jezdit na takovem parkovisti bez papiru nebo pod vlivem :wink:
me vcera kontrolovali na parkovisti takovem papiry k autu a ridicak ... a kdybych jim rekl , ze na to nemaji pravo tak by asi bylo veselo :wink:
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše:
F.l.a.n.e.l. píše:
tomoking píše: Jestli by úřady nebo soudy dnes tuto definici přijaly ovšem lze pouze spe-kulovat. Považuji to však za velmi pravděpodobné. Odpověď např. na otázku, zda na parkovišti u velkých nákupních center platí pravidla silničního provozu, proto nelze jednoznačně dát. Dokud se nějaký případ nedotáhne trochu dál a nevyjádří se k tomu soudy, lze pouze hádat.
V praxi při DN (dopravní nehodě) se zajde za nějakým odpovědným vedoucím a řeší se, zda se řídí (řekněme) "jejich" parkoviště podle pravidel silničního provozu. Pokud řekne ano (většinou říkají, protože s tím nechcou mít nic společného ani práci navíc) tak se to řeší jako "normální pozemní komunikace). Kdyby řekl že si to budou řešit sami (tak by se to řešilo dle nějakých směrnic a interních předpisů (třeba) daného nákupního centra.

Nicméně ted se už nemusí pčr volat k "menším DN" takže nějaké ťukance jdou vyřešit mezi čtyřma očima pokud se oba učastníci provozu shodnou, čí to byla vina

tady mi jde spise o to, zda muzu jezdit na takovem parkovisti bez papiru nebo pod vlivem :wink:
me vcera kontrolovali na parkovisti takovem papiry k autu a ridicak ... a kdybych jim rekl , ze na to nemaji pravo tak by asi bylo veselo :wink:
já tu horní diskusi (nebo tu na jiném topicu) nečetl celou. ale obecně. pokud jsem viděl, že si s tím přijel, byť si už vystoupil z vozidla, právo mám dle 361/2000 (silniční zákon) kontrolovat doklady potřebné pro provoz a řízení motorového vozidla. Pokud viděli jen že se točíš kolem auta, mohli ti zkontrolovat jen totožnost. dle 273/2008 (pčr)

mmtik. jdu to zkouknout
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

§5 z.č. 361/2000Sb

odstavec 2
(2) Řidič nesmí
a) požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku během jízdy,
b) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky, kdy by mohl být ještě pod jejich vlivem,

c) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti, jestliže je jeho schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti snížena v důsledku jeho zdravotního stavu,
d) předat řízení vozidla nebo svěřit zvíře osobě, která nesplňuje podmínky podle § 3 odst. 2 a 3 nebo která je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nebo jejíž schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti je snížena v důsledku jejího zdravotního stavu,
e) vyhazovat předměty z vozidla,
f) ohrozit chodce přecházející pozemní komunikaci, na kterou řidič odbočuje, při odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci, při vjíždění na pozemní komunikaci a při otáčení nebo couvání.

Ohledně alkoholu Tome dle zákona, ve kterém není napsáno že nesmí bla bla na pozemní komunikaci si myslím že (když to přeženu), nesmíš řidit pod vlivem ani u sebe na zahradě. (to jsem přehnal ale jako příklad to snad poslouží)

no na zahradě možná jo, páč tam tě nikdo nezkontroluje, ale na parkovišti nákupního centra pokud budeš řídit má pčr na to právo.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

F.l.a.n.e.l. píše:§5 z.č. 361/2000Sb

odstavec 2
(2) Řidič nesmí
a) požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku během jízdy,
b) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití návykové látky, kdy by mohl být ještě pod jejich vlivem,

c) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti, jestliže je jeho schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti snížena v důsledku jeho zdravotního stavu,
d) předat řízení vozidla nebo svěřit zvíře osobě, která nesplňuje podmínky podle § 3 odst. 2 a 3 nebo která je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nebo jejíž schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti je snížena v důsledku jejího zdravotního stavu,
e) vyhazovat předměty z vozidla,
f) ohrozit chodce přecházející pozemní komunikaci, na kterou řidič odbočuje, při odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci, při vjíždění na pozemní komunikaci a při otáčení nebo couvání.

Ohledně alkoholu Tome dle zákona, ve kterém není napsáno že nesmí bla bla na pozemní komunikaci si myslím že (když to přeženu), nesmíš řidit pod vlivem ani u sebe na zahradě. (to jsem přehnal ale jako příklad to snad poslouží)

no na zahradě možná jo, páč tam tě nikdo nezkontroluje, ale na parkovišti nákupního centra pokud budeš řídit má pčr na to právo.

zde si dovolim ti oponovat .... mladi kluci 12-16 let bezne jezdi zavody mimo pozemni komunikace (autocross, motocross a jine) a PCR je do toho nic ...

