Volkswagen Golf GTI Mk V - Zmereno 391HP a 515Nm

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
Print
Příspěvky: 142
Registrován: 10 črc 2013 01:56
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Print »

Venca Brody: Už jsem Tholisov psal že jsem potkal černé mk5 Gti s černýma kolama v Praze a melo A na spz. Takže po Praze jezdí hooodně podobné :)
Peugeot 406 2.0Turbo ... Dead car
Peugeot 406 3.0v6 ... Weekend car
Peugeot 407 1.8 16v ... Daily car
Peugeot 106 1.1i ... City car

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Tak vzhledove mam obouchanou serii takze to neni nic zvlastniho..Ted jame poridili fabii pro Kamcu..staro babcu 1.4mpi 100k najeto tak se dela velkej servis...svicky, filtry, olej, brzdy...tak zase pujdou koruny jinam...ale spotreba kolem 6,5....dily za pusu...fajn kara..jen desive nebrzdi...snad to dame do poradku...
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Sice to tu nikdo nesleduje pac neni ani co, ale pomalu vybiram podvozek..Vidim to na zakazkovy od HP nebo eibach pro street.

Jinak nove disky uz jsem posilal:
Obrázek
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Na kolik to vyjde ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Oboje stoji cca 35 000kc..pak horni ulozeni z TTRS..nejake silentbloky...geoska.. No neni to XYZ :) :)
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

No právě, není... Proč platit 2x tolik za něco co bude fungovat stejně ? Zvlášť, když tady na foru všichni berou XYZ a vystačí si s tím aji 2x výkonnější auta než je tvůj Golf. Sorry, ale přijde mi to trochu jako zbytečné vyhazování peněz....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Vis co je na tom super? To, ze to co ti prijde je v tomhle pripade uplne jedno :) :) Nejsem tam bohatej abych neustale kupoval levne veci... Nic se tu kuli tomu hold nedeje, ale kdo setri...
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Levné podvozky jsou někde jinde, JOM, TA apod ;-) Jak říkám, XYZ podvozky fungují aji na daleko vyýkonnějších autech s daleko extrémnějším provozním režimem než máš ty.... Ale tak jen si plať no :lol: :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Taboo »

tholis píše:No neni to XYZ :) :)
Pokud mas zajem, tak ti mohu dat email, telefon a adresu tovarny v Taiwanu, ktera ty coilovers pro XYZ (stejne jako pro D2, K-Sport, G4, BC - a spoustu podobnych prekupniku) vyrabi. Pokud jim zaplatis za 10 sad, tak ti je dodaji v jakekoliv barve a placnou ti na to jakekoliv logo budes chtit. Muzes jim rikat treba ABC, DEF, GHI, etc. - anebo Tholis Racing. Stejne tak s temi XYZ brzdama... :lol:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Goldies »

Taboo: +1 8)
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Taboo: HP sporting je ceska firma ktera si vetsinu dilu vyrabi sama nebo ma od CR dodavatelu.. Kde vyrabi eibach to nevim..
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Taboo »

tholis píše:Taboo: HP sporting je ceska firma ktera si vetsinu dilu vyrabi sama nebo ma od CR dodavatelu..
Samozrejme neznam, ale pokud se jedna o firmu s dobrou reputaci a kvalitou jejich komponentu, tak jedine palec nahoru 8) . Nejen ze podporujes vasi vlastni firmu a ekonomii (radeji, nez cpani tvych penez nejakym prekupnikum z Taiwanu), ale take soucasne ziskavas moznost osobniho jednani a budouciho zazemi (coz je mnohdy k nezaplaceni)... Tak to ma byt, penize nejsou vsechno. 8)
IQ stylingem nenahradis.

raddy
Příspěvky: 270
Registrován: 12 led 2006 11:57

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od raddy »

ina spickova ceska firma, ktora si tlmice vyraba sama, v nasich koncinach nema siroko daleko konkurenciu. robia na mieru, nechas u nich auto a dostanes ho s novym, namieru vyrobenym podvozkom...
http://www.protlum.eu/web/cs/1-uvod.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nedavno si tam nechal kamarat urobit podvozok na almeru
http://www.nissanclub.cz/forum-tema/alm ... 27?kols=14" onclick="window.open(this.href);return false;

spickova zalezitost, samozrejme clovek si to zaplati...

