Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

Jsou za perfektní cenu oproti cenám co se prodávají u nás.
Například tmobile m9 one 20tis a one mini 2 8tis

Tohle vychází kolem 6 a 4 tisíc :?

http://www.aliexpress.com/item/Original ... ad8297d722

http://www.aliexpress.com/item/HTC-One- ... 5faae12042
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od 8laz3r »

Urcjte ze jsou nové, spis to akorat budou kopie.. 8)

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od phaeton_esc »

Připočti si ještě clo a DPH, protože do limitu 22€ se nevejdou, i když to bude prodejce deklarovat s nižní cenou. Každopádně má u tohodle produktu dost nízkej feedback, takže osobně bych do toho nešel.

Na druhou stranu, ceny na eBay se pohybují dost podobně (když je to z Číny nebo HK), ale z USA nebo GB to vyjde pořád levněji než těch 20 co stojí v ČR. Navíc u eBay máš daleko větší jistotu, že to nebude fake nebo nějakej jinej poděl. Jak moc si to hlídají u aliexpress nevím, kupuju tam položky max do 22€ a rozhodně jenom předměty co mají větší feedback.
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Dacan »

mě se zdá že aliexpres si to hlídá víc jak ebay, každopádně bych se toho nebal, když dojde fejk tak požádáš o vrácení peněz 8) k celnímu řízení, pokud bude u české pošty a mobil pujde bez faktury v baliku můžeš poslat jinou platbu z ali a říct že je to maketa.

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Bobek »

Nebo taky fakturu upravit v PS 8) možností je tolik.

V EU existuje spousta shopů, kde telefon koupíš levněji, než v kamenné prodejně, internetu, etc. a vyhneš se tak DPH.


Btw já mám v Číně zkušenosti s nakupováním na https://www.ibuygou.com/
V Evropě https://www.xiaomiforsale.com/cs/ a https://oneplus.net/cz
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

Tak koupit fejk bych nechtěl...
Je třeba zajímavý že tam prodávají refurbished Samsung S6 Edge+ za 386 USD

Vznesl jsem podobný dotaz na android foru. Adminův názor je, že je to fake.
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

Dacan píše:mě se zdá že aliexpres si to hlídá víc jak ebay, každopádně bych se toho nebal, když dojde fejk tak požádáš o vrácení peněz 8) k celnímu řízení, pokud bude u české pošty a mobil pujde bez faktury v baliku můžeš poslat jinou platbu z ali a říct že je to maketa.
Když to koupím, jak poznám že je to fejk? Zasláním do autorizovaného servisu HTC?
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Dacan »

trochu se ventřu když sme u toho, nenapadá vás kde sehnat toto?
Obrázek
na ali jsem nenašel vubec a na ebay za to chcou 500 :?

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Dacan »

Sova píše:
Dacan píše:mě se zdá že aliexpres si to hlídá víc jak ebay, každopádně bych se toho nebal, když dojde fejk tak požádáš o vrácení peněz 8) k celnímu řízení, pokud bude u české pošty a mobil pujde bez faktury v baliku můžeš poslat jinou platbu z ali a říct že je to maketa.
Když to koupím, jak poznám že je to fejk? Zasláním do autorizovaného servisu HTC?
některé jsou poznat jednoduše, třeba i při napojení na počítač, zpracováním šasi, jinde podle hw co je skutečně uvnitř, nejlepší je pak poslat pouze imei či S/N do autorizáku s dotazem třeba jen jestli je na tento mobil držena výrobní záruka jako u applu. Bud ti řeknou že vyrobek neni CZ distribuce a zaruka není, nebo že S/N neevidují.

možná stačí i jen toto: https://imeidata.net/check" onclick="window.open(this.href);return false;?
Naposledy upravil(a) Dacan dne 17 úno 2016 11:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od phaeton_esc »

Jenom se tak zeptám - jde ti specificky o tyhle dva konkrétní telefony, nebo potřebuješ jenom něco co dobře vypadá a má vykonný HW? Protože pak se dá vybrat i něco z čínský produkce a vyjde to na zlomek ceny, kterou bys dal za HTC.
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

phaeton_esc píše:Připočti si ještě clo a DPH, protože do limitu 22€ se nevejdou, i když to bude prodejce deklarovat s nižní cenou. Každopádně má u tohodle produktu dost nízkej feedback, takže osobně bych do toho nešel.

Na druhou stranu, ceny na eBay se pohybují dost podobně (když je to z Číny nebo HK), ale z USA nebo GB to vyjde pořád levněji než těch 20 co stojí v ČR. Navíc u eBay máš daleko větší jistotu, že to nebude fake nebo nějakej jinej poděl. Jak moc si to hlídají u aliexpress nevím, kupuju tam položky max do 22€ a rozhodně jenom předměty co mají větší feedback.
Prodojce přece může deklarovat zboží jako "gift"?
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

phaeton_esc píše:Jenom se tak zeptám - jde ti specificky o tyhle dva konkrétní telefony, nebo potřebuješ jenom něco co dobře vypadá a má vykonný HW? Protože pak se dá vybrat i něco z čínský produkce a vyjde to na zlomek ceny, kterou bys dal za HTC.
HTC jde pomalu do prdele jako Nokia...jejich smartphony jsou stejně předražený jako Iphony (m9 One+)
Nicméně líbí se mi použití kovových materiálů, design, Sense UI vypadá zajímavě. Líbí se mi systém Boom sound stereo - Né že bych to potřeboval(nejsem 15 letej pubertak co jde po ulici a má nahlas hudbu v tel)
Tyhle telefony také přehrávají FLAC (mají slušný audiovýstup), foťák není špatný (není ale ani suprový:/) M9 One nemá optickou stabilizaci...
Líbí se mě taky pouzdro HTC Dot View http://www.htc.com/cz/accessories/htc-d ... htc-one-m9" onclick="window.open(this.href);return false;

