Brzdy pro V40

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
TommiL
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2014 16:38
Bydliště: Adelshofen, Germany

Brzdy pro V40

Příspěvek od TommiL »

Hi, chci na své V40 z roku '00 nahradit sériové brzdy za sportovnější, protože série jsem cca po roce ježdění úspěšně odrovnal (kotouče šly do vrtule :evil: ). Mám vyhlédnuté kotouče Zimmermann v kombinaci destičkami Ferodo DS Performance, ale netuším zda budu muset měnit i sériové třmeny, případně brzdové hadičky a upravovat uchycení třmenů... Může mi někdo poradit? Moc děkuji za Vaše rady.
Volvo V40
bylo Ford Mondeo 2,0 Zetec

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy pro V40

Příspěvek od Tom_ »

pokud das kotouc i desticky ktere na auto sedi, tak nemusis menit ani trmeny,ani hadicky...vubec nic.Jen vymenis kotouce a desky....
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy pro V40

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Zkus vyměnit origo komponenty za origo, ale kvalitnější a uvidíš co s tím provedeš po pár(tisících) kilometrech 8)
Pak kdyžtak, kdyby ti to nestačilo, řeš nějaké větší třmeny atd, rozdíl v investici je obrovský.

Za sebe můžu doporučit komponenty Black Diamond, koupíš od nich jak desky tak kotouče, přímo z UK se dají objednat za super ceny... Kdybys nevěděl kde hledat, tak zkus napsat Libor12 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

TommiL
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2014 16:38
Bydliště: Adelshofen, Germany

Re: Brzdy pro V40

Příspěvek od TommiL »

LiberaleMiguel2 píše:Zkus vyměnit origo komponenty za origo, ale kvalitnější a uvidíš co s tím provedeš po pár(tisících) kilometrech 8)
Pak kdyžtak, kdyby ti to nestačilo, řeš nějaké větší třmeny atd, rozdíl v investici je obrovský.

Za sebe můžu doporučit komponenty Black Diamond, koupíš od nich jak desky tak kotouče, přímo z UK se dají objednat za super ceny... Kdybys nevěděl kde hledat, tak zkus napsat Libor12 8)

Díky za rady,
co se týče originálních sériových brzd, kupuji jen od dodavatelů do automobilek Ferodo a ATE. Na mém předchozím autě Ford Mondeo jsem měl vpředu kotouče Brembo a desky ATE a vzadu bubny a obložení Ferodo a taky jsem je unavil :D sice o kousek dýl. Chci proto zkusit dát sportovnější, ale ne úplně sportovní, vím o problému s brzdným účinkem za studena. Takže hledám nějaký kompromis s větší životností a dobře čitelným dávkováním a přitom s funkčností již od začátku, ne až po ujetí několika kilometrů .. v cenové relaci cca do 350 Euro na nápravu. Můžete mi dát nějaký tip. Koukal jsem i na brzdové systémy od EBC, máte s nimi někdo zkušenosti?
Naposledy upravil(a) TommiL dne 14 zář 2014 17:59, celkem upraveno 2 x.
Volvo V40
bylo Ford Mondeo 2,0 Zetec

Uživatelský avatar
STANDA 480
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2010 16:50
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdy pro V40

Příspěvek od STANDA 480 »

Jakou maš motorizaci? Nemá třeba S,V40 2,0 T4 větší brzdy? 40citky neznám ale řešil jsem to na S 60tce a dostal jsem tam brzdy z XC 90.....
S 60 2,5T AWD Simons 2,5", BSR Stage2, 18" BBS
Bylo Volvo 480 Turbo

TommiL
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2014 16:38
Bydliště: Adelshofen, Germany

Re: Brzdy pro V40

Příspěvek od TommiL »

STANDA 480 píše:Jakou maš motorizaci? Nemá třeba S,V40 2,0 T4 větší brzdy? 40citky neznám ale řešil jsem to na S 60tce a dostal jsem tam brzdy z XC 90.....

Ahoj mám V40 D4192 T2, žádné dělo to není, kotouče jsou vzadu 260mm a vpředu 280mm, mám ho cca rok bylo po výměně brzd a všeho okolo, ale za rok jsem brzdy unavil. Po jedné vyjíždce tak, že smrděly a od té doby i brzdily hůře, proto zvažuji ne serie, ale trochu ostřejší brzdy.. Jinak jsem sním spokojen, jen ty brzdy nic moc..
Volvo V40
bylo Ford Mondeo 2,0 Zetec

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“