Zápis kol do TP

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Chudy
Příspěvky: 245
Registrován: 06 bře 2004 14:56
Bydliště: Příbram/Beroun/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudy »

Laconi píše:
SPEEDY tuning píše:tak v tom pripade asi i to cislo bude nejakej nesmysl ze?
Ne jen to moje, jinak bych se přikláněl k tomu co psal Ondras, mám taky Alessia tak zajdu do obchodu kde sem je kupoval a zeptám se tam co a jak :?:
Tak pak dej vědět jak si pochodil :wink:
Chudy

Uživatelský avatar
SpeedyS4
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 kvě 2004 01:44
Bydliště: Teplice, ČR Kontakt: 777280206
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SpeedyS4 »

jo to bys mohl, protoze s tou pojistovnou by to byl docela problem, kdyz ti neproplatej bouracku, k cemu je pak havarijni pojisteni
http://www.racingforum.cz
http://www.teplice-tuning.cz

Subaru Impreza WRX STI 02 - 300PS

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Já sem teď řešil bouračku, nechával sem si fotit auto u likvidátora český pojišťovny a tak sem se ho ptal co se děje když někdo má bouračku a má na autě kola jiný než v TP a von řikal že by to jednak musela bejt moje chyba a hlavně by se ve vyšetřování muselo potvrdit, že ten nepovolenej rozměr gum měl na nehodu zásadní vliv. Třeba když k tý nehodě přijeli policajti tak na pneu nebo na rozměr kol vůbec nekoukali a já jel na to focení asi až za 5 dní, takže bych měl hafo času tam dát zpátky legální kola (já je měl, nový sem ještě nenazul) tak nevim, horší by to bylo kdyby ste auto zrušili úplně a nemohli ty kola do příjezdu likvidátora vyměnit :ja_nic:

Každopádně se pokusim je na to auto legálně dostat, mám na to ještě čas, kola chci nasadit až někdy v březnu :?:

Uživatelský avatar
FanyT
Příspěvky: 153
Registrován: 25 čer 2004 22:31

Příspěvek od FanyT »

Já mam v TP zapsaný tyhle:
alternativní pneu: 155 R13 76Q; 175/70 R13 76Q; 185/60 R14 76Q; 195/50 R15 82H; 215/45 R15 85V
a ráfky:
5.0 J × 13; 5.5 J × 13; 6.0 J × 14; 7.0 J × 15
Nemam sice šajn jak je tam kdo zapsal (už sem to tak koupil), ale uvádim to pro info, když se ptá "seaťák"
Citroën-C4 Picasso-1.6 HDi
Mazda-121-1.3

Uživatelský avatar
NTI
Příspěvky: 371
Registrován: 04 lis 2004 08:05
Bydliště: Praha - za cernakem, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NTI »

FanyT: tak tomu rikam slusnej rozsah az k 215/45 R15 :o))

Ja mam docela problem, serovy kola mam v TP zapsany 185/55 R14 s rafkama 5,5 J x 14
A chci tam dat pneu 215/35 R16 s rafkama 7,7 J x 16 ET18!!, ted nema po urce velky TP ale jestli se nemejlim tak se tam pise i ET ne ?? ... seriovky maj ET neco kolem 40 a ty 215/35 R16 maj ET 18 ... co jsem se dival tak jsem nasel na moje auto s certifikatem TUV jedvic 195/45 R15 s 7 J x 15 RT 38 :(

Nio

Příspěvek od Nio »

To SPEEDY:Dej pak vedet jak jsi dopadl s tema kolama do TP.Mam taky Octavu a taky Allesia Turbo 7,5x17 a chtel bych to zapsat do TP.Dik za info Nio

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

NTI: ET se nepíše nebo alespon ja ho tam nemam
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

YANEK
Moderátor
Příspěvky: 4134
Registrován: 12 úno 2004 21:09
Bydliště: Mindžapůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YANEK »

PJ píše:NTI: ET se nepíše nebo alespon ja ho tam nemam
:nono: ale jo píše já ho tam měl vždycky :?:
:silly:Obrázek
www.astra-g.cz BAD TOYS FOR FAT BOYS
www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
www.autovit.cz Servis vozidel opel

