Projekt VelociRaptoR 1000

Tiskové zprávy, novinky na auto trhu, technika, srazy a nejen to :o)

Moderátor: Eiffel

admin
Administrátor
Příspěvky: 190
Registrován: 26 říj 2012 13:19

Projekt VelociRaptoR 1000

Příspěvek od admin »

Ve VelociRaptoR 1000 od Hennessey domů na Vánoce nepojedete už jen proto, že do jeho dokončení zbývá ještě několik měsíců. Až ho však plně odhalí, bude výkonem konkurovat původnímu Bugatti Veyron.

VelociRaptoR 1000 od Hennessey, který vychází z Fordu F-150 Raptor R, slibuje o více než 40 % vyšší výkon než sériový vůz a výkon v jakémkoli terénu, který z něj udělá jeden z nejrychlejších vozů. K dodatečnému výkonu se přidá několik vizuálních úprav a speciální emblémy, které celou proměnu završí.

V sériové podobě používá F-150 Raptor R stejný motor jako Mustang Shelby GT500. Přeplňovaný osmiválec o objemu 5,2 litru však modrý ovál vylepšil a dosahuje výkonu 700 koní (710 PS/522 kW) a točivého momentu 640 Nm. V rukou společnosti Hennessey se tento agregát dočká dalších úprav, které podle jejich původního odhadu zvednou výkon na téměř 1 000 koní (1 014 ps / 746 kW) a přes 850 Nm.

Co tedy udělají, aby z něj vymáčkli tolik výkonu? Za prvé, zbaví ho přeplňování 2,65 litru a dají mu 3,8 litru. K tomu přidají nový řemen přeplňování, větší vstřikovače paliva, vysokoprůtokové sání a modernizované palivové potrubí. Nový software motoru zajistí jeho hladký chod, což přispěje k těm dalším divokým koníkům běžícím pod kapotou. Po obvyklé kalibraci, před zkušebními jízdami v laboratoři a na okruhu, bude vůz připraven k expedici.

"Hennessey VelociRaptor je nejprodávanějším upraveným výkonným vozem na světě, kterých jsme postavili tisíce pro zákazníky po celém světě," řekl generální ředitel John Hennessey. "VelociRaptoR 1000 výrazně zvyšuje výkonnostní laťku, pokud jde o samotný výkon. Když k tomu připočteme charismatické kvílení přeplňování a charakteristický zvuk výfuku z unikátního osmiválce s příčným rozvodem, je tento balíček nepřekonatelný."

Jak jsme vás již informovali, tuner ze státu osamělé hvězdy poskytne modelu F-150 Raptor R kromě mechanických úprav také několik vizuálních vylepšení. Bude tak mít nový přední a zadní nárazník, LED světelnou lištu a 20palcová kola obutá do 37palcových terénních pneumatik. Další informace, které kolemjdoucím napoví, že se dívají na ještě působivější verzi vozu, budou nová loga a plaketa s pořadovým číslem.

Zájemci mohou již nyní složit zálohu na VelociRaptoR 1000 u autorizovaných prodejců Ford nebo u společnosti Hennessey. Společnost zatím neuvedla, kolik celý balíček i s vozem stojí, ale jak si lze představit, bude to všechno, jen ne levné. První exempláře by se měly na silnice dostat příští rok, přičemž je bude doprovázet záruka 2 roky/24 000 mil (38 624 km).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Emanuel Bacigala
Příspěvky: 12
Registrován: 10 čer 2014 09:57

Re: Projekt VelociRaptoR 1000

Příspěvek od Emanuel Bacigala »

V tomhle autě je to blbost, ale jinak moc pěkné.

Zpět na „News Room“