Sportovní podvozek, pružiny a stavík - Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Tiskové zprávy, novinky na auto trhu, technika, srazy a nejen to :o)

Moderátor: Eiffel

admin
Administrátor
Příspěvky: 182
Registrován: 26 říj 2012 13:19

Sportovní podvozek, pružiny a stavík - Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Příspěvek od admin »

Před tím, než se rozhodnete si zvýšit, nebo naopak snížit vozidlo, je potřeba znát rozdíly mezi jednotlivými druhy podvozků. A právě na následujících řádcích na vás čeká představení těchto odlišností. Co se týče samotné montáže podvozku, tak té se za vás rád chopí třeba Autoservis Děčín.

Podvozky se liší možnostmi úpravy výšky vozu
Tím vůbec nejzásadnějším rozdílem je, že každé z těchto řešení umožňuje odlišnou změnu výšky vozidla. Zatímco díky sportovnímu podvozku si lze s výškou vozu vyhrát opravdu do sytosti, tak sportovní pružiny v kombinaci se sériovými tlumiči umožňují pouze snížení vozu, a to navíc ne nikterak zásadní. Avšak i drobné snížení se dokáže postarat o to, že litá kola zapadnou hezky do blatníku a zvýší se tak estetická úroveň vozu.
Výškově stavitelný podvozek je pak jakýmsi kompromisem mezi těmito dvěma řešeními. Výhodou stavíku je rovněž to, že výšku lze odladit skutečně po milimetrech - v možnosti optimalizace výšky vozidla tedy nemá mezi těmito řešeními absolutně konkurenci. Díky tomu je tak zaručen optimální balanc mezi funkčností a vzhledem podvozku. Oproti ostatním řešením je ale montáž výškově stavitelného podvozku vůbec nejobtížnější.

Sportovní podvozek má nejlepší jízdní vlastnosti a výdrž
Pokud bychom se měli pobavit o odlišnostech sportovního podvozku, jež je kombinací sportovních pružin a sportovních tlumičů prodávaný v setu, tak prim jednoznačně hraje to, že po montáží nabízí nejlepší jízdní vlastnosti. Zásluhou tohoto podvozku tak poznáte, co je to skutečná sportovní jízda. Dotčen navíc není nikterak výrazněji ani jízdní komfort - kvalitní pružiny a tlumiče dokáží pokrýt veškerou energii z děr na vozovce. Stejně tak sportovní podvozek zaručuje nejdelší životnost ze všech, neboť je nejméně náročný na jednotlivé komponenty.
Řešením snížení podvozku je též kombinace sportovní pružiny + sériový tlumič. Od ní můžete čekat nejjednodušší montáž - hravě ji zvládnete provést i sami. Dále se pružiny mohou oproti výše zmíněným řešením chlubit i daleko nižší cenovkou. Avšak mají i své stinné stránky - jmenovitě je kvůli nim ztracena funkce a vyváženost celého podvozku. Proto spíše doporučujeme preferovat kompletní sady sportovních tlumičů a pružin.

Rozcestník s rozdíly aneb Jaký podvozek se bude hodit zrovna vám?
Možnost určit si výšku podvozku dle libosti. -> Výškově stavitelný podvozek
Chci, aby mě vyšel co nejlevněji. -> Sportovní pružina + sériový tlumič
Nejlepší jízdní vlastnosti.-> Sportovní podvozek
Jednoduchost montáže. -> Sportovní pružina + sériový tlumič
Chci, aby mi dlouho vydržel. -> Sportovní podvozek
Maximální funkčnost a zároveň estetičnost podvozku. -> Výškově stavitelný podvozek

bmW_ao.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na „News Room“