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

YANEK: koukal sem znova a nemam to tam psaný, ale je možný že někomu ho tam píšou
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Nio

Příspěvek od Nio »

Tak jsem se chtel jeste zeptat zda nebudu nic potrebovat.Mam TUV od vyrobce kol Alessio 7,5x17 pro Octavii i s pouzitelnymi gumami ty jsou tam 3x rozmery, je tam zapsane vse i to ET.Tak ted uz staci skocit na dopravku a nechat si to zapsat? nebo potrebuji k tomu jeste neco?
Dik za info

Co treba narazniky tam se to dela stejne s tim zapsani do TP?

elit
Příspěvky: 15
Registrován: 08 zář 2004 11:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od elit »

No ja jsem pro moji byvalou VR6 taky menil gumy a stacilo napsat na zastoupeni VWm odtamtud mi poslali homologaci...dobirkou za 600Kc a s tim jsem zasel na dopravku kde mi to nasledne pripsali do technicaku.
sem bitKar

Uživatelský avatar
rokkas
Příspěvky: 78
Registrován: 05 čer 2005 21:36
Bydliště: SLOWWWENIA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rokkas »

Ono to tady u nas v Slovinsku je asi podobne jako v D ci A protoze kdyz si clovek chce neco zmenit na aute tak ten dil musi mit TUV a pak je treba technicka a zapsani do velkeho tehnicaku... Proto napriklad cekam az nasetrim na vyfuk protoze tam nesmim dat UNI... nema TUV a timpadem mi muzou dat pokutu 120 000SIT = 15 000KC... a to plati za kazdou ecicku jako treba pedaly, hlavice radicky apod:)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak sem to dokazal ....

a jsem poucen, ze to opravdu neni jen tak ...

Popisu to od zacatku...

Vyzvedl jsem si TP na Leasingovce s plnou moci o nakladani s TP (duvod:"zapsani variabilniho provedeni vozidla")

od Alcaru jsem obdrzel Typovy list, na ktery se mi mel podepsat prodejce a nasledne i technik "K" ze stanice technicke kntroly.

Na mem TYPOVEM listu byl vsak jako technik podepsan PNEUservis, ktery montaz provadel. ( ano skoro jsem na DI plakal ... chteli to cele znova,
ale asi jsem plakal dost ) takze prepsani nakonec stacilo ... to jsem jeste netusil jak "prepisovani" miluji

Nasledne jsem byl odeslan na STK ke kontrole. Tam tvrdili, ze toto nikdy pro nikoho ndelelali (a delat nehodlaji ), nakonec provedli kontrolu "na zadost zakaznika" a za 150,- mi napsali papir kde potvrzuji, ze na vozidle jsou namotovana kola dle Typoveho listu )))) (proc bych tam asi jel s jinyma, ze?)

http://www.hdsoft.cz/download/getz/Alcar_final.jpg

Odtud zpet na DI opet ke stejne referentce .... Koukam pane, ze vozidlo je na ICO ... zivnostensky list prosim (ano moje chyba, nemel jsem = dalsi 3 min. place)

Nasledne diskuze o tom, ze mi mohou zapsat pouze rozmer pneu na vozidle v tuto chvili osazeny / .... kdyz jsem argumentaci doprovodil zurivou gestikulaci a odvolavanim se na vsechno mozne .... prisel sam o velky sef-ik oddeleni a rozhodl, ze ANO ) ... velmi se mi ulevilo a zapisu rozmeru, byt mensiho na 14", jsem se vzdal a radsi ani nepokousel v duchu se radujice, ze je to "TAM" ..... omyl )

Pani vse vytiskla ja zaplatil 50,- a vyskotacil z kancelare .... a i pred dnesnich 28stC mne polil pot jeste vice ... ta ...ta ...REFERENTKA jedna oskliva ... zku...a ten nejdulezitejsi radek ... proste za tech svejch 50,- nedokazala ani opsat typovy list. Jak to vyresila se kouknete sami ...

http://www.hdsoft.cz/download/getz/TP_vyjimka.jpg

Nejhorsi je, ze uz jsem ji v tom spechu nedonutil napsat si to qsobe do toho jejich evidencniho systemu ... holt tam jeste zavolam a nedelam si iluze, ze tam budu muset jet.