Nepotřebuju ale HTC..nechám si poradit. Nemám ale rád Samsung a Apple :wink:

Požadavky:
kvalitní kovová konstrukce, kvalitní foták s autofocusem a led bleskem, android, přehrávání FLAC.
Naposledy upravil(a) Sova dne 17 úno 2016 11:29, celkem upraveno 1 x.
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Dacan »

může, ale de to přes rentgen 8) kde určitě % ''gift''ů zachytí a vyptávají si doklady.

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od phaeton_esc »

Jenom takový rychlý kouknutí, ale tohle vypadá poměrně dobře. Navíc to jde z EU skladu, takže žádný DPH ani clo :)

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... html?wid=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Beaver »

Co se týká konstrukce, tak já mám teďka tohle :lol: Rozhodnul jsem se, že už nebudu vrážet do telefonů desetitisíce a koupil si taky Číňana. Foťák by nesplnil náročné Sovovic požadavky a co do HW je to vysloveně low end, nicméně funguje mi bez problémů.

Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

phaeton_esc píše:Jenom takový rychlý kouknutí, ale tohle vypadá poměrně dobře. Navíc to jde z EU skladu, takže žádný DPH ani clo :)

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... html?wid=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Vypadá to dobře!
Co ty máš za telefon?
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od phaeton_esc »

Já mám iPhone :) Každopádně tohle se mi líbí, ačkoliv mi Android nevyhovuje. Za ty peníze to rozhodně vypadá dobře a výkon to má.
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od MartyCZe »

Z číny ti přijde vždycky kopie, stalo se mi to na ebayi už u několika produktů (pokud se nejednalo přímo o jejich vlastní produkt). Kolikrát je největší oser právě na fotkách, popis sice sedí, ale co neni doslova v popisu, jakoby by nemělo.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Bobek »

Ve většině případů ti celníci telefon zadrží, protože prostě nejsou kokoti a znají.

Já jim taky poslal fakturu na nižší částku a stejně mi vypočítali doplatek dle jejich nějaké tabulky.

Jinak ten OnePlus X se mi nějak nezdá. Už je to, že cena je nižší, než u offic výrobce (viz. moje odkazy nahoře).

1+X jsem měl asi 3 dny? No maximálně 4. Telefon chodil dobře, čistý android veliká výhoda. Ale doprdele! Ta baterka tak neskutečně letěla dolů, že aniž bych na mobil sáhnul, tak nevydržel ani den. Ještě větší problém vidím ty skleněný záda. Mám pocit, že to bylo ještě křehčí, než na iPhone. O foťáku se raději nebavím, to byla katastrofa.

Teď mám LG G4 a to nemůžu vytknout ani slovo. Skvělé zpracování, baterka vydrží fakt dost a foťak! Nikdy jsem nefotil tak krásný noční fotky, jako s tímto telefonem. Žádný šum, žádné tmavé místo. Těším se na G5.

Jinak pro rozeznání origo/fake stačí i nějaký hloupá app, jako třeba antutu benchmark, který ti ukáže "vnitřek" mobilu, které si srovnáš s parametry prodejce a máš jasno.

Edit: tady máš fotky mojí ex 1+X http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?f=91&t=117985
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Beaver »

Na baterku se hodí nainstalovat třeba Battery Defender, ale obecně platí, že spousta telefonů je udělaná jako tenká a lehká stylovka, takže baterku mají často poměrně malou a zároveň žravý velký displej. Jak moc to pak výrobce optimalizuje ve své nadstavbě hraje taky roli. 1+X má 2450 mAh, to podle mě vydrží tak den, když to člověk používá a nebo dva, když na to moc nesahá - alespoň když vycházím ze zkušeností s tím mým telefonem, který má 4000 mAh.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od posero »

m9 měla octacore? neměla quadcore? octacore až m9+?
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Beaver »

Klony mají asi klasické osmijádro od Mediateku. Originál M9 má myslím dva čtyřjádrové Cortexy schované uvnitř Snapdragona, přičemž 4 jsou slabší (power saving) a 4 silnější (když je potřeba výkon na náročnější aplikaci).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
petanek192
Příspěvky: 393
Registrován: 31 led 2010 15:21

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od petanek192 »

Ja poridil M9+ v elektroworldu sice vata ale vim naprosto presne kam jim to pujdu omlatit o hlavu kdyz neco nahodou ....

Jinak ja bych nic jineho nez htc nechtel jelikoz vsichni okolo resi same problemy at takove nebo makove ja mam telefon a maka a maka ...
Švédská kvalita...to není turek u mašiny v Německu co si myslí, že DAS auto se spokojí se svým jménem z dob co to dělal Herr Němec

Saab 2,3Turbo AERO , POWERFLEX , EBC , WEBASTO , NIVOMAT

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od posero »

přesně tak měl sem m7, m9 mam m9+ a nedám na htc dopustit 8)
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Jsou tyhle telefony skutečně nový?

Příspěvek od Sova »

Pro mě je m9 one nebo m9+ moc velký do ruky...to mi vadí...dnes sem si to byl osahat v tmobile
Uvažuji o HTC One Mini 2
Cléon & Fonte

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“