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od posero »

bude to tad OT ale

co se týče XYZ má někdo nějakou špatnou zkušenost? já sem na tyhle věci přešel právě z důvodu, že k nim je servis a "zázemí", věci jsou vyzkoušené a fungují, sice bych měl taky větší radost kdybych podpořil zdejší ekonomiku ale co sem se bavil s Danym který má zastoupení XYZ v ČR tak spolupráce tady u nás s nikým prostě nebyla možná a tak je to jak to je. Že je to čína nikdo netají. je možné koupit díly, nebo si nechat udělat servis a to je pro mě důležité.

například teď čekám na brzdič AP racing který běžně nabízí ale doba dodání je 8týdnů :roll: čekat v dnešní době takovou dobu mi přijde úplně mimo
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

On si to tu Tholis určitě pak promaže....

Osobně mi teda přijde trochu divné, že ti je nějaká firma schopná dodat "podvozek na zakázku" bez horního uložení. To snad vlastnosti podvozku neurčuje ?

A k tomu XYZ vs. Ostatní.... Z mého okolí:
Kámoš na svojí S4 jezdil KW var.2 a prostě s ním nebyl spokojený, ten podvozek prasení s tím autem těžce nezvládal. Po zkušenostech s mojí Coupe a XYZ přešel taky na XYZ a nemůže si ho vynachválit.
Druhý kámoš, tady jako Markus Huhtimo, má v Coupečku na zakázku dělané tlumiče Koni a k nim pružiny Eibach, nějak to funguje, ale po zkušenostech s mojí autem taky bude kupovat XYZ.
Alessi sice nemá s čím srovnávat, ale na XYZ v Elise pěje ódy takovým způsobem, že to někdy vypadá, že je za to placený :D
Já na svojem autě s tím podvozkem mám nalítané přes 20 000km a nikdy jsem si nemoh stěžovat. Ano, správně ho nastavit zabralo pár týdnů času, ale každý kilometr s tím mě prostě baví. A i přes značnou tuhost je jízda s ním pohodlná a je mi vesměs jedno v jakém stavu je cesta po které jedu...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Taboo »

posero píše:co se týče XYZ má někdo nějakou špatnou zkušenost?
Zalezi, co pokladas za "spatnou" zkusenost... :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

LM: Ja ted a nevim o jake firme mluvis...protoze HP sporting ti samozrejmne udela unibal, seriove ulozeni, odklony, nadobky...cokoliv si prejes..a na miru..maj vic jak 20let zkusenosti...delaj autokros, motokros, rally...jeste pred vznikem protlumu to byla nej. firma v CR na zavodni podvozky..jejich vyrobky jezdily bednu...

Co se tyka protlumu je to firma kterou zalozil p. Kristek coz je byvaly zamestnanec HP sportingu. Dela to jinak.. HP trosku ujizdi vlak...ale ja k nim mam bliz. Byl jsem u nich, osobne jsem s p. Huskem mluvil...snad klapne ze bych mel podvozek na miru ..tedy spis seriovej nez sportovni... Hlavne i cenove mi vyjde vstric..

Tak.nemam super sport...jak psal miguel xyz je na vozech mnohem vykonejsich...Mam shitbox, rodinej hatchback...tak mi to staci.

Je mi jasny ze parta od Hyundaiu je presne ten vzorek ktery by me mel presvedcit pro koupi tohoto vyrobku, ale ja slepe pojedu na sraz MK.5 kde si to spis ujasnim s lidmi co maji stejny vuz. I kdyz chapu ze LM ma znalosti natolik obsahle ze to neni treba...stejne jako ohledne brzd..
" www.autowerks.cz "

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Lukinho »

Zalezi co tholis chce jezdit.... Nez xyz , bc , tein radsi bych dal nejakou vyssi radu bilsteinu, ty coilovery na okreskach vubec nefunguji...

