Prodej auta přes zprostředkovatele

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Prodej auta přes zprostředkovatele

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Prosím, mám prosbu.
Chci koupit auto, problém je v tom, že to prodává člověk, který není majitelem v TP... Auto získal tak, že ho údajně s doplatkem vyměnil za skůtr se známým.
O co jde - rád bych ho vzal, ale chci se nějak pojistit, aby bylo vše OK a bez problémů. Budu mít kupní smlouvu podepsanou od majitele, který je v TP, k tomu úředně ověřenou plnou moc k přepisu taky od něj, tzn. to se oje*at asi moc nedá. Co mi vadí, že jsem s papírovým majitelem nemluvil ani po telefonu, protože prý jezdí nějakou rozvážkovou službou a není pořádně doma :|

Takže bych rád nějaký papír, který mi podepíše kluk, co mi to auto má předat, že je zprostředkovatel prodeje nebo tak něco. Řešil někdo něco podobného?
Přece jen bez toho "papíru" bych na toho kluka neměl nic - ani adresu, ani bydliště, r.č.,...

Díky :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Prodej auta přes zprostředkovatele

Příspěvek od phaeton_esc »

No, fakticky to je podobně jako když kupuješ auto přes bazar, nebo ne? Já když kupoval Stilo, tak jsem fakticky taky původního majitele vůbec neviděl, autobazar měl od něj plnou moc a hotovo. Přepis mi pak zařídili v bazaru a bylo to v pohodě. Stejně tak jsem jim tam nechával na prodej i bejvalý auto. A kupce jsem taky neviděl :)
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Prodej auta přes zprostředkovatele

Příspěvek od starter »

aby si pak majitel nevzpomněl, že žádný auto neprodával:/
odtah od 7kč/km 731810210

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta přes zprostředkovatele

Příspěvek od Rudi »

Tak jestli budeš mít úředně ověřenou moc, tak rychle přepsat a nebál bych se toho 8)
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Prodej auta přes zprostředkovatele

Příspěvek od AlesiBoss »

kdyz bude uredne overovat plnou moc, tak at ti uredne overi i tu smlouvu a nemas se v podstate ceho bat... Uredne overeny podpis je temer nezpochybnitelny
už nemám hnujdaj...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“