Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od AlesiBoss »

smazano
Naposledy upravil(a) AlesiBoss dne 11 črc 2014 18:26, celkem upraveno 1 x.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Gauner7
Příspěvky: 60
Registrován: 11 črc 2006 16:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Gauner7 »

Jeden debil se ptá jestli může druhý debil žádat odškodnění za svou vlastní debilitu a třetí debil nikdy není pozadu se svým análním alpinismem :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů ale spousta držitelů řidičského oprávnění

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Jarbi »

Gauner7: 8) :D :D

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od AlesiBoss »

smazano - vsechny vas tu miluju ;) a az se jednou potkame tak dame radsi panaka - zvu...
Naposledy upravil(a) AlesiBoss dne 11 črc 2014 18:05, celkem upraveno 1 x.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Stalo se to při rychlosti asi 15km/h, proč tam byli hasiči nevím, je vesměs jedno kdo to dojebal...
U některých bouraček jsou zavolání orgáni dřív než vůbec řidič vyleze z auta, takže řešit kdo koho proč volal je mimo...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Jardafox »

nesouvisí to sice s předvoláním, ale mám pocit, že se v tomhle tématu pár čertů pohybuje, tak bych mohl mít přímo od zdroje
situace:
přijíždím na křižovatku
https://www.google.com/maps/place/Badmi ... ebd39703fc" onclick="window.open(this.href);return false;
a hodlám pokračovat rovně, směrem do tý slepý ulice
po pravý ruce vede směrem OD tý křižovatky jednosměrka - tzn nemusím se koukat do prava, jestli někdo nepřijede z prava, páč by neměl, ALE teď tam nedávno přibyl cyklopruh, kterej vede jakoby směrem DO tý křižovatky. zprava tím pádem můžou jezdit cyklisti. musím jim dávat přednost? je nějak v zákoně definovanej cyklopruh? není to totiž přímo pruh třeba s červeným povrchem tak jak to většinou bejvá, ale po cca 15 metrech šipky s obrázkem cyklisty
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Bobek »

A má tam cyklista ukončení cyklostezky? Někde se totiž stává, že je cyklostezka ukončena, je křižovatka a dál zase začíná cyklostezka.
No a další případ je ten, že vede cyklostezka, přes křižovatku vedou přerušované čáry, kde řidič musí dát cyklistovi přednost a pak jede dál.

Takže pokud tam není na silnici načmáraná přerušovaná čára, tak žádná přednost.

Na druhou stranu nevím, jak je to s tím, dávat přednost ze strany, ze které by auto nikdy vyjet nemělo. Těžko říct.
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od AlesiBoss »

Ty mas proste davat prednost z prava (pokud neni jina uprava znackami) a to ze je to jednosmerka nehraje roli, kdyz nekdo pojede jednosmerkou v protismeru a ty mu nedas prednost, nedostane pokutu jen on...
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Kane13 »

Přesně jako píše Aleš. Kamarád autoškolák mi přesně tohle popisoval. Pičus na kole třeba vyletí protisměrem z jednosměrky, ty ho sejmeš a je to tvoje chyba, protože jel zprava, tudíž měl přednost. Přijde mi to na hlavu, ale je to tak
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
hrnec09
Příspěvky: 297
Registrován: 06 led 2007 17:23
Bydliště: Praha

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od hrnec09 »

Ahoj, nevíte prosím jak se to ze zastavením v kruhovém objezdu? Na netu jsem našel nějaké info o tom, že kruháč je vlastně křižovatka a zastavení v křižovatce není povoleno.

Stala se mi nehoda kdy jsem stál před vjezdem do kruháče, díval jsem se doleva jestli nejede auto a při rozjezdu jsem si všiml že auto, které jelo přede mnou najednou stojí, samožřejme jsem již nestačil dobrzdit. Výmluva paní řidičky byla ta, že nevěděla kam jet tak zpomalila (rychlost pohybu auta byla asi 2 km/hod). Kdo je viníkem nehody? přijde mi nelogické se zastavit kvůli takové banalitě uprostřed kruháče, navíc když mám možnost si udělat kolečko a vybrat si správný výjezd.

Ještě dodám, že dle PČR je vina na mé straně.

