instalace LPG?

Tuningová scéna v Karviné, Bohumíně, Havířově a okolí

Moderátor: Dave0401

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od wesly.TDI »

kua tu byla taka sranda a ja to tema neviděl :D každopičopádně Orralovka dobrý týpek :D :D :D

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od gloom »

Chlapi, koupil jsem alfu s lpg montovanou před 4lety u Szotka a koukám na techničák, že už jsem nějaký ten pátek měl být na revizi lpg. Kde byste mi doporučili s tím zajet? Seřídí mi i LPG nebo je revize jen o razítku a toť vše? Je tam jakýsi systém landirenzo. Díky.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: instalace LPG?

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

ÖMV Havířov. Vedle je plynař pod tím autobazarem ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od gloom »

Myslíš toto: http://autoplynhavirov.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ? Díky :)
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od gloom »

koukám, že hned vedle je http://www.autodsd.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; kde taky dělají lpg. Tak teď který je to.
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: instalace LPG?

Příspěvek od beck »

koukam na to tema tady chlapi a tak mě napadlo....sem od Prostějova.....myslíte,že se mi vyplatí jet na montáž do Polska? je to obyč A3ka 4válec 1.8T.... kdyby měl měkdo doporučení budu rád....unás to moc lidí nedělá a když už,tak za strašny peníze... 8)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
tanner540i
Příspěvky: 21
Registrován: 06 lis 2011 21:11

Re: instalace LPG?

Příspěvek od tanner540i »

Nevyplati, a tobe uz vubec ne. Zajed si do Olomouce za p. Adamcem, 1.8t dela za 25k tusim, s toroidem a tankovanim pod vickem a budes mit skusenyho cloveka co ti to dobre odladi. Neni to jen o montazi.. Jinak 1.8t neni uplne nejvhodnejsi motor na lpg
E39 540iA AC Schnitzer

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: instalace LPG?

Příspěvek od beck »

bohuzel s lpg vubec zadny zkusenosti nemam,zacal sem se o to zajimat az ted.....ma teda vubec vyznam to na ten motor davat?
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
tanner540i
Příspěvky: 21
Registrován: 06 lis 2011 21:11

Re: instalace LPG?

Příspěvek od tanner540i »

Jde o to, ze ten motor ma slabe steny mezi valci a nezvlada moc dobre odvadet vetsi teplo. Nadruhou stranu jich s lpg jezdi spousta :D , vetsina firem zabyvajicich se montazi lpg ti tyhle veci nerekne protoze to nevi, nebo proste neresi co s tim motorem bude za 100, 200k km.. Takze je to stejne na tobe.
Ja s timto motorem jezdil v A4 b5 za 9l benzinu, pozdeji za neco pod 11l plynu. Pri cene 37kc/l ba95 a 17kc/lpg (okoli olomouce) rozdil 1,4k/km. Pokud budes jezdit hodne kratke trasy, tzn budes casto startovat na benzin, bude uspora treba pouze 1kc/km. Takze po 100k km usetris 100k kc - 25k kc prestavba a mas doma 75k kc. Zalezi na najezdu..

Ja uz bych nemenil, ve sve 540i jezdim za 14l plynu + trasy min 20km takze jezdim za min nez 3kc/km, coz mi pri dnesnich cenach phm zadne podobne auto se srovnatelnym vykonem nemuze nabidnout. A pro me je mnohem prijemnejsi jezdit s V8 nez naftovou R4 :D
E39 540iA AC Schnitzer

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: instalace LPG?

Příspěvek od beck »

no ja prave jezdim spis delsi cesty vetsinou kolem 80-150km,takže prosto o tom uvazuju.....motor je v dobre kondici,je prekrouzkovany,saly a tesneni sem delal,nova vaha,svice,repas turba a lehce pridany tlak,takze za plynem jde pekne,ale bohuzel s moji nohou je to kolem 10ti litru stale :( naftu sem vyloucil uz nekdy v 18ti kdyz sem si koupil prvni auto....sem proste benzinovej typ. navic na to auto sem si uz proste desne zvykl a na denni jezdeni mi hrozne vyhovuje. navic jsou vymeneny podvozkovy dily vsechno co slo a novy brzdy....mel sem dilema,jestli ho prodat a koupit neco jinyho,ale pokud by sel plyn do do tohodle tak se rozhodovat nebudu,uz proto ze to auto znam a vim co v nem je...
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
sotomaior
Příspěvky: 1217
Registrován: 12 úno 2004 22:09
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od sotomaior »

o přestavbě na LPG s upravenou 1.8T je toho dost napsáno na skodahome, tak mrkni i tam...ale znám dost lidí s tímto motorem a LPG a při nezmrvené instalaci no problem
Škoda Octavia 1.9TDIFUN 4x4