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Taboo: je to ryze ceska firma...ja jsem defakto nemel od nikoho jineho podvozek..jen rok kw...Pak jsem mel vzdy HP..Na trech autech ve trech ruznych verzich..
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
waltr
Příspěvky: 75
Registrován: 28 kvě 2014 22:01

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od waltr »

hp sporting a protlum patri ke spicce naky xyz a podobny je jen vyhazovani penez
hp je nejlepsi cesta v nasi republice prizniva cena a spickovej vykon to nemluvim o servisu a moznosti probrat s majitelem co od toho ocekavam a na co ho potrebuju

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

tholis píše:Oboje stoji cca 35 000kc..pak horni ulozeni z TTRS
pak mě zmátlo toto ;-)

Moh by sis odpustit to nesmyslné rýpání, když se tady snažím normálně diskutovat, nemyslíš ?

Aji tady na foru má pár projektů, kde jsou podvozky XYZ a nejsou to Hyundaie ;-) a když se rozhlídneš po jiných fórech tak jich najdeš víc než dost.... Já mluvil o osobních zkušenostech, které mám jenom ty co jsem vypsal 8)

A bednu nejezdily podvozky, ale auta, resp. řidiči, to je totálně nevypovídající.... XYZ taky jezdí bednu a co ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od posero »

tak já nežiju v domnění, že xyz je nejlepší. rozhodl sem se pro něj, protože vím na jakých autech tu jezdí, jak funguje, je k tomu nějakej servis atd takže já s tím problém nemám. viděl jsem co to vydrží a pro to co potřebuji je to víc než dost.

ale jako už delší dobu zjišťuji, že čím víc toho na autě udělám tím víc objevím dalších poznatků jak to udělat lépe :lol: takovej nekonečnej koloběh
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od tholis »

Mame za sebou dalsi olej a filtry...kompletne se rozlestovalo a tepoval se interier.

Tak zitra jedu do HP sporting domluvit se na zakazce. Proces vyroby budu mit detailne foceny pro zajimavost. Takze se s vama o nej podelim.

V tuhle chvili premyslime o unibalech vpredu i vzadu. Stavitelny odklon vpredu, skladane pruziny..vepredu stavitko...vzadu zvazuju bud pevnou vysku pruzinou, nebo pruzinu na tlumici (problem s domkem tlumicu nejsou na to stavene)..stavitelna miska je ve hre...ale vyrazne me od ni odrazuji..

Zitra budeme chytrejsi...Bude to na miru...snad to dobre dopadne :) Nazory jsou vitane..
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
MarkusHuhtimo
Příspěvky: 70
Registrován: 06 dub 2011 22:17

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od MarkusHuhtimo »

Co se me tyce, tak te v tomhle rozhodne chapu. Protlum i HP Sporting jsou velmi slusne firmy, hlavne tedy Protlum umi delat opravdovy top, co jsem slysel, takze neni duvod si nepriplatit za zlate ceske rucicky a nechat si to udelat na miru, aspon ma clovek zase trochu neco jineho, nez milion dalsich lidi, za me rozhodne palec nahoru.

Komentar ke sve osobe si dovolim uvest na pravou miru. Pri jezdeni na Miguelove podvozku je poznat, ze to neni zadny JOM, na druhe strane jsem nikdy nemel tu moznost srovnat na okruhu XYZ s necim jinym, kolik to vydrzi se clovek docte hlavne na Honda Clubu a to jsou zase hlavne zkusenosti jinych. Navic zdaleka nemam tolik zkusenosti a nejsem tak skvely ridic, abych to na okruhu umel drzet na limitu celou dobu, nezabit se pritom a jeste stihnout komentovat vlastnosti podvozku :) Na to mam sveho mechanika a s nim taky budu resit nekdy za milion let (az se vyresi miliarda dalsich veci a budou penize) nejaky novy podvozek. Momentalne si nejsem ani jisty, jakym smerem se povede auto motorove a pohonove dale. Michale, rikal jsem, ze BYCH SI JEJ KOUPIL KLIDNE, ne, ze si ho 100% koupim. Souhlasim kazdopadne v tom, ze za ty penize to je kvalitni muzika, to urcite.
Tuscani Tiburon Turbo (forged engine, right now 310hp/400Nm - neverending project)

