Hypotéka

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyR
Příspěvky: 2621
Registrován: 09 čer 2005 22:34
Bydliště: Teď už Beroun
Kontaktovat uživatele:

Hypotéka

Příspěvek od LuckyR »

Dělá tu do toho někdo? Nebo uvítám nějaký rady a zkušenosti. Naskytla se mi příležitost ke koupi bytu za neodolatelný peníze. Musím se rozhodnout poměrně rychle, příští týden začnu obíhat banky. Každopádně mám několik problémů. Nízký plat v ročním průměru je to asi 16.000,- čistého náklady na domácnost do 4.000,-. Žiju sám, mám přítelkyni, ale nebydlíme spolu. A potřeboval bych financovat 100%-90% částky. Jedná se o 1.000.000,-
Má někdo podobný zkušenosti? Na netu je hafo kalkulaček, ale v reálu to asi stejně bude jinak. Vůbec tomu zatím nerozumím, co je fixace a refinancování atd...
Španělští hřebci zemřeli..teď jezdím na německých konících
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Hypotéka

Příspěvek od Ultima »

Na náklady na domacnost maji většinou vlastní tabulky, realita je moc nezajímá... odhadem by splátka hypoteky byla tak 5 tisíc na 25 let + cca litra na pojistky. Z mého pohledu je to pro tebe i pro banku celkem bez problemu. Jedině v čem by mohl byt problem je požadavek na 100-90%. Ale nejjednodušší budeš mít oběhnout si banky osobně, rádi se lidem co shání hypo věnují a není to nijak dlouhé. Já kdysi oběhal 4 banky za odpoledne a nakonec stejně vyšla nejlépe ČS (ikdyž na ni lidi nadavaj). Nejhůře dopadla Rajfka, tam jsem si myslel že si ze mě dělaj prdel...

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: Hypotéka

Příspěvek od Bolo1 »

Já hypo zařizuji od ledna , akorát nekupuju byt, ale dům. V bankách jsem osobně nebyl, ale vyzkoušel jsem 2 poradce a jednoho kamaráda v bance. Dávali mi lepší úrok, než co nabízeli banky na inter. stránkách. Nakonec zvítězil fin. poradce s nejnižším úrokem, co byl schopný dát 100procent z častky. Dneska není moc bank, co by daly 100 procent. Mě to dala komerčka. Samozřejmě za cenu vyššího úroku, než kdybych bral 70 procent z částky. Připrav se, že budou chtít různá potvrzení a zrušení různých kontokorentů a kreditek co nevíš, že vůbec máš :mrgreen: . A taky jedna rada, měj odložené nějaké ty peníze na různé poplatky atd..
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Hypotéka

Příspěvek od remix »

Já taky chtěl hypotéku u ČS, měsíc sem jim donášel všechny možné potvrzení a papíry, byla mi předem schválená hypotéka, nakonec po mě chtěli ještě, aby mi alespoň tři měsíce chodila celá výplata na účet (chodí mi část na účet a část mám na ruku) takže sem čtvrt roku čekal na to, až mi řeknou, že pro ně nejsem vhodný klient, protože někde před dvěma lety sem byl vložen do registru dlužníků za později zaplacený paušál a mohl sem se jít klouzat. Na to, že sem měl u nich 8 let účet, zaplacený úvěr 100tis.+ úroky cca 20tis., stavební spoření cca 150tis. a nejsem vhodný klient :roll: :roll:

Šel sem k hypoteční bance, která mi dala ještě lepší úrok a absolutně bez řečí sem do dvou týdnů čerpal 8)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od AR166 »

taky mam hypo od hypotecni banky. u ty jediny jsem prosel jako vyhovujici prijmem. :D kriteria maji tak nejak nejmirnejsi. zkousel jsem i komercku a sporitelnu, kde mi nedali. :D
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Podry
Příspěvky: 106
Registrován: 18 pro 2008 15:11

Re: Hypotéka

Příspěvek od Podry »

Dělám Hypotéky cca 2 roky, bližší info do SZ...

Pole působnosti Ústecký, Karlovarský, Středočeský kraj.
Ostatní Kraje po domluvě....

ART
Příspěvky: 75
Registrován: 15 lis 2005 14:04
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od ART »

Pro banky není ani tak podstatná výše investice, ale hodnota investice.

