Jak rozebrat třmeny brzd?

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Stalmik
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2007 13:11
Kontaktovat uživatele:

Jak rozebrat třmeny brzd?

Příspěvek od Stalmik »

Zdravím všechny. Chci si nalakovat třmeny brzd, ale nevím jak je rozebrat.Četl jsem, že je lze lakovat přímo na autě ale pískají mi destičky tak bych je hned zdrsnil a udělal náběhy a tak.. Poraďte docela to spěchá!! Mam Peugeot 406.. Díky :wink:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Tak tady mas fotku pro inspiraci:

Obrázek

Neni to sice z Pazouta, ale princip byva stejnej. Povolis spodni sroub, vyklopis tu cast s pistkem a hadickou a vyndas desticky. Tahle cast jde vysunout ven, ale abys ji mohl celou odmontovat, musel bys i odpojit hadicku s brzdovou kapalinou, coz je celkem zbytecny, protoze pak by bylo potreba odvzdusnit brzdy, dolivat kapalinu atd. Zbytek co zustal na aute jde odmontovat v pohode, drzi ho dva srouby - spodni a horni. Pokud si pistek nejak sikovne pridratujes nebo privazes v poloze "otevreno", neni problem to nabarvit cely na aute a nemusis nic slozite odmontovavat.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Stalmik
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2007 13:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stalmik »

Ok mrknu na to.. Momentálně nemlžu auto je v servisu ale hned jak ho budu mít doma mrknu a dam vědět.. Zatim díky za radu!! 8)

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat třmeny brzd?

Příspěvek od Idaho »

hmma co postup na repase brzdičů?? nevíte nekdo,nemáte web s postupem?? Zkoušel jsem rozhýbat starý pístek a zajel dovnitř a ven semu nechce..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jak rozebrat třmeny brzd?

Příspěvek od Beaver »

Idaho píše:hmma co postup na repase brzdičů?? nevíte nekdo,nemáte web s postupem?? Zkoušel jsem rozhýbat starý pístek a zajel dovnitř a ven semu nechce..
To je ale hajzl :lol: No nevim, obvykle ho vytlaci ven zase tlak z brzdove soustavy. Jinak az ho dostanes uplne ven, tak zrejme asi ocisitit a vylestit az bude povrch jak psi kulky. Pak nejaky mazivo a novy tesneni. Videl jsem nadhernou sadu pro praci s brzdama, byl tam tool na zamacknuti pistku, coz se mi libilo nejvic, protoze to vzdycky resim ruznyma klestema, svorkama apod.

Zhruba asi takovahle:
Obrázek
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“