Rotah
Příspěvky: 160
Registrován: 16 dub 2008 18:22

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Rotah »

LiberaleMiguel2 píše:Kámoš na svojí S4 jezdil KW var.2 a prostě s ním nebyl spokojený, ten podvozek prasení s tím autem těžce nezvládal.
Poprvé to bylo pouze tuhostně stavitelný a už použitý KW, teď už je to KWv2.. Tak jak to teda vlastně bylo ? :lol: Dokonce jsem se tě v tom topicu i ptal, co že to KW vlastně nezvládalo a jediný co mně bylo odpovězeno, že KW bylo moc měkký.. Prvně srovnáváš nesrovnatelný, pak to radši změníš na úplně jinej podvozek.. :D

Kdekoliv se řeší podvozek, tak ty honem přispěcháš vynášet do nebes XYZ a /-/atovat KW a přitom ani pořádně nevíš, co na té S4 bylo za podvozek.. Nemluvě o tom, že nejseš normálně schopnej napsat, co to KW vlastně nezvládalo.. A pokud tam měl opravdu KWv2, tak musel klučina s S4 jezdit asi neskutečný věci, když je to podvozek v hodnotě cca 40K a víc, jezdí se všude ve světě (jak v daily autech, tak ve full závodkách), ale jemu to nestačilo..

Ale jinak samozřejmě na zakázku dělaný HP bude fungovat úplně stejně jako uni XYZ.. yaya :rock:
Ibiza mk3 TDI - ?ps/?Nm
BMW 330D - 150kw/410Nm

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od maRkus »

rotah, tholis a taboo ja se vam divim ze na toho cloveka este reagujete... lze tak jak se u to hodi, proste pohadkar, jen hlavne aby mel prispevek k tematu ke kteremu nema co rict.... nema na nic zadny talubky, cisla, jen subjektivni pocity ale rozhazuje moudra jak nevim co....

to je jakobych ja rekl ze nic lepsiho nez moje TAtechix neni protoze ja sem s tim spokojenej, a kamos ma kw na dorazech a nepoznam rozdil.... tohle mohla byt konstruktivni debata na urovni, nebyt jednoho clena
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Markusi hlavně že ty jsi přispěl k tématu 8) jdi si radši dokreslit další knírek :hlazeni

Rozdíl mezi HP na míru a XYZ určitě bude, ale Tholis(a to nemyslím rýpavě, plati to na 99,8% lidí tady) určitě není takový Profi závodník, aby ten rozdíl poznal....

A s KW prostě kámoš tahal při startech prdel skoro po zemi, což rozhodně nebylo ideální... Nevěřím tomu, že ten KWv2 je nějak znatelně lepší než ten XYZ, prostě jenom platíš za značku.... Cena přece není ukazatel kvality...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Rotah
Příspěvky: 160
Registrován: 16 dub 2008 18:22

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Rotah »

LiberaleMiguel2 píše:No právě, není... Proč platit 2x tolik za něco co bude fungovat stejně ?
LiberaleMiguel2 píše:Rozdíl mezi HP na míru a XYZ určitě bude
Na jedné a té stejné stránce.. Tak jak to teda ve zkutečnosti je ? :D Mimo to, jsi teda v autě s KWv2 nikdy nejel, ale víš, že v porovnání s XYZem platíš pouze značku..
Ibiza mk3 TDI - ?ps/?Nm
BMW 330D - 150kw/410Nm

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Volkswagen Golf GTI Mk V.

Příspěvek od Kane13 »

Souvisí tahle e-onanie nějak zásadně s Tholisovým Golfem? Jestli ne, tak toho laskavě zanechte. Tholis asi taky není zrovna rád...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Odpovědět

Zpět na „Projekty“