Tzn. : např. reálná hodnota bytu (stanovená odhadcem banky) je 1,500,000Kč. Ty máš ale nabídku toho bytu "jen" za 1,000,000Kč => pokud zažádáž o 1,000,000Kč, tak to dělá hypotéku 67%, což už je pravděpodobnější že dostaneš, než když budeš žádat o 1,5 mil na nemovitost v ceně 1,5 mil..
kdysi <PEUGEOT> es9j4 - uspokojivých 190 hp
nedavno <MITSUBISHI> 4g63 - líných 144 hp
prozatím <ALFA ROMEO> busso - stále málo
příště <už nějaký rychlý osobní vůz>

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od Tom_ »

Máte někdo zkušenosti s hypo od Mbank?
Audi Coupe Quattro

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Hypotéka

Příspěvek od milosh »

Taky mam jednoho kamose v Praze co dela hypoteky kdyby nekdo mel zajem.

Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: Hypotéka

Příspěvek od Bolo1 »

ART píše:Pro banky není ani tak podstatná výše investice, ale hodnota investice.

Tzn. : např. reálná hodnota bytu (stanovená odhadcem banky) je 1,500,000Kč. Ty máš ale nabídku toho bytu "jen" za 1,000,000Kč => pokud zažádáž o 1,000,000Kč, tak to dělá hypotéku 67%, což už je pravděpodobnější že dostaneš, než když budeš žádat o 1,5 mil na nemovitost v ceně 1,5 mil..
Nechci dělat chytrého, ale moje zkušenost. Nemovitost má vyšší cenu, než je prodejní cena. Odhadce je placen bankou (i když si odhad vlastně platíš) a ten to vždy ohodnotí na kupní cenu.
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
DcSpeedi
Příspěvky: 461
Registrován: 14 čer 2007 17:20
Bydliště: Opava city

Re: Hypotéka

Příspěvek od DcSpeedi »

při koupí chce banka vždy část uhradit z vlastní ,,zásoby" a to ,,část" je vždy banka od banky
jde tady o to, že nemáš čím ručit proto banka chce mít jistotu, že umíš naspořit peníze tedy o jistotu splácet

když jde o revitalizaci vlastního objektu tam je to jiné, tam lze hradit 100% nákladu ale zase to musí projít odhadcem aby jsi nechtěl nesmysl 8)
Řidič

Uživatelský avatar
LuckyR
Příspěvky: 2621
Registrován: 09 čer 2005 22:34
Bydliště: Teď už Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od LuckyR »

Teď jsem mluvil s majitelem a "hodnota" by byla 1.200.000,- a já bych potřeboval mega. Takže asi 84%. Účet mám u ČS takže si skočím tam, ale oběhnu si i ostatní co máme po městě abych věděl zhruba.
Španělští hřebci zemřeli..teď jezdím na německých konících
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

ART
Příspěvky: 75
Registrován: 15 lis 2005 14:04
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od ART »

Bolo1 píše:Nechci dělat chytrého, ale moje zkušenost. Nemovitost má vyšší cenu, než je prodejní cena. Odhadce je placen bankou (i když si odhad vlastně platíš) a ten to vždy ohodnotí na kupní cenu.

A já zase mluvím ze své zkušenosti... (jedná se ale pouzepro případy výhodné koupě, jak řekl tazatel v úvodu - neodolatelné nabídky)

Koupě bytu koncem předminulého roku (a to ještě družstevního sic před převodem) cena odhadce (tzn. reálná tržní prodejní cena ponížená o nějaké %) X.XXX.XXX.
Moje nákupní cena o 30% nižšší, o tuto částku jsem tedy zažádal.