Neni zadny rozdil mezi soukromym parkovistem patricim firme TESCO a mym soukromym parkovistem pred domem.
Sam jsi to psal ... pokud by ti vedouci TESCa rekl , ze tam pravidla neplati a je to jejich soukromy pozemek tak bys tam dopravni nehodu nevysetroval (a taky bys tim padem nikomu nedal foukat nebo bys nekontroloval ridicak)

zakon ze ktereho citujes ... plati pouze na POZEMNICH KOMUNIKACICH :wink:
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

tomoking píše:zde si dovolim ti oponovat .... mladi kluci 12-16 let bezne jezdi zavody mimo pozemni komunikace (autocross, motocross a jine) a PCR je do toho nic ...

Neni zadny rozdil mezi soukromym parkovistem patricim firme TESCO a mym soukromym parkovistem pred domem.
Sam jsi to psal ... pokud by ti vedouci TESCa rekl , ze tam pravidla neplati a je to jejich soukromy pozemek tak bys tam dopravni nehodu nevysetroval (a taky bys tim padem nikomu nedal foukat nebo bys nekontroloval ridicak)
tak o závodech zase vím prdlajs já ale určo jsou nějaké licence a tak i pro ty špunty ne?
a jinak samozřejmě jak jsem psal a jak píšeš. pokud řekne tesco že to řeší oni nebo dle nějakých směrnic tesco stores tak to je jejich věc. Nicméně ohledně toho parkoviště z praxe zatím všichni od toho dávaj ruce pryč aby neměli práci a říkají jako klasická cesta

PS: dopodrobna by nám to musel vysvětlit rudek, ten chtěl k dopravce spek

ZBYTEK zítra. jdu na noční. majte sa :cry:
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

meerecheck
Příspěvky: 273
Registrován: 05 pro 2006 18:53
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od meerecheck »

Dobre vy dva 8)
Fiat Uno Turbo i.e. @ T28 fen :)

Uživatelský avatar
Tommek2604
Příspěvky: 435
Registrován: 24 črc 2006 00:14
Bydliště: Down Luthin
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Tommek2604 »

jj ohledně toho ŘP na skupinu B a B+E to jsem už zjišťoval dávno a taky jsem si myslel, že nemužu překročit 3500kg ale nakonec jsem zjistil že souprava muže mit až 7t tudiž jsem začal ihned dělat ŘP na E a tedka zkoušky a trada na silnice , jinak pro ty kdo chcou dělat E na B tak cena kolem 4000,- oproti C za 18000,-

A pokud se jedna o diskuzi jestli parkoviště spadaj pod kompetenci polici ČR a jestli řeši nehody na parkovištich, tak to z vlastní zkušenosti musím říci, že ano řeši resp. ŘEŠILI. Neni tomu tak davno ,cca 4 roky, co mě nějakej starej pan sejmula v Shopingparku v Ově a normálně jsme to řešili přes Dopravku, nicméně nevím jak je to dnes, možná už to tak není, nevím.........
Realizace a údržba zahrad - kompletní realizace zahrad, včetně dlažeb a jezírek
Výkopové práce - kanalizační přípojky, obkopávání základů RD apod.

http://www.zahrady-wojcik.cz/

KIA Opirus 3,5 V6
Felicia

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

Tommek2604 píše:jj ohledně toho ŘP na skupinu B a B+E to jsem už zjišťoval dávno a taky jsem si myslel, že nemužu překročit 3500kg ale nakonec jsem zjistil že souprava muže mit až 7t tudiž jsem začal ihned dělat ŘP na E a tedka zkoušky a trada na silnice , jinak pro ty kdo chcou dělat E na B tak cena kolem 4000,- oproti C za 18000,-

A pokud se jedna o diskuzi jestli parkoviště spadaj pod kompetenci polici ČR a jestli řeši nehody na parkovištich, tak to z vlastní zkušenosti musím říci, že ano řeši resp. ŘEŠILI. Neni tomu tak davno ,cca 4 roky, co mě nějakej starej pan sejmula v Shopingparku v Ově a normálně jsme to řešili přes Dopravku, nicméně nevím jak je to dnes, možná už to tak není, nevím.........

kde to delas, ja jsem volal vcera do autoskoly a rekli mi, ze ted maji nive predpisy a za musi mit vozik co ma vic nez tunu a ma konstr. rychlost min 100 km/h a jine auto na tazeni nez klasicke male co maji ..... pry ted kurzy nedelaji. Tome , zeptej se prosim u te tve autoskoly jestli ted delaji nejake nove kurzy. Jsme dva co to potrebujeme udelat ...
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
Tommek2604
Příspěvky: 435
Registrován: 24 črc 2006 00:14
Bydliště: Down Luthin
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Tommek2604 »

tomoking píše:
Tommek2604 píše:jj ohledně toho ŘP na skupinu B a B+E to jsem už zjišťoval dávno a taky jsem si myslel, že nemužu překročit 3500kg ale nakonec jsem zjistil že souprava muže mit až 7t tudiž jsem začal ihned dělat ŘP na E a tedka zkoušky a trada na silnice , jinak pro ty kdo chcou dělat E na B tak cena kolem 4000,- oproti C za 18000,-