Uživatelský avatar
gloom
Příspěvky: 331
Registrován: 05 črc 2004 11:04
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od gloom »

Sorry za menší "OT", ale nevíte jak je na tom s kvalitou LPG čerpačka Tomegas v Orlové - Porubě (bývalý Karimpex)? Slyšel jsem, že není plyn jako plyn. Tomegas jako takový by měl být kvalitní, ale jak zjistím, že opravdu berou plyn od Tomegas?
Alfa Romeo 145 1.6TwinSpark 88kw

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: instalace LPG?

Příspěvek od remix »

svantner3 píše:Kluci kde nejlevněji se dá namontovat do Fabia II 1.2 44kw LPG v Havířově a okolí , Dík za rady . :lol:
http://www.gazautomix.pl" onclick="window.open(this.href);return false; 8) profesionální přístup, včetně legalizace v ČR ;-)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: instalace LPG?

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

remix píše:
svantner3 píše:Kluci kde nejlevněji se dá namontovat do Fabia II 1.2 44kw LPG v Havířově a okolí , Dík za rady . :lol:
http://www.gazautomix.pl" onclick="window.open(this.href);return false; 8) profesionální přístup, včetně legalizace v ČR ;-)

dotaz: kolik vyjde LPG do V6, případě do V8 včetně legalizace nevíte?
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od BIGPAPA »

do samochodów 5 i 6 cylindrowych od 3200 zł
do samochodów 8 cylindrowych od 4200 zł
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
K & P
Příspěvky: 401
Registrován: 22 led 2006 19:33
Bydliště: Dolni lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od K & P »

BIGPAPA píše:do samochodów 5 i 6 cylindrowych od 3200 zł
do samochodów 8 cylindrowych od 4200 zł
u každeho auta je to individuálni do zmiňované audi V6 to vyšlo na 3950 pln včetně toroid 65l tankovani lpg pod výčkem nádrže + 2tis za zápis do tp u nás včr
ex ..: VW Golf III 95 lpg power :..
ex: blue metalic Ax LPG power
ex: red saxo lpg power :-)
white skoda 120 1,8 16v gti in progress
K & P/ kure

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: instalace LPG?

Příspěvek od remix »

Tak jest 8) a zapujceni nahradniho vozu zdarma :)
Přílohy
419764_573995625963284_2091993795_n.jpg
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Dacan »

chlapi, co to přimázávání (flashlube, každý páty vstřik benál apod) a ostatní pičovinky k LPG, má to smysl?
V servisu říkali že na starší motory není třeba ale že na dacie je, vrtá mě hlavou proč když mám koncepčně 10-20roku starou 1.6 z klija

Uživatelský avatar
K & P
Příspěvky: 401
Registrován: 22 led 2006 19:33
Bydliště: Dolni lutyně
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od K & P »

dacan: Tady je nejaky info http://www.lpg-obchod.cz/caste-dotazy-l ... flashlube/

remix : sorry na totok jsem zcela zapoměl :lol:
ex ..: VW Golf III 95 lpg power :..
ex: blue metalic Ax LPG power
ex: red saxo lpg power :-)
white skoda 120 1,8 16v gti in progress
K & P/ kure

roberttom
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2013 17:12

Re: instalace LPG?