Díky za info.
Opel Astra f 1.4 - prodano
BMW e46 Touring 320d - rozbito
Honda Accord 3.0 V6 - prodano
BMW e46 Touring 330d - aktual

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Tady bude asi platit pravidlo, že co neubrzdíš to neukecáš.... To, že paní zastavila úplně nebo jela krokem už jí stejně nedokážeš...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od gizmi »

jdu vyvesit vlajku...poprve co Miguéle napsal neco normalniho, s cim se da souhlasit.. :shock:
Lotus Elise (podvozek Nitron, brzdy EBC, unibaly) :evil:
Honda Jazz v org. stavu
Honda NSR, Honda Monkey a cross
Matra Grand Espace Initiale
VW Golf IV TDi 150PS/350Nm v decentní úpravě
VW Golf VI TDi v cabriu
Mercedes Sprinter - odtahovka

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od posero »

gizmi píše:jdu vyvesit vlajku...poprve co Miguéle napsal neco normalniho, s cim se da souhlasit.. :shock:
taky se ti to jednou podaří neboj :pifko:
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od gizmi »

Posero: :D na internetu se toho u me nedockas.. 8) Zrovna ty jsi presne ten typ, co ma problem pochopit zakladni princip virtuality, protoze to tahas do reality :) Ale to jsem ti uz psal pred nejakou dobou, takze se opakuji.
Lotus Elise (podvozek Nitron, brzdy EBC, unibaly) :evil:
Honda Jazz v org. stavu
Honda NSR, Honda Monkey a cross
Matra Grand Espace Initiale
VW Golf IV TDi 150PS/350Nm v decentní úpravě
VW Golf VI TDi v cabriu
Mercedes Sprinter - odtahovka

Uživatelský avatar
hrnec09
Příspěvky: 297
Registrován: 06 led 2007 17:23
Bydliště: Praha

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od hrnec09 »

OK díky za info, uvidíme jak to dopadne. Naštěstí to zatím vypadá, že škoda není moc velká.
Přílohy
WP_20140927_002.jpg
WP_20140927_003.jpg
WP_20140927_006.jpg
Opel Astra f 1.4 - prodano
BMW e46 Touring 320d - rozbito
Honda Accord 3.0 V6 - prodano
BMW e46 Touring 330d - aktual

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Bolo1 »

Thálie je totálka, ale to není vážně velká škoda :D
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

škoda na Thalii ho zajímat nemusí, to jde z jeho povinka :D Bawo oprava za pár korun :-)

Nás trefilo asi v 30km/h(my jsme stáli) 5er Bawo E60 a měl to o hodně víc na sračku :D kapota, maska, nárazník, nešla otevřít kapota.... No moc radost neměl :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Rudi »

hrnec09 píše:Ahoj, nevíte prosím jak se to ze zastavením v kruhovém objezdu? Na netu jsem našel nějaké info o tom, že kruháč je vlastně křižovatka a zastavení v křižovatce není povoleno.

Stala se mi nehoda kdy jsem stál před vjezdem do kruháče, díval jsem se doleva jestli nejede auto a při rozjezdu jsem si všiml že auto, které jelo přede mnou najednou stojí, samožřejme jsem již nestačil dobrzdit. Výmluva paní řidičky byla ta, že nevěděla kam jet tak zpomalila (rychlost pohybu auta byla asi 2 km/hod). Kdo je viníkem nehody? přijde mi nelogické se zastavit kvůli takové banalitě uprostřed kruháče, navíc když mám možnost si udělat kolečko a vybrat si správný výjezd.

Ještě dodám, že dle PČR je vina na mé straně.

Díky za info.
napsal ti to už miguel, co neubrzdíš, to neukecáš....zastavit tam mohla z jakýhokoliv důvodu, bourat si do ní neměl :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

pokorneo
Příspěvky: 1517
Registrován: 19 pro 2004 13:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od pokorneo »

Dá se někde požádat o kopii zápisu z nehody , cca 5-6let zpět ?? tuším , že archivační doba těchto dokumentů je 10 let , ale jestli k tomu má oprávnění zúčastněná fyzická osoba to nevím .

díky
Pravé tajemství života je hledání dokonalého auta .

Takeshi
Příspěvky: 3575
Registrován: 01 úno 2006 20:32
Bydliště: PilsN
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Takeshi »

hrnec09 píše:Ahoj, nevíte prosím jak se to ze zastavením v kruhovém objezdu? Na netu jsem našel nějaké info o tom, že kruháč je vlastně křižovatka a zastavení v křižovatce není povoleno.

Stala se mi nehoda kdy jsem stál před vjezdem do kruháče, díval jsem se doleva jestli nejede auto a při rozjezdu jsem si všiml že auto, které jelo přede mnou najednou stojí, samožřejme jsem již nestačil dobrzdit. Výmluva paní řidičky byla ta, že nevěděla kam jet tak zpomalila (rychlost pohybu auta byla asi 2 km/hod). Kdo je viníkem nehody? přijde mi nelogické se zastavit kvůli takové banalitě uprostřed kruháče, navíc když mám možnost si udělat kolečko a vybrat si správný výjezd.

Ještě dodám, že dle PČR je vina na mé straně.