A pokud se jedna o diskuzi jestli parkoviště spadaj pod kompetenci polici ČR a jestli řeši nehody na parkovištich, tak to z vlastní zkušenosti musím říci, že ano řeši resp. ŘEŠILI. Neni tomu tak davno ,cca 4 roky, co mě nějakej starej pan sejmula v Shopingparku v Ově a normálně jsme to řešili přes Dopravku, nicméně nevím jak je to dnes, možná už to tak není, nevím.........

kde to delas, ja jsem volal vcera do autoskoly a rekli mi, ze ted maji nive predpisy a za musi mit vozik co ma vic nez tunu a ma konstr. rychlost min 100 km/h a jine auto na tazeni nez klasicke male co maji ..... pry ted kurzy nedelaji. Tome , zeptej se prosim u te tve autoskoly jestli ted delaji nejake nove kurzy. Jsme dva co to potrebujeme udelat ...
zavolam mu a seženu ti přihlášku............
Realizace a údržba zahrad - kompletní realizace zahrad, včetně dlažeb a jezírek
Výkopové práce - kanalizační přípojky, obkopávání základů RD apod.

http://www.zahrady-wojcik.cz/

KIA Opirus 3,5 V6
Felicia

Uživatelský avatar
MartinTDi
Příspěvky: 1103
Registrován: 10 led 2005 08:50
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od MartinTDi »

ještě že jsem si všechny papíry udělal na vojně :) kromě motorky na tu nemám. Ty ceny jsou denska fakt šílené. Vzpominám si, že jsem za BE a CE dával 4000kč učitěl mi udělal malou slevičku :D
Obrázek
Škoda 130 TDi
VW Golf IV TDi PD Variant

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 5306
Registrován: 04 říj 2004 16:24
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Dan »

ja mel na vojne C za 50kč kolek, E delali jen dva z celeho utvaru.

v listopadu 08 jsem uspesne dodelal CE, profesak + velkou motku, ted uz jen autobus a jeste si skocim udelat skoleni na 20tun nakladac.
Obrázek

Felda (17:08:25 31/07/2008)
ja si kupuji lpg khamo to je hudba budoucnosti

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 2895
Registrován: 10 črc 2004 13:59
Bydliště: okr. Kurvina.... tedy Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od tomoking »

Obrázek

VW R36 Policie


update:

5 ks P ČR Správa Jihomoravského kraje:
1. bleděmodrá - 5B9 9638 - Arctic Blue Silver
2. černá - 5B9 9645 - Deep Black
3. modrá - 5B9 9641 - Biscay Blue
4.
5.

5 ks P ČR Správa Středočeského kraje:
1. černá - 8S4 3201
2. černá - 8S4 3207
3. modrá - 8S4 3197
4.
5.

1 ks P ČR Správa Východočeského kraje:
1. modrá - 3H2 8341

1 ks P ČR Správa Severočeského kraje:
1. modrá - 5U3 1357

2 ks P ČR Správa Západočeského kraje:
1.
2.

2 ks P ČR Správa Severomoravského kraje:
1. černá - 5T7 8269
2.

Barvy Passat R36:
4 ks Artic Blue Silver (modro-stříbrná)
4 ks Biscay Blue (tmavě modrá)
4 ks Mocca Anthrazit (tmavě šedá)
4 ks Deep Black (černá)
řidiči jsou vystaveni šikaně ze strany policie za jednání, které ve skutečnosti není ohrožující, ale je v rozporu se zákonem

Uživatelský avatar
Denis.GTI
Příspěvky: 3669
Registrován: 05 dub 2007 19:33
Bydliště: Karviná/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Denis.GTI »

na rudne jezdi R36 uz bohuzel taky :(
EXcars
Skoda Favorit 135 LPG powa :lol:
Peugeot 309 GRi
Ford Escort MK5 1,6i 16V Cabrio
VW Golf GTi16v
Opel Astra F Cabrio C20NE
BMW E36 325i Cabrio
Opel Vectra Caravan 2,0 DTi
Renault Megane Cabrio

NOW
Opel Astra G Cabrio OPC Z20LET

Uživatelský avatar
Dave0401
Příspěvky: 11602
Registrován: 10 kvě 2005 13:20
Bydliště: D.L. City
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Dave0401 »

jo, kamos mi to rikal vcera taky, za mel tu cest cestou HA-OV potkat R36 (nastesti je to udejne docela naprehlednutelne auto :) )
AUDI TTS 2.0 TFSI S-Tronic Quattro (Stage 1: 320HP / 420Nm)
VW Jetta VI TSI
VW Golf VI TSI
Škoda Octavia 1.6 MPI

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy ... fakta a mýty .. aneb co je dobre vědet

Příspěvek od Luke_TDI »

Neprehlednutelne je z blizka ale z dalky to tak moc poznat nejde ale zas cloveka napadne co to za chuja stoji v zatacce :D
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Odpovědět

Zpět na „Karviná, Bohumín, Havířov a okolí“