Příspěvek od roberttom »

Zdravím pánové potřebuji poradit. 2 roky mám LPG v Hondě Civic a občas mi nepravidelně vyskakuje kontrolka motoru a vždy chudá bohatá směs, ale po par dnech nebo hned druhý den zhasla. Tak jsem to nijak neřešil, ale 25.2.2013 mi opět vyskočila kontrolka a po zjištění závady to jsou 4 chyby 71 72 73 74 a znamená to chyby zapálení válce. Podle manuálu by to mohly být špatné vstřiky, MAP senzor, EGR ventil, vůle ventilů, špatné zapalování, špatné palivo. Vyměnil jsem svíčky a nic se nezměnilo. Den předem tedy 24.22013 jsem natankoval plnou LPG Flaga (prý má být nejkvalitnější na trhu) kde jsem netankoval celou zimu. Předtím jsem tankoval Hunsgas nebo Kralupol na Benzině ul. Rudná v Ostravě-Zábřehu. Jsem z Ostravy okolí Zábřehu a na těchto pumpách jsem neměl nikdy problém s kontrolkou. Další věc co byla že mi kolega mechanik dělal ventily před tankováním jako každý rok a neshledal žádné větší vůle než by měly být. Tak se ptám jestli nevíte co to může být taková chyba? A za další kdo je dobrý mechanik na seřízení LPG Magic 2-3 Kdo to opravdu umí tady v Ostravě a okolí. HL Propan se začíná k tomu stavět celkem laxně i když je to její systém a montáž před 2 lety prováděl p. Fojtík z Darkoviček a k němu bych neposlal ani toho největšího nepřítele. Jo jinak jsem zapomněl dodat, že i když svítí tzhle chyby tak na autu to není vůbec poznat. Startuje jak má a po dálnici si to šustí i 200 km/h bez problémů. Zkuste poradit aspoň kdo umí dobře nastavit LPG

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: instalace LPG?

Příspěvek od barry »

a když přepneš na benzín tak ti to stále hlásí chybu?
a co lambda a váha, ty jsou v pohodě ?
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
Mr. Yaris
Příspěvky: 5235
Registrován: 12 úno 2004 11:01
Bydliště: Essen
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Mr. Yaris »

Já si nechal dát systém Elpigaz v Bašce. Po třech dnech se mi taky rozsvítila kontrolka motoru, tak jsem zavolal tam kde mi to montovali, mechoš to napíchl na komp, znovu seřídil a od té doby klid. Říkal, že když se to rožne znova, mám přijet k němu a nemám ty chyby nechat vymazat, aby si to mohl vyčíst a upravit.
Od konce listopadu mám najeto 7tis a zatím no problem. Jen občas v zimě haproval volnoběh, ale je to tím, že na Yarisu je neskutečně nízko, cca. 550ot/min.
Live4Ride Syndicate

http://www.youtube.com/watch?v=15_eg1YM9fg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: instalace LPG?

Příspěvek od barry »

kolik Zdendo žere ten vysavač na plyn? :-o
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
Mr. Favo
Příspěvky: 1545
Registrován: 30 čer 2004 20:47
Bydliště: Karviná

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Mr. Favo »

barry píše:kolik Zdendo žere ten vysavač na plyn? :-o
rikal neco kolem 6 a v zime 6,5.
Mazda xedos 9 2,5v6
bmw e39 523i
mercedes vito 116 cdi work car

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od wesly.TDI »

a má to výhodu že nemusí jezdit na pupmu, to zvládne doma :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Lukinho »

Kaj v dnesni dobe zajet udelat plyn, kde to udelaji kvalitne s fungujicim systemem a ne zadnou fuserinu ? Cena me ani tak nezajima, jako kvalita odvedene prace.... Ono kdyz se clovek podiva na recenze na netu, tak vicemene na kazdeho najde neco... :D :|

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Bolo1 »

Jsem spokojený s http://gazautomix.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; . Teď bych tam měl jet po roce na servis, s autem žádné problémy, na lpg zatím najeto cca 20tisíc.
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od pavelini »

Nejake osobni zarucene doporuceni zapadni cechy na montaz lpg do V8?
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: instalace LPG?

Příspěvek od Bolo1 »

Koukám, že tady moc lidí lpg do Hummera nedávalo. :D Jinak když jsem nechával předělávat auto, měli tam 2 hummry z CZ na montáž LPG. Prý jim tam jezdí z Čech s těmi auty hodně lidí. Takže spíš bych se ptal na LPG na nějakém Hummer foru, jestli něco takového v ČR je . :)
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace LPG?

Příspěvek od pavelini »

To mas svatou pravdu.
Mrknu se po nejakem foru, dekuji. 8)
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Odpovědět

Zpět na „Karviná, Bohumín, Havířov a okolí“