Jen pro Vasi predstavu se mi toto vse podarilo v neuveritelnych 60min. (v 17:00 DI zavira)

Uživatelský avatar
eSafa
Příspěvky: 64
Registrován: 10 dub 2005 08:17
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eSafa »

Anonymous píše:Tak sem to dokazal ....

a jsem poucen, ze to opravdu neni jen tak ...

Popisu to od zacatku...

Vyzvedl jsem si TP na Leasingovce s plnou moci o nakladani s TP (duvod:"zapsani variabilniho provedeni vozidla")

od Alcaru jsem obdrzel Typovy list, na ktery se mi mel podepsat prodejce a nasledne i technik "K" ze stanice technicke kntroly.

Na mem TYPOVEM listu byl vsak jako technik podepsan PNEUservis, ktery montaz provadel. ( ano skoro jsem na DI plakal ... chteli to cele znova,
ale asi jsem plakal dost ) takze prepsani nakonec stacilo ... to jsem jeste netusil jak "prepisovani" miluji

Nasledne jsem byl odeslan na STK ke kontrole. Tam tvrdili, ze toto nikdy pro nikoho ndelelali (a delat nehodlaji ), nakonec provedli kontrolu "na zadost zakaznika" a za 150,- mi napsali papir kde potvrzuji, ze na vozidle jsou namotovana kola dle Typoveho listu )))) (proc bych tam asi jel s jinyma, ze?)

http://www.hdsoft.cz/download/getz/Alcar_final.jpg

Odtud zpet na DI opet ke stejne referentce .... Koukam pane, ze vozidlo je na ICO ... zivnostensky list prosim (ano moje chyba, nemel jsem = dalsi 3 min. place)

Nasledne diskuze o tom, ze mi mohou zapsat pouze rozmer pneu na vozidle v tuto chvili osazeny / .... kdyz jsem argumentaci doprovodil zurivou gestikulaci a odvolavanim se na vsechno mozne .... prisel sam o velky sef-ik oddeleni a rozhodl, ze ANO ) ... velmi se mi ulevilo a zapisu rozmeru, byt mensiho na 14", jsem se vzdal a radsi ani nepokousel v duchu se radujice, ze je to "TAM" ..... omyl )

Pani vse vytiskla ja zaplatil 50,- a vyskotacil z kancelare .... a i pred dnesnich 28stC mne polil pot jeste vice ... ta ...ta ...REFERENTKA jedna oskliva ... zku...a ten nejdulezitejsi radek ... proste za tech svejch 50,- nedokazala ani opsat typovy list. Jak to vyresila se kouknete sami ...

http://www.hdsoft.cz/download/getz/TP_vyjimka.jpg

Nejhorsi je, ze uz jsem ji v tom spechu nedonutil napsat si to qsobe do toho jejich evidencniho systemu ... holt tam jeste zavolam a nedelam si iluze, ze tam budu muset jet.

Jen pro Vasi predstavu se mi toto vse podarilo v neuveritelnych 60min. (v 17:00 DI zavira)
Ja byl na registru ani ne 20min. Stacilo mi potvrzeni od Toyoty, ze mnou pozadovany rafek a pneu muzu pouzivat na corolle a na registru vozidel to bez problemu za 50CZK zapsali... 8)

Tifossi
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2012 13:48

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Tifossi »

Zdravim vsechny,
mam orig kola BMW 18 palcu, 8J. Ale dle TP musim dopredu dat 205/45 a dozadu 225/40. Ten predni rozmer je totalne ujety vyrabi to snad dva vyrobci a pouze v RTF... jak je to kdyz bych potrebovat dopsat jen jiny rozmer pneu do TP? Na ruznych strankach co jste nekteri tady pridali do prispevku jsem si nasel na BME e81 tuto moznost - vsude dat 225/40...
Predem dekuji, jsem z Brna, kdyby tu byl nejaky co to umi udelat :)
Tom

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Ondras- snažim se tento problém řešit v tomto tématu:

http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f ... &p=2065414" onclick="window.open(this.href);return false;

Můžeš se na to mrknout a poradit jak na ně?

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Sleduj data příspěvků ty mongole spek
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od SomČarovný »

pan Pavka bude hodně povedenej troll :lol: :lol:
7GTD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“