eko likvidace

Tuningová scéna v Opavě a okolí

Moderátor: fonz

vojt4s
Příspěvky: 8
Registrován: 22 čer 2008 17:28
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: eko likvidace

Příspěvek od vojt4s »

L.A.M.A. píše:Vojt4s: na Plzni meste to jde a Plzen sever mi to neuznava. Kdyz sem jim prinesl zneni zakona tak mi to neuznali. Takze zase kocourkov.
vytisknu paragrafy pro jistotu spek

GEORGENO
Příspěvky: 79
Registrován: 29 zář 2011 23:35

Re: eko likvidace

Příspěvek od GEORGENO »

Ted to resime na Probeclubu... Autor DiabloV6...
_______________________________________________________________________________________________________

Vyřazení silničního vozidla
z registru silničních vozidel
§ 13
(1) Okresní úřad rozhodne o vyřazení silničního motorového vozidla a přípojného vozidla z registru, pokud

a: motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo nebo zanikl účel jejich využití ,
b: zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla zavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se téhož vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru),
c: zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě sedmi dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

(2) Okresní úřad vyřadí silniční vozidlo z registru na žádost vlastníka silničního motorového vozidla a přípojného vozidla. Žadatel předloží s žádostí o vyřazení silničního vozidla z registru i doklad o jeho likvidaci nebo jejich dalšího využití.
(3) V případech podle odstavce 1 písm. a) nebo c) rozhodne okresní úřad na žádost vlastníka silničního motorového vozidla a přípojného vozidla o dočasném vyřazení silničního vozidla z provozu na pozemních komunikacích
____________________________________________________________________________________________________________

Prohlášení o zániku využití osobního automobilu
(dle ustanovení § 13 odst. 2 zák.č. 56/2001 Sb., o provozu na pozemních komunikacích)

Já, František Vopršálek, nar. XXXXx, bytem XXXXXX, jako vlastník osobního automobilu Škoda XXX, RZ KH XX-XX, rok výroby 198X, číslo karosérie XXXXXX, předkládám k žádosti o vyřazení silničního motorového vozidla z registru jako doklad dalšího využití motorového vozidla toto prohlášení a přiloženou fotodokumentaci:

Prohlašuji, že zanikl účel využití tohoto vozidla, neboť jej od r. 200X neužívám k provozu na pozemních komunikacích, ale slouží jako XXXXX(dětská herna,sklad řeva na zimu, králíkárna nebo si tam dejte co potřebujete), což dokládám fotografiemi jeho současného stavu a využití.



V Kutné Hoře dne 2. února 2009 František Vopršálek podpis:




příloha: X ks fotografií současného stavu vozidla

:mavani:

vojt4s
Příspěvky: 8
Registrován: 22 čer 2008 17:28
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: eko likvidace

Příspěvek od vojt4s »

někdo říkal i stavba sportovního vozidla, co říkáte na tohle?
fotky se mi brát nechce, zatím mi to stojí na kolech, a na pohled "chybí" jenom motor a interiér.. :?: proto se mi tam nechce psát, že to bude/je kralikarna...

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: eko likvidace

Příspěvek od phaeton_esc »

Nevíte někdo jaká je aktuální praxe při likvidaci?

Situace je taková, že moje Punto má relativně prorezlou podlahu a dávat peníze za vyvaření se mi nechce. Prodej taky asi nemá smysl, protože odešlo i servo (oprava cca 7 tisíc) + výpalný 2000kč. Takže bych chtěl auto prodat na díly. Eko likvidace se mi moc nezamlouvá, v servisu u nás ve městě ho sice zlikvidujou zadarmo a dostanu 1000kč na ruku, jenže při prodeji na díly dostanu víc.

Funguje stále ještě čestný prohlášení, že auto bude fungovat jako bouda, přístřešek etc. např. na zahradě?
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Odpovědět

Zpět na „Opava a okoli“