Díky za info.
heh určitě jsi viník ty mno
asi před měsícem jsem jel za taky rendlem ale scenicem a pospíchal jsem, a ten blb na prázdnym kruháku zastavil a počkal až nějaký auto přijede a dal mu přednost, tak jsem ho vytroubil, pak jsem ho na dvouprodu předjel a při prozkoumání posádky mě přátelsky pozdravil prostředníčkem, neštěstí tyhle řidiči :)

setik
Příspěvky: 371
Registrován: 27 bře 2010 22:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od setik »

Vim, ze uz se to tu resilo nekolikrat, ale chtel bych se i tak zeptat znovu. Prisla mi pokuta z Prazskeho magistratu na 600Kc, protoze nebyl zjistenej ridic atd. Bohuzel mi to prislo na trvalou adresu, kde se jiz delsi dobu nepohybuji a do rukou se mi to dostalo, kdyz uz to bylo mesic po splatnosti, ale i presto jsem pokutu hned zaplatil. Dnes mi prisla castka 600Kc zpet na ucet, tak jsem volal na kontaktni centrum a tam mi rekli, ze je to ve spravnim rizeni, ze budu vyzvan k tomu, abych vysvetlit proc jsem nezaplatil vcas a nebo nahlasit osobu, ktera vuz ridila. Co mam ted ocekavat? diky spravnimu rizeni se ta castka za pokutu zvedne a pripadne dostanu body? nedela mi problem zaplatit 600Kc, ale vadilo by mi platit zbytecne vic. Pripadne pokud to bude vice, mam se nejak odvolavat, aby to propadlo, kdyz uz nejde osoba blizka? diky predem za odpoved
100 lidi , 100 chuti
BMW e90 320D M-Packet /// Decent Styling

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od starter »

hasiči to prostě uměj, známýmu sjelo lehce čumáčkem auto do rybníka a při vytahování mu ho hasiči komplet vykoupali :lol:
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od m.artty »

Teď jsem šel kolem auta a mám problém, připarkovali ke mně nějaký kokoti a to tak, že před autem mám slabých 15 cm a za autem slabých 10 cm. S takovým prostorem z podélného stání těžko vyjedu, abych se neopřel...jako asi bych vyjel, ale budu tu dělat 15 minutové divadlo, kdy se budu šourat ven po půl centimetru. Strkat do těch cizích nechci vzhledem ke svému autu, ty cizí mam v p*či, když neumí parkovat jako lidi. Potřebuju jet ráno, na koho se obrátit jestli tam budou pořád překážet?

Fakt tohle nepochopím, ještě když předemnou stojící auto má před sebou 2 metry volna a za mnou stojící auto za sebou nemá nic. Netuším čí to jsou auta, jinak bych si za nima došel.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Mike Mad »

full klakson a on nekdo vyleze :D
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od m.artty »

Od Nového roku mají policajti nějaké nové příkazy? Dneska v noci jsem dostal pokutu za parkování na místě, kde se normálně stálo (sice v "zákazu") a nikdo to 2 roky neřešil. Teď z toho stejného místa odtáhli nějaké jiné auto.

Jedná se o Prahu.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od SomČarovný »

:D To jsou mi věci, ono se nemůže stát na zákazu :D :D
7GTD

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od m.artty »

Já se nehádám, že se tam může stát, jen mě zaujalo, že se to najednou nějak řeší. Jednalo se o stání u přechodu s nedodržením 5 m.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Rudi »

Stačí zavolat a oni to přijedou vyřešit :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od SomČarovný »

Tam kde stávám, chodí policajti jen v 10:30-10:45 a to rozdají pokutu všem autům, kdykoliv mimo tuto dobu se tam stojí bez pokuty. Nemyslím si že by zrovna měli nějaké nové vyhláška a opatření, spíš se jen náhodou podávali na značku spek
7GTD

Takeshi
Příspěvky: 3575
Registrován: 01 úno 2006 20:32
Bydliště: PilsN
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolaní k PČR A JINÉ OTÁZKY - otázky a odpovědi

Příspěvek od Takeshi »

čaute, dneska jedu, tma sníh, vánice, rozsvítil jsem si mlhy vepředu, jsem líp viděn a taky vidim líp na díry
na konci vesnice mě zastavili státní, že je silnice dostatečně osvětlená a tak dostanu pokutu za spuštěné mlhovky.
asi třikrát mi pohrozili že to může být až za dva tisíce, řikám že je to z hlediska bezpečnosti, ale tak je teda vypnu. Prej jsem spáchal přestupek a chtějí to řešit. Řikám že nic platit nebudu, tak sepsali oznámení, já to nepodepsal a jel jsem
Co mam ted čekat ?

Odpovědět

Zpět na „Pokec“