Dostal jsem od banky pro mě 100% hodnoty nemovitosti,, (ale pro banku to dělalo jen cca 70% hodnoty)
Odhadce byl banky, a nikterak nedohodnutý. (těžko by mohl ten odhadce podhodnotit tu nemovitost o 30%) S bankou vyjednány podmínky na konkrétní případ, pro byt před převodem, a podmínky předohypo i hypo kombinace nejlepších na trhu . Ručeno daným bytem.
Takže z bankami se jednat dá, bylo to přes takzvané finančí "poradce" a podobné dohazovače (taktéž jemu nic neplaceno)...
kdysi <PEUGEOT> es9j4 - uspokojivých 190 hp
nedavno <MITSUBISHI> 4g63 - líných 144 hp
prozatím <ALFA ROMEO> busso - stále málo
příště <už nějaký rychlý osobní vůz>

Uživatelský avatar
LuckyR
Příspěvky: 2621
Registrován: 09 čer 2005 22:34
Bydliště: Teď už Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od LuckyR »

Mno abych byl upřímný ten byt je známého, kupuje barák a ten byt mi nechá víceméně za cenu 2 leté rekonstrukce co do toho nacpal a něco pro něj. Okna, topení v podlaze, nová kuchyně, elektrika atd. Co jsem koukal na podobné byty za kolik se prodávají po Berouně a v jakém stavu, tak hodnota bytu si myslím začíná někde kolem 1,5M
Španělští hřebci zemřeli..teď jezdím na německých konících
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Hypotéka

Příspěvek od rejchy »

LuckyR píše:Teď jsem mluvil s majitelem a "hodnota" by byla 1.200.000,- a já bych potřeboval mega. Takže asi 84%. Účet mám u ČS takže si skočím tam, ale oběhnu si i ostatní co máme po městě abych věděl zhruba.
U ČS se připrav na hodně papírování a obrň se trpělivostí.Mě vloni trvalo vyběhání přesně 3měsíce a jeden den od podání žádosti do podpisu smlouvy.

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Hypotéka

Příspěvek od kony5 »

Jak je to pokud jsem osvc..?... Prijem mam ted vysoky cca 50 -60 ciste...3 roky zpet byl cca 30 ... Hypoteku sem nechtel ale uz nemam nervy na souseda.....neco nasetreno je kdyz mam cca 500 000 a budu chtit treba 1.5 m...jak se postupuje? Mam strach ze mi to stejne nedaji jelikoz jsem osvc... Ne ze by to nejak akutne horelo kdyz nedaji musim setrit ....nevadi

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Hypotéka

Příspěvek od Ultima »

rejchy ono zalezi jestli je chyba na strane CS nebo jinde...
ja si bral hypo u CS pred peti lety a probihalo tak ze jeden jsem stravil na netu porovnavanim nabidek a online kalkulacek. Druhy den odpo jsem obehl asi ctyri banky ktery meli nejzajimavejsi online abych vedel jak je to real a mimo jine jsem jel i kolem reifky a rekl jsem si "pro tu prdel proc ne?" Vypadalo to tam asi tak ze:
ja: dobry den, potrebuju hypo, cena nemovitosti 2M, 550K mam hotove.
R: a berete 30K cistyho?
ja: ne
R: tak nasedano
ja: WTF??!
Treti den jsem zabehl do CS (mam u nich dlouhodobe bezny ucet) dostal jsem jasny seznam vseho co chteji. Pozadovane veci jsem jim dodal do trech dnu (a to jsem jeste zamazl 150K na hotovostni uver na bike a auto - jeden z pozadavku) Za tyden volali ze mam schvaleno at se stavim na podpis a do ctrnacti dnu mel majitel domu penize na ucte. Defacto tri tydny od nalezeni nemovitosti po jeji zaplaceni a pak uz jen prevod.
Dojet koupit rohliky je pro me slozitejsi :lol:

Uživatelský avatar
V-Y-V-I
Příspěvky: 4274
Registrován: 10 zář 2004 14:43
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotéka

Příspěvek od V-Y-V-I »

Stejná zkušenost jako Ultima s ČS, pohoda a vyřízení cca 14 dní.
das Auto

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Hypotéka

Příspěvek od rejchy »

Jo před pěti lety jo.Když jsme kupovali byt tak absolutně bez problému,do3 týdnů i s katastrem.Ale loni jsme pořídili dům a víckrát bych to absolvovat nechtěl.Měli tehdá nějakou akční sazbu a bylo prý hodně žádostí.A známej letos taky vyřizoval tři měsíce.Mě přišlo že to vyřizuje jedna ženská na celý okres.

kony5: pokud máš doložitelný tenhle příjem a třetinu naspořenou,tak by neměl být absolutní problém.Dneska je osvč každej třetí to už se neřeší :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“