Jak vybrat to nejlepší povinné ručení

Tiskové zprávy, novinky na auto trhu, technika, srazy a nejen to :o)

Moderátor: Eiffel

admin
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: 26 říj 2012 13:19

Jak vybrat to nejlepší povinné ručení

Příspěvek od admin »

Pojištění vozidla je často významným výdajem do vašeho rozpočtu, pokud ale věnujete čas srovnávání, můžete ušetřit spoustu peněz.

Sazby pojištění se u jednotlivých pojišťoven značně liší, a to i pro stejného řidiče. Ačkoliv sazby pojištění mají tendenci v průběhu času růst, mohou také klesat. Pokud již pojištění máte, možná byste měli provést další kolo srovnávání, abyste zjistili, zda vaše pojišťovna stále nabízí nejnižší sazby.
K tomuto srovnání bude vaším ideálním parťákem kalkulačka povinného ručení.

mustang-g07f704270_1920.jpg


Mějte na paměti, že každá společnost, od které si vyžádáte nabídku, by vám ji měla být ochotna poskytnout zdarma. Některé pojišťovny sice požadují, abyste zaplatili malou zálohu na začátek pojistné smlouvy, ale nikdy by vám neměly za cenovou nabídku účtovat poplatek.

Jak postupovat při srovnávání jednotlivých nabídek pojištění?
Dejte si své informace dohromady
Pokud budete mít všechny informace po ruce ještě předtím, než se obrátíte na pojišťovnu, ušetříte si tak spoustu času. Je dobré znát informace o řidičském průkazu, čísle vozidla, počtu najetých kilometrů, historii řidiče a historii pojištění. Pokud do své pojistné smlouvy budete chtít přidat i další řidiče, budete potřebovat i jejich údaje.

Zvolte správnou výši krytí
Každá smlouva má minimální požadovanou úroveň krytí odpovědnosti, pokud ale máte pocit, že minimální výše nestačí, je výhodné si vyžádat nabídku vyšší úrovně krytí. Je lepší mít vyšší pojištění než mít naopak nedostatečné, které vám toho v případě potřeby moc nepokryje. Pokud vaše pojištění odpovědnosti nestačí na pokrytí škod při nehodě, budete muset tyto náklady uhradit z vlastní kapsy.

Doplňková připojištění
Rozhodněte se, zda chcete zůstat u pojištění odpovědnosti, nebo si pořídit plné krytí. Pojištění odpovědnosti nekryje vaše vozidlo ani zranění v případě nehody. Pokud chcete, aby bylo vaše vozidlo pojištěno, budete si muset zakoupit havarijní pojištění. Chcete-li svůj vůz chránit před krádeží nebo poškozením vlivem počasí, budete si muset vyřídit další připojištění.

Začněte shromažďovat a porovnávat nabídky
● Abyste získali co nejlepší srovnání nabídek, budete chtít srovnat alespoň tři nabídky povinného ručení od různých pojišťoven.
● Snažte se získat kombinaci nabídek od národních a domácích společností.
● Ujistěte se, že všechny nabídky zahrnují stejnou výši krytí a spoluúčast. Každé společnosti byste měli poskytnout naprosto stejné údaje o řidičích a vozidlech, která si přejete pojistit, Nezapomeňte se podívat, na jaké slevy máte nárok a nebojte se zeptat o výhodnější balíčky.

Jak pojišťovna vypočítává nabídku?
Při výpočtu nabídky se pojišťovna zabývá kompletním profilem řidiče, aby posoudila, jak rizikové je pojistit daného řidiče.

Pojistná historie: Pokud si v rámci pojištění vozidla zakoupíte pouze nejnutnější minimum, pojišťovny vás budou považovat za nedostatečně pojištěné a za větší riziko než řidiče, kteří si zakoupí dodatečné krytí. Můžete také očekávat, že budete platit vyšší sazby, pokud máte v historii pojištění mezery. Řidiči s historií nepřetržitého pojištění, vyššími limity odpovědnosti a menším počtem pojistných událostí mohou získat levnější nabídku.

Řidičské návyky: Při výpočtu nabídky pojištění vozidla pojišťovny zohledňují také to, kolik kilometrů ujedete a zda vozidlo používáte k práci nebo k zábavě. Řidiči, kteří používají svůj vůz k podnikání, mají tendenci trávit na cestách více času, což je vystavuje většímu riziku nehody. Společnosti se také budou zabývat tím, kolik máte v rejstříku pokut za překročení rychlosti, řízení pod vlivem alkoholu a nehod. Pokud máte čistý rejstřík, můžete očekávat
nižší sazby.

Vaše vozidlo: Luxusní vozidla, výkonná vozidla a modely zahraniční výroby jsou dražší na opravu, a proto je jejich pojištění dražší. Pokud řídíte domácí model nebo vozidlo, které není stavěné na rychlou jízdu, například sedan nebo dodávku, jste pro pojišťovny méně rizikoví.

Nyní, když znáte kroky, které byste měli podniknout při porovnávání nabídek pojištění, a víte, co se podílí na stanovení těchto nabídek, můžete se rozhodnout, jaký typ pojištění je pro vás vhodný. Podívejte se na nabídku nejlepšího povinného ručení.
mustang-gac41e7031_1920